Assetto Corsa Competizione is de meest realistische consoleracer
PU.nl
Reviews

Assetto Corsa Competizione is de meest realistische consoleracer

Autosport bedrijven is vooral veel ellende doorstaan, met af en toe een heel groot hoogtepunt om van te genieten. Niet iedereen zal die gedachtegang delen, maar op de consoleversie van Assetto Corsa Competizione blijkt ‘ie van toepassing.

Bovenstaande ietwat cynische zienswijze werd me medegedeeld toen ik tien jaar geleden zelf in het écht leerde autoracen op Circuit Zandvoort. Dat was een geweldige en spannende ervaring, maar ook één die gekenmerkt werd door omgaan met tegenslagen, zoals technische pech, schades en financiële impact. Toch overheerst het gevoel van voldoening tijdens het pushen van raceauto’s, het afleggen van een strak rondje en strijden om posities.

Tal van racegames aan de meer waarheidsgetrouwe kant van het spectrum weten die sensatie aardig goed te vertalen naar een virtuele ervaring. Daarbij zijn het eigenlijk vooral de positieve kanten die naar voren treden, om je zonder al teveel gedoe te laten genieten van competities op snelheid. Bij Assetto Corsa Competizione ligt dat toch net iets anders.

©GMRimport

Simracegrootheden

Deze simulatieracegame is sinds 2019 speelbaar op de pc, waar Assetto Corsa Competizione met dank aan tal van updates een mooi plekje heeft gevonden naast simracegrootheden rFactor 2 en iRacing. De relatief kleine ontwikkelaar Kunos Simulazioni heeft nu een extra stap gemaakt door de titel over te zetten naar PlayStation 4 en Xbox One, in navolging van de adequate port die het origineel in 2016 kreeg.

De overzetting maakt echter geen al te beste eerste indruk. Qua modellering en belichting weet deze versie de originele game zeker niet te overtreffen en de beeldverversing blijft - in het gunstigste geval, wanneer er niet teveel andere auto’s op de baan zijn - steken op pakweg dertig frames per seconde. Met de nadruk op pakweg, want technische metingen wijzen op nogal want inconsistentie boven en onder dat getal. Daarnaast maakt de game gebruik van dynamische resolutie, wat soms resulteert in wazige beelden.

Qua graphics en overzichtelijkheid is het in Assetto Corsa Competizione eigenlijk een zooitje

-

Erger nog is de zeer onoverzichtelijke interface, van de onduidelijke menustructuur tot de onmogelijkheid om alle vitale functies van een raceauto toe te wijzen aan alle knoppen op een controller of racestuurtje. We hebben hier duidelijk te maken met een pc-sim die technisch draait op de huidige spelcomputers (los van enkele crashes en glitches), maar qua spelersbeleving verre van geoptimaliseerd is.

Hier begint echter ook het góede nieuws: de diepgaande physics van de pc-versie zijn intact gebleven op PS4 en Xbox One, wat zich vertaalt in buitengewoon realistisch rijgedrag én mogelijkheden om je auto tot in detail af te stellen. Dit is bij uitstek een racegame waarvoor je goed moet gaan zitten, zowel om te trainen als om je auto af te stellen voor het ideale rondje, alvorens je serieus de strijd aan kunt gaan met anderen. Net als in de echte racerij zijn er tal van factoren om rekening mee te houden, zeker tijdens een langeafstandsrace op één van de meer iconische banen (waaronder het oude Circuit Zandvoort), waarbij de dynamische dag- en nachtcyclus niet alleen voor licht en duister zorgt, maar ook wisselende temperaturen.

©GMRimport

GT-raceauto’s

Assetto Corsa Competizione beperkt zich tot de GT-raceauto’s en circuits die langskomen in de echt bestaande GT World Challenge. In de praktijk betekent dat een vrij beperkt aantal bolides, al zorgt de focus op deze raceklasses wel voor merkbaar verschillende rijeigenschappen en motorgeluiden. Dat is zonder meer een knappe prestatie. Je moet je daadwerkelijk toeleggen op het oefenen met een bepaalde auto op een bepaalde baan om het maximale eruit te halen - net zoals het echte werk. Wel jammer is dat de force feedback van deze game de effecten tijdens het rijden niet zo solide doorgeeft als menig andere (semi-)realistische racegame. Dit is wel mede afhankelijk van het gebruikte stuurtje - in mijn geval een Thrustmaster T300 RS.

Aan mogelijkheden ontbreekt het Assetto Corsa Competizione in elk geval niet. Er zijn kampioenschappen, een carrièrestand, losse races, trainingen en speciale uitdagingen om af te leggen. Online is er zelfs een heuse competitiestructuur, inclusief elitelobby’s waaraan alleen bewezen virtuele coureurs (met voldoende ervaringspunten) mogen deelnemen. Anderzijds ontbreekt het de consoleversie op het moment van schrijven nog aan zelf opgezette lobby’s, waardoor je gedwongen bent om het tegen andere spelers dan je eigen bekenden op te nemen.

©GMRimport

Kunos heeft wederom een dappere poging gedaan om een gewaardeerde pc-sim over te zetten naar de spelcomputers. Daar zijn de Italianen maar voor een deel in geslaagd, want qua graphics en overzichtelijkheid is het in Assetto Corsa Competizione eigenlijk een zooitje. De belangrijkste redeeming quality is echter de instandhouding van de geavanceerde physics en dus ook het waarheidsgetrouwe rijgedrag. Dit kernelement maakt de game daarmee toch de meest realistische racegame die je kunt vinden op PlayStation 4 en Xbox One.

Het hopen is dan ook dat de onaantrekkelijke kant, met al z’n lelijke momenten en technische teleurstellingen, door middel van patches in elk geval ten dele wordt weggepoetst. Dat mogelijke voordeel heeft deze virtuele race-ervaring dan in elk geval wel ten opzichte van de échte autosport.

Assetto Corsa Competizione is getest op PlayStation 4 Pro en nu verkrijgbaar, ook voor Xbox One en pc.

Laatste reviews op Gamer.nl:

Goed
Conclusie

Assetto Corsa Competizione heeft voor consolebegrippen onovertroffen physics en schotelt PS4- en Xbox One-spelers dan ook de meest realistische race-ervaring voor. Je moet daarvoor echter wel een hoop technische malheur doorstaan.

Plus- en minpunten
  • Zeer waarheidsgetrouwe physics, gefocuste en diepgaande gameplay, tal van speltypes
  • Zeer matige graphics, ontoegankelijke gebruikersinterface, rommelige afwerking

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Apple heeft Fortnite nog steeds niet op iOS App Store toegelaten
PU.nl
Nieuws

Apple heeft Fortnite nog steeds niet op iOS App Store toegelaten

De game is sinds afgelopen vrijdag ingediend voor het goedkeuringsproces

Apple zou Epic Games nog altijd geen toestemming gegeven hebben om Fortnite in de wereldwijde iOS App Store uit te brengen, ondanks dat het laatstgenoemde bedrijf het goedkeuringsproces al een week geleden heeft opgestart.

Dat claimt Tim Sweeney, de CEO van Epic Games. Op 9 mei werd de game voor het verificatieproces op de App Store ingediend, maar op social media meldt Sweeney nu dat Apple de komst van het spel nog altijd niet heeft goegekeurd. "Nog geen nieuws van Apple. Ze kunnen het al sinds afgelopen vrijdag keuren."

In een andere tweet meldde Sweeney dat het bedrijf enkele dagen geleden nog naar Apple heeft gemaild, maar da het nog geen reactie heeft gekregen. Dat Fortnite nog niet is geverifieerd is opvallend, want op de officiële ontwikkelaarswebsite van Apple valt te lezen dat gemiddeld genomen negentig procent van alle ingezonden apps in minder dan 24 uur worden gekeurd.

Sweeney laat tot slot weten dat Epic gisteren een nieuwe versie van Fortnite naar Apple heeft moeten sturen voor verificatie. De vorige week verstuurde versie was namelijk niet meer representatief voor de game, aangezien de inhoud van het spel regelmatig verandert gezien het om een liveservicegame gaat.

Apple's schijnbare uitstel van het verifiëren van Fortnite voor de App Store hangt mogelijk samen met de langdurige strijd tussen Apple en Epic Games. De twee waren verwikkeld in een rechtszaak, omdat Epic van mening was dat Apple teveel macht uitoefende door aankopen op iOS-apparaten alleen via diens eigen App Store te laten verlopen. Inmiddels mogen andere bedrijven ook via externe manieren consumenten laten betalen.

Twee weken geleden werd besloten dat Apple in de Verenigde Staten geen commissie meer mag rekenen op aankopen die buiten de App Store worden gemaakt. Daarop gaf Epic Games aan zo snel mogelijk Fortnite terug in de App Store te laten verschijnen, maar dat lijkt nu dus alsnog gerekt te worden door Apple. Fortnite is overigens al geruime tijd weer op iOS-apparaten speelbaar, maar wel alleen via externe winkels, zoals die van Epic Games zelf.

View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Ubisoft stelt meerdere onaangekondigde games uit
PU.nl
Nieuws

Ubisoft stelt meerdere onaangekondigde games uit

Het bedrijf heeft hoge verwachtingen voor de komende jaren

Ubisoft heeft meerdere games die het nog niet officieel heeft aangekondigd intern uitgesteld.

Dat liet het bedrijf weten bij het bekendmaken van de fiscale kwartaalcijfers. Hoewel de uitgever niet aangaf om welke games het gaat, liet het wel weten dat het "enkele van onze grootste producties" zijn. Door deze games uit te stellen, "creëren we de beste voorwaarden voor succes", zo meent Ubisoft. Het bedrijf zag namelijk uiteindelijk ook voordeel in het eerdere uitstel van Assassin's Creed Shadows.

Door het uitstel van aankomende games verwacht het bedrijf in het fiscale jaar 2026-2027 (van 1 april 2026 tot en met 31 maart 2027) en het fiscale jaar 2027-2028 (van 1 april 2027 tot en met 31 maart 2028) "significante content binnen onze grootste merken" uit te brengen.

Er gaan al geruime tijd geruchten over meer Assassin's Creed-games en Far Cry-games. Het is dan ook aannemelijk dat sommige van deze uitgestelde spellen onder deze IP vallen. Het bedrijf hintte er daarnaast naar dat de uitgestelde games mogelijk ook onder de Rainbow Six-, The Division- en Ghost Recon-franchises kunnen vallen.

Tijdens het bekendmaken van de kwartaalcijfers liet Ubisoft weten dat het sinds september 2022 in totaal ongeveer drieduizend mensen heeft ontslagen. Het bedrijf gaf aan dat er meer ontslagen zullen volgen - de komende twee jaar wil het bedrijf daarmee 110 miljoen dollar uitsparen.

Ubisoft heeft geen verkoopcijfers van hun meest recente grote release - Assassin's Creed Shadows - naar buiten gebracht, maar liet wel weten dat de game "stevige activiteit- en betrokkenheidcijfers" behaalde. Zowel de AC- als Rainbow Six-franchises behaalden voor het vierde achtereenvolgende jaar ongeveer dertig miljoen actieve spelers. Far Cry staat op twintig miljoen actieve spelers per jaar.

Afgelopen maart bleek al dat Ubisoft en Tencent een nieuwe dochteronderneming hebben opgericht waarin de Assassin's Creed-, Rainbow Six- en Far Cry-franchises in onder worden gebracht. Ontwikkelteams uit Montreal, Quebec, Sherbrooke, Barcelona, Saguenay en Sofia die aan de Rainbow Six-, Assassin's Creed- en Far Cry-franchises werken maken ook onderdeel uit van deze dochteronderneming.

Ubisoft heeft vandaag overigens ook aangekondigd dat de remake van Prince of Persia: The Sands of Time ergens voor april 2026 uitkomt. Lees daar meer over in dit nieuwtje.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!