Subnautica 2 uitgesteld naar volgend jaar
Mogelijk om een bonus aan werknemers te omzeilen
Subnautica 2 is uitgesteld: de early access-versie van de game komt niet meer dit jaar, maar in 2026 uit.
Uitgever Krafton heeft dit volgens Bloomberg besloten "tegen de wensen van het voormalige leiderschap van de studio in". Vorige week bleek nog dat Charlie Cleveland en Max McGuire - de oprichters van ontwikkelaar Striking Dinstance - waren vertrokken samen met ceo Ted Gill.
Opvallend genoeg zouden werkgevers van de studio een bonus van in totaal 250 miljoen dollar krijgen als diverse omzetdoelen voor het einde van dit jaar behaald werden. Aangezien Subnautica 2 nu is uitgesteld door de uitgever, lijken die doelen niet meer haalbaar.
De nieuwe ceo Steve Papoutsis zou aan werknemers hebben verteld dat Subnautica 2 niet geschikt is om dit jaar uit te komen, en dat de tijd wordt gebruikt om het spel uit te breiden. Toen een werknemer aan hem vroeg of het uitstel simpelweg plaatsvond om er voor te zorgen dat de bonussen niet uitgekeerd hoeven te worden, liet Papoutsis weten "niet bekend te zijn met de specifieke details".
In Subnautica 2 verkennen spelers een nieuwe spelwereld met een nieuwe oceaan. "Deze wereld is te gevaarlijk voor mensen om te overleven... tenzij je de definitie van een mens verandert." De game kan alleen of met drie vrienden in online co-op gespeeld worden. Zoals men gewend is van het origineel kan men ook basissen bouwen en zijn er diverse nieuwe soorten omgevingen om te verkennen.
De early access-versie van Subnautica 2 moet volgend jaar op Xbox Series X en S en pc (via Steam en Epic Games Store) verschijnen. Ook komt het spel op release meteen op Xbox Game Pass te staan.