'Grootste concurrenten van Xbox zijn TikTok en films'
'We willen de mensen bereiken waar ze zijn'
De grootste concurrenten van Xbox zijn volgens het bedrijf niet de andere consoles zoals PlayStation 5 en Switch 2, maar andere opties tot tijdverdrijf zoals TikTok en films.
Matt Booty, die aan het hoofd van Xbox Game Studios staat, praatte met The New York Times over de huidige multiplatformstrategie van Xbox - waarbij bijvoorbeeld ook Halo: Campaign Evolved naar PlayStation 5 komt.
Booty benadrukte dat consumenten geen sterke verbinding meer ervaren met de apparaten waar ze games op spelen. "We willen de mensen dus bereiken waar ze zijn. Onze grootste concurrenten zijn geen andere consoles, maar we concurreren steeds meer met alles, van TikTok tot films." Booty bedoelt daarmee dat er gestreden wordt om de vrije tijd van consumenten, die natuurlijk niet oneindig is.
Booty werd in het interview overigens ook gevraagd over de meer dan negenduizend werknemers die eerder dit jaar werden ontslagen bij de Xbox-divisie, waarbij ook diverse games zoals Perfect Dark en Everwild werden geannuleerd en studio's hun deuren moesten sluiten. Booty zei daar het volgende over: "Ontslagrondes zijn moeilijk. Ze maken onderdeel uit van het managen van onze zaken."
Microsoft zette begin vorig jaar een multiplatformstrategie in, toen het aankondigde vier games naar PlayStation 5 - en een gedeelte daarvan ook naar Switch - te brengen. Het ging om Hi-Fi Rush, Pentiment, Grounded en Sea of Thieves. Sindsdien zijn er steeds meer games aangekondigd en uitgebracht voor andere consoles, waaronder Indiana Jones and the Great Circle, Forza Horizon 5 en Gears of War Reloaded. De komst van Halo: Campaign Evolved naar PlayStation 5 voelt echter toch als een bijzonder moment, juist omdat de Halo-reeks jarenlang voelde als het paradepaardje van Xbox.
