FTC verliest hoger beroep tegen Microsoft rondom Activision-overname
Gamer.nl
Nieuws

FTC verliest hoger beroep tegen Microsoft rondom Activision-overname

De Amerikaanse waakhond ging in 2023 in hoger beroep

De Amerikaanse Federal Trade Commission heeft een hoger beroep verloren versus Microsoft omtrent de overname van Activision Blizzard door laatstgenoemde bedrijf.

De Federal Trade Commission wilde de overname van Call of Duty-uitgever Activision Blizzard door Microsoft blokkeren via een rechtszaak. Rechter Jacqueline Scott Corley besloot in 2023 echter dat de overname door mocht gaan. In andere landen en regio kreeg Microsoft toestemming van waakhonden, waardoor het bedrijf achter Call of Duty uiteindelijk onderdeel van Microsoft werd. In de loop van 2023 kondigde de FTC aan het hier niet bij te laten en in hoger beroep te gaan.

Bijna anderhalf jaar later is door de Circuit Court of Appeals besloten dat de eerdere uitspraak intact blijft, omdat "de correcte wettelijke regels" zijn toegepast en de FTC onvoldoende bewijs heeft geleverd dat de overname van Activision concurrentie binnen de game-industrie zou schaden. FTC zou hier alleen nog tegenin kunnen gaan door de Supreme Court er van te overtuigen dat deze uitspraak ongeldig gemaakt moet worden. Gezien de huidige situatie binnen de Verenigde Staten - waarbij president Donald Trump een nieuwe voorzitter van de FTC heeft benoemd - is het echter onwaarschijnlijk dat de FTC hier nog werk van maakt.

De overname van Activision Blizzard door Microsoft heeft laatstgenoemde bedrijf in ieder geval geen windeieren gelegd. Uit fiscale cijfers blijkt dat de omzet die de Xbox-tak van het bedrijf genereerd aanzienlijk is gegroeid is ten opzichte van voorheen, en dat komt voor een groot deel door de content van Activision Blizzard. Microsoft heeft zich daarbij aan zijn woord gehouden om Call of Duty op meerdere systemen beschikbaar te blijven stellen. Sterker nog: het bedrijf heeft diverse games die voorheen exclusief op Xbox beschikbaar waren ook naar andere platforms gebracht.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe Ethan Coen-film Honey Don't krijgt eerste trailer
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Ethan Coen-film Honey Don't krijgt eerste trailer

Met Margaret Qualley en Chris Evans

De eerste trailer van Honey Don't, de nieuwe film van Ethan Coen met rollen voor Margaret Qualley en Chris Evans, is uitgebracht.

Ethan Coen is vooral bekend als een van de 'Coen-broers', een regisseursduo dat vele geprezen films zoals Fargo, No Country for Old Men en The Big Lebowksi heeft afgeleverd. In Honey Don't volgen kijkers Honey O'Donahue, een privédetective uit Bakersfield die een reeks opmerkelijke sterfgevallen onderzoekt.

In de film zien we rollen van onder andere Margaret Qualley (The Substance, The Leftovers, Death Stranding), Chris Evans (Captain America) en Aubrey Plaza (The White Lotus, Parks & Recreation) voorbij komen. Ook Charlie Day (It's Always Sunny in Philadelphia) passeert de revue. De eerste trailer heeft in ieder geval veel weg van eerder ludiek werk van de Coen-broers.

Honey Don't gaat komende week in première op het filmfestival te Cannes, en zal vanaf 22 augustus in de Amerikaanse bioscopen draaien - een Nederlandse premièredatum is nog niet bekend. Ethan Coen bracht vorig jaar ook al een soloproject uit in de vorm van de film Drive-Away Dolls.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Tweede Grand Theft Auto 6-trailer in dag tijd bijna half miljard keer bekeken
Gamer.nl
Nieuws

Tweede Grand Theft Auto 6-trailer in dag tijd bijna half miljard keer bekeken

Dat claimt Rockstar Games zelf

De dinsdag verschenen tweede trailer van Grand Theft Auto 6 is in één etmaal bijna een half miljard keer bekeken.

Die informatie heeft The Hollywood Reporter van ontwikkelaar Rockstar Games vernomen. Hoewel de YouTube-trailer op het Rockstar-kanaal zelf op moment van schrijven nog onder de honderd miljoen views staat, heeft de trailer verspreid over alle verschillende kanalen in de eerste 24 uur meer dan 475 miljoen views opgeleverd.

Ter vergelijking: de eerste trailer van GTA 6 die in december 2023 uitkwam wist op de eerste dag 93 miljoen views te vergaren. Rockstar claimt nu dat de tweede trailer de grootste trailerrelease ooit is. Zo heeet de trailer van Deadpool & Wolverine in de eerste 24 uur 365 miljoen views behaald.

Zoals gezegd kwam de tweede trailer van Grand Theft Auto 6 afgelopen dinsdag online. De trailer legt de focus op de twee hoofdpersonages van de game - Jason Duval en Lucia Caminos. De geliefden hebben ogenschijnlijk een crimineel pad gekozen. Spelers verkennen Vice City, een fictieve versie van Miami, en omstreken. De trailer toont diverse locaties en nieuwe personages en via de officiële website van de game werden nog meer details gedeeld. In deze analyse delen we alle details die we hebben gespot in de trailer en op de website.

Afgelopen week kondigde Rockstar Games al aan dat Grand Theft Auto 6 niet meer aankomend najaar uitkomt, maar op 26 mei 2026. "Met elke game die we uitbrengen, is ons doel altijd geweest om jullie verwachtingen te overtreffen, en dat geldt ook voor Grand Theft Auto 6. We hopen dat jullie begrijpen dat we deze extra tijd nodig hebben om een niveau van kwaliteit te behalen die jullie verwachten en verdienen. We kijken er naar uit om binnenkort meer informatie met jullie te delen." De game komt naar PlayStation 5 en Xbox Series X en S.

Bekijk hier ons overzicht met alle details rondom gameplay, verhaal, personages en meer.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!