Phil Spencer: overnames horen bij een gezonde game-industrie
Gamer.nl
Nieuws

Phil Spencer: overnames horen bij een gezonde game-industrie

Tijdens een aflevering van Podcast Unlocked legt Xbox-hoofd Phil Spencer onder andere uit waarom overnames volgens hem bij een 'gezonde game-industrie' horen.

Daarmee gaat Spencer in op de kritiek die soms wordt geuit op studio's die worden overgekocht door bedrijven als Microsoft en Sony. 

"Een ding wat ik wil zeggen: het starten van een nieuwe studio, of wat voor bedrijf dan ook, is een risicovolle stap. En een videogamestudio des te meer", zegt Spencer.

"En als een team daadwerkelijk dat risico neemt - een studio beginnen, door de jaren heen daarmee waarde creëren - dan is het te kort door de bocht om te zeggen dat ze de studio niet moeten verkopen.

Hetgeen wat zorgt voor de cyclus van teams die nieuwe studio's oprichten, is de kans voor de mensen die een immens risico nemen met het starten van een nieuw team laten inzien wat voor waarde ze hebben gecreëerd, en overnames zijn daar absoluut onderdeel van."

Ook feliciteert Spencer Sony met de overname van Housemarque en voegt hij toe dat overnames een 'gezond onderdeel' van de game-industrie zijn.

Tijdens de podcast geeft Spencer meer uitleg over verschillende onderwerpen, waaronder de visie achter Game Pass. Daarbij benadrukt hij dat Microsoft niet beoogt om 'iedereen een Game Pass-abonnee' te maken, en dat de dienst naast het reguliere verdienmodel bestaat.

"Als we kijken naar het verdienmodel van Game Pass, dan gaat het niet alleen om hoeveel games een abonnee speelt en of ze die kopen. Waar we wel naar kijken is de groei van het aantal spelers op ons platform en of ze vaker spelen. En op basis van die activiteit zien we dat we groeien."

Bekijk hieronder de gehele aflevering.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Deze Switch-games ontvangen gratis Switch 2-upgrades
Gamer.nl
Nieuws

Deze Switch-games ontvangen gratis Switch 2-upgrades

Super Mario Odyssey, Captain Toad, Arms en meer

Nintendo heeft een overzicht gepubliceerd van hun Switch-games die op Nintendo Switch 2 een gratis upgrade ontvangen.

Het was al bekend dat diverse Switch-games een betaalde upgrade op Switch 2 krijgen. Afhankelijk van de hoeveelheid nieuwe content gaat dat 10 tot 20 euro kosten. Denk aan games als Zelda: Breath of the Wild en Tears of the Kingdoms, Kirby en de Vergeten Wereld en Super Mario Party Jamboree.

Diverse games van Nintendo zelf ontvangen op Switch 2 echter ook gratis upgrades. Deze moeten de prestaties van de game op Switch 2 verbeteren, of bevatten daardoor ondersteuning voor Switch 2-features zoals GameShare. De precieze inhoud van de upgrade verschilt per game. Hier is een overzicht van de games die gratis upgrades ontvangen te vinden. Het gaat om de volgende spellen:

  • Arms

  • Captain Toad: Treasure Tracker

  • Super Mario Odyssey

  • Super Mario 3D World + Bowser's Fury

  • Clubhouse Games

  • The Legend of Zelda: Link's Awakening

  • The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

  • Game Builder Garage

  • New Super Mario Bros. U Deluxe

  • Pokémon Scarlet en Violet

  • Big Brain Academy: Brain vs. Brain

De Nintendo Switch 2 komt wereldwijd op 5 juni uit en gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een versie van de console voor 509,99 euro beschikbaar waar een digitale code voor Mario Kart World bij zit. De reserveringen zijn in Nederland al enige tijd geopend - houd pre-order-mogelijkheden hier in de gaten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Legion-uitbreiding voor Eve Online komt op 27 mei uit
Gamer.nl
Nieuws

Legion-uitbreiding voor Eve Online komt op 27 mei uit

En Eve Vanguard komt in de zomer van 2026

Ontwikkelaar CCP Games heeft aangekondigd dat de volgende uitbreiding voor de MMO Eve Online, Legion genaamd, vanaf 27 mei beschikbaar is.

Dat deed het bedrijf middels een trailer, die hieronder te bekijken is. De uitbreiding voegt zogenaamde Freelance Jobs toe, waarmee spelers die zelf een in-game bedrijf hebben opgezet bepaalde klussen beschikbaar kunnen stellen. Andere spelers kunnen die vervolgens uitvoeren voor dat bedrijf om hun reputatie vast te stellen. 

Ook worden er twee nieuwe warships toegevoegd aan het spel - de Babaroga en Sarathiel - en met nieuwe sovereignty updates krijgen spelers meer manieren om hun terreinen te ontdekken en grondstoffen beter te controleren. 

CCP Games kondigde ook aan dat het gelimiteerd pre-alpha access event Nemesis op 16 september van dit jaar begint, voordat Eve Vanguard in early access gaat. Vanguard betreft een first-person shooter-titel in het Eve-universum die in de zomer van 2026 uit moet komen.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!