Bethesda zoekt naar manieren om sneller games uit te brengen
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda zoekt naar manieren om sneller games uit te brengen

Bethesda-topman Todd Howard geeft aan dat het bedrijf nadenkt over oplossingen om de tijd tussen diens verschillende gamereleases te verkleinen.

Dat meldde hij aan Kinda Funny, waar hij ook bevestigde dat de Starfield-uitbreiding Shattered Space aankomend najaar verschijnt. "Weetje, (games van ons uitbrengen) kost inderdaad veel tijd. Een van onze focuspunten is er voor zorgen dat ze van de hoogst mogelijke kwaliteit zijn, maar we proberen ook manieren te vinden om onze productie te verhogen. Wij willen ook niet zo lang wachten. Dat is nooit ons plan, maar we willen er wel zeker van zijn dat we het goed doen."

Deze opmerking is geen toeval: de laatste weken zijn online de discussies over de lange wachttijd tussen Bethesda-games weer opgelaaid, omdat er buiten een update voor Fallout 4 geen nieuwe Fallout-game is die inspringt op de hype die met de Amazon-serie gecreëerd is. Aangezien Bethesda nog aan nieuwe content voor het vorig jaar uitgekomen Starfield en ondertussen aan The Elder Scrolls 6 werkt, is het niet uitgesloten dat een nieuwe Fallout-game nog erg lang op zich laat wachten.

Het lijkt er in ieder geval op dat Bethesda nadenkt over oplossingen. Howard werd door Kinda Funny gevraagd of er wordt nagedacht over de mogelijkheid dat een andere studio een Fallout-game maakt - net zoals Obsidian Fallout: New Vegas ontwikkelde - of aan spin-offs zoals Fallout Shelter. "Ik zou zeggen dat we altijd dergelijke gesprekken voeren. Maar we hebben veel dingen voor de televisieserie gedaan. Het lijkt misschien alsof er geen grote nieuwe game uit is, maar we hebben voor de serie content in Fallout 76 gestopt. Die game krijgt van de zomer een geweldige uitbreiding in de vorm van Skyline Valley."

Hij vervolgt: "Ik kijk naar wat we doen met de franchise en vraag mij dan hardop af of we ons nog goed voelen over hoe we Fallout als een franchise aanpakken. Wanneer verschijnt het tweede seizoen? Wat doen we op mobiel? Wat doen we met 76? Als ik met mijn vingers kon knippen en alles meteen klaar zou hebben staan, zou ik dat doen, maar het belangrijkste is dat we het allemaal in een hoge kwaliteit afleveren."

Kinda Funny vroeg Howard ook over de mogelijkheid dat Obsidian ooit weer met Fallout aan de slag gaat. "Allereerst moet ik zeggen dat ze een geweldige game hebben afgeleverd met New Vegas. Ik kan niet praten over de dingen die we in de toekomst met de franchise doen, maar New Vegas is logischerwijs een erg belangrijke game voor ons. Ze hebben geweldig werk afgeleverd." Obsidian, dat net als Bethesda ook onderdeel uitmaakt van Microsoft, werkt op dit moment in ieder geval aan Avowed en The Outer Worlds 2.

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game
Gamer.nl
Nieuws

Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game

The Mr. Rabbit Magic Show

De uit Amsterdam afkomstige gameontwikkelaar Rusty Lake bestaat tien jaar. De studio viert dit onder andere met een gratis game die nu beschikbaar is.

De ontwikkelaar staat bekend om hun macabere puzzelgames die zich afspelen in het Rusty Lake-universum. Deze spellen combineren point-and-click-gameplay met escape-room-achtige puzzels. Hoewel de verschillende spellen allemaal los te spelen zijn, loopt er ook een rode draad door de games. Er zijn achttien games uitgebracht, waarbij sommige betaald en andere spellen weer gratis zijn.

Om te vieren dat Rusty Lake tien jaar bestaat, heeft de ontwikkelaar nu een nieuwe gratis game uitgebracht, genaamd The Mr. Rabbit Magic Show. Het gaat om een "korte maar mysterieuze" game. Daarbij wordt er in het spel gehint naar de volgende grote game van de ontwikkelaar, genaamd Servant of the Lake. The Mr. Rabbit Magic Show kan gratis gedownload worden via iOS, Android, Steam en Itch.io. Daarbij is er op verschillende digitale winkels een uitverkoop van Rusty Lake-games gaande.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met acht procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met zes procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!