Tetris Effect: Connected komt naar PS4, pc en Oculus Quest
Gamer.nl
Nieuws

Tetris Effect: Connected komt naar PS4, pc en Oculus Quest

Tetris Effect: Connected komt ergens in juli voor het eerst naar PlayStation 4, pc en Oculus Quest.

Connected voegt online en lokale co-op en competitieve modi toe aan het eerder uitgekomen spel voor één tot en met drie spelers. De nieuwe versie van de puzzelgame verscheen eerder al voor Xbox-consoles. Op pc komt de game op Epic Games Store en Steam uit - het is voor het eerst dat een versie van Tetris Connect op Steam verkrijgbaar is.

Mensen die de oorspronkelijke versie van Tetris Effect op het platform naar keuze hebben, kunnen Connected als een gratis update downloaden. Alle huidige en aankomende versies van de game krijgen daarnaast cross-play. 

Later in juni worden op de verschillende systemen ook bètatests van de cross-play optie uitgestuurd. Progressie geboekt in de bèta kan niet worden meegenomen naar het uiteindelijke spel.

De game is ontwikkeld door Enhance Games in samenwerking met Tetsuya Mizuguchi, die bekendstaat voor zijn werk aan puzzelaar Lumines en de stijlvolle shooters Rez en Child of Eden. Tetris Effect biedt dan ook stijlvolle graphics met opzwepende muziek, een handelsmerk van Mizuguchi.

Gamer.nl gaf een 8 aan Tetris Effect: "Tetris Effect is een prachtige en kunstzinnige manier om het aloude Tetris te beleven. Het totaalpakket is een beetje aan de karige kant, maar de creativiteit en liefde voor deze puzzelaar spat van het scherm."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grand Theft Auto 6 verschijnt op 26 mei 2026
Gamer.nl
Nieuws

Grand Theft Auto 6 verschijnt op 26 mei 2026

De releasedatum van Grand Theft Auto 6 is bekendgemaakt: het spel komt op 26 mei 2026 uit.

Dat heeft Rockstar Games vanmiddag aangekondigd. Eigenlijk zou de game aankomend najaar uitkomen, maar dat wordt dus later dan verwacht. "Het spijt ons zeer dat het langer duurt", zo stelt de ontwikkelaar. "We willen jullie bedanken voor jullie ondersteuning en geduld terwijl we de game afmaken."

Het bedrijf vervolgt: "Met elke game die we uitbrengen, is ons doel altijd geweest om jullie verwachtingen te overtreffen, en dat geldt ook voor Grand Theft Auto 6. We hopen dat jullie begrijpen dat we deze extra tijd nodig hebben om een niveau van kwaliteit te behalen die jullie verwachten en verdienen. We kijken er naar uit om binnenkort meer informatie met jullie te delen."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Banjo-Kazooie-componist: 'Te weinig fans voor een nieuw deel'
Gamer.nl
Nieuws

Banjo-Kazooie-componist: 'Te weinig fans voor een nieuw deel'

Toch zou Grant Kirkhope graag muziek maken voor een vervolg

Voormalige Rare-componist Grant Kirkhope heeft uitgelegd waarom hij denkt dat de komst van een nieuwe Banjo-Kazooie-game onwaarschijnlijk is.

Eerder dit jaar liet Kirkhope, die de hoofdcomponist was van de Banjo-Kazooie-games, op social media weten dat hij geen hoop had er ooit een nieuwe game in de platformreeks uit zou komen. "Ik heb het al eerder gezegd, maar... ik heb geen hoop dat er een nieuwe Banjo-game komt. Daarbij zouden alle fanatieke fans het spel meteen haten en bekritiseren, hoe goed het ook is. Dat werkt nooit."

In een interview met Eurogamer heeft Kirkhope meer uitleg gegeven over waarom hij geen nieuwe Banjo-Kazooie verwacht. "Het is gewoon onwaarschijnlijk. Ik weet niet hoeveel mensen weg zijn bij Rare, ik ken er wel een paar, en het voelt alsof het huidige Rare daar geen zin in heeft. Microsoft zou Rare de verantwoordelijkheid geven en de studio zou al het harde werk moeten doen. En het gaat ook om geld. Ik heb iets van honderdduizend volgers op mijn Twitter, en dat is de 'Banjo-bubbel'. Als dat alle fans zijn, dan gaat het geen geld opleveren. Je hebt miljoenen mensen nodig die je game kopen, en je moet een compleet nieuwe generatie warm laten lopen voor je game."

Kirkhope denkt daarnaast dat Rare de game nooit zou ontwikkelen, dus dat er een andere studio gevonden moet worden die de typisch Britse humor begrijpt. "De humor van Banjo is een essentieel onderdeel en is erg Brits. Dat is niet makkelijk na te bootsen voor mensen die niet Brits zijn. Je hebt een team nodig met de juiste passie en humor." Kirkhope geeft wel toe dat ontwikkelaars als Toys for Bob en Moon Studios hebben aangegeven dat ze een nieuwe Banjo-game zouden willen maken. "Maar zou Microsoft dat willen? Zouden ze mij erbij betrekken? Ik weet het niet, waarschijnlijk niet."

Kirkhope laat er in ieder geval geen twijfel over bestaan dat hij zou meehelpen aan een nieuwe Banjo-game: "Direct. Soms willen mensen een franchise terugbrengen en niet de oude rotten erbij betrekken. Dus misschien willen ze een nieuwe componist. Maar ik zou het graag doen. Ik weet niet of ik nog meer Banjo in mij heb, maar ik zou er zeker mijn best voor doen."

Banjo-Kazooie en het vervolg Banjo-Tooie verschenen oorspronkelijk op de Nintendo 64, al zijn de games later ook op Xbox (via Rare Replay en los) en Nintendo Switch Online uitgekomen. Er kwam ook een derde deel op Xbox 360 uit, genaamd Nuts and Bolts (in Nederland bekend als Boutjes en Moertjes).

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!