Battletoads is een maar net geslaagde comeback
Gamer.nl
Reviews

Battletoads is een maar net geslaagde comeback

Wie kent de Battletoads nog? De opgepompte NES-actiehelden hebben al meer dan 26 jaar niets meer van zich laten horen. Rash, Zitz en Pimple zaten al die tijd namelijk vast in een ondergrondse bunker zonder enig contact met de buitenwereld. Wanneer ze in dit langverwachte vervolg eindelijk bevrijd worden, is de rest van de wereld ze compleet vergeten.

De drie padden die in de jaren 90 nog cool, extreem en gewaagd waren zijn in deze game compleet achterhaald. De toon van deze Battletoads is daardoor ook heel anders dan zijn voorgangers. Dit zijn niet meer de stoere helden in de stijl van Teenage Mutant Ninja Turtles of Street Sharks. De Battletoads zijn een stel mafketels die opnieuw hun plek moeten zien te vinden in dit universum. Dit nieuwe deel leunt daarom veel meer op dikke knipogen en tekenfilmachtige humor.

Nergens wordt dit zo duidelijk als in de geanimeerde tussenfilmpjes. Hierin worden op een hoog tempo grappen op de speler afgevuurd. Die nieuwe, zelfbewuste toon moet je maar net leuk vinden. Hetzelfde gaat eigenlijk op voor de graphics, want het lijkt nauwelijks nog op de oude games in de franchise. Toch voelt deze nieuwe richting niet per se verkeerd aan. Battletoads slaat de plank vaak genoeg mis, maar de toewijding voor diens nieuwe stijl is lovenswaardig.

©GMRimport

Padje af

Een andere aanpak is ook nodig, want de oude Battletoads-games waren echt een product van hun tijd. Het beat ‘em up-genre is lang niet zo populair als het ooit was. Dit nieuwe deel doet een dappere poging om wat variatie aan te brengen. Speel je alleen, dan kan er op ieder moment gewisseld worden tussen Zitz (de snelle), Rash (de gebalanceerde) en Pimple (de sterke) om de cast van buitenaardse wezens in elkaar te beuken.

De animaties van deze aanvallen zijn bijzonder gedetailleerd en creatief bedacht. Met een paar simpele combo’s worden er holografische stieren, arcadekasten en allerlei groteske transformaties tevoorschijn getoverd. Het levert met name in latere levels behoorlijk chaotische gevechten op waar je je pad gemakkelijk in kunt verliezen. Zo genadeloos als vroeger is deze Battletoads niet meer dankzij het afschaffen van levens en de introductie van checkpoints, maar regelmatig het loodje leggen hoort er nog steeds bij.

Battletoads voelt behoorlijk uitgerekt, maar is tegelijkertijd ook aan de korte kant.

-

Battlebloat

Het vechtsysteem laat na een paar levels helaas duidelijk zijn gebreken zien. Het werkt, maar zelfs met de introductie van dashes en een lange paddentong om vijanden te pakken blijft het allemaal vrij simpel. Battletoads komt ermee weg door tussen heel veel andere speelstijlen te wisselen. Zo verandert het spel voor een paar levels in een 2D-platformer, een shoot ‘em up en een verzameling Mario Party-achtige minigames. Ook de levels op speederbikes, waarin allerlei obstakels op de je afkomen, mogen natuurlijk niet ontbreken. Het is knap hoe Battletoads met ieder nieuw level net even iets anders doet.

De afwisseling is groot, maar tegelijkertijd wordt het nergens echt complex. Sommige gedeeltes gaan bovendien veel te lang door. Zo zijn de stukken op zwevende motoren veel te langdradig en blijven de shoot ‘em up-gedeeltes ook maar doorgaan. Battletoads voelt behoorlijk uitgerekt, maar is tegelijkertijd ook aan de korte kant. Binnen vier uur bereik je de credits wel. Dat is natuurlijk geheel in de stijl van de games van toen, maar op wat hogere moeilijkheidsgraden en wat collectibles na is er weinig reden om het allemaal nog een keer te doen.

©GMRimport

Battletoad

Het spel nogmaals met één of twee extra spelers doorlopen ligt na de eerste keer uitspelen voor de hand. Battletoads heeft echter geen online co-op. Samen spelen kan alleen met z’n allen op de bank. Een gemiste kans, want de tevens dit jaar verschenen beat ‘em up Streets of Rage 4 kan wél online met een partner gespeeld worden. Battletoads heeft meerdere levels waarin razendsnelle reflexen nodig zijn. Lag of ook maar een beetje stotterende netcode zouden daarvoor natuurlijk fataal zijn. Anno 2020 voelt dat alleen niet als zo’n geweldig excuus meer.

Battletoads is nu beschikbaar voor pc en Xbox One. De game is ook verkrijgbaar via Xbox Game Pass op pc en Xbox One.

Laatste reviews op Gamer.nl:

Oké
Conclusie

Met een nieuwe smoel en toon weet Battletoads zich een klein beetje opnieuw uit te vinden. Het levert een beat ‘em up op die met gevoel voor humor allerlei uitstapjes maakt naar andere genres. Net zoals de grappen in het verhaal is dat niet altijd even geslaagd. Als geanimeerde sterren schitteren de Battletoads, maar het gebrek aan co-op, de erg simpele gameplay en de soms wel heel uitgerekte gebieden laten ze als videogamehelden niet fantastisch uit de verf komen.

Plus- en minpunten
  • Uitbundige grafische stijl
  • Aan de korte kant, maar voelt toch opgerekt, geen online co-op

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Kingdom Come: Deliverance 2 is drie miljoen keer verkocht
Gamer.nl
Nieuws

Kingdom Come: Deliverance 2 is drie miljoen keer verkocht

De eerste Kingdom Come is zelfs meer dan tien miljoen keer verkocht

Er zijn wereldwijd inmiddels drie miljoen exemplaren van Kingdom Come: Deliverance 2 verkocht.

Dat hebben uitgever Deep Silver en ontwikkelaar Warhorse Studios bekendgemaakt. De game kwam op 4 februari uit voor pc (Steam, Epic Games Store), PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Van de eerste Kingdom Come: Deliverance zijn inmiddels meer dan tien miljoen exemplaren verkocht.

Kingdom Come: Deliverance 2 is het vervolg op de in 2018 verschenen eerste game en laat spelers terugkeren naar het Centraal Europa van de vijftiende eeuw - de game speelt zich na het eerste deel af. Spelers besturen Henry, de zoon van een smid, die in een duizelingwekkend verhaal van wraak, bedrog en zelfontdekking terechtkomt.

De game speelt zich af in het Boheems Paradijs, een echte locatie die nog altijd bezocht kan worden in de Tsjechische Republiek. Zo zijn er het majestueuze Kasteel Trosky en de mijnstad Kutná Hora. Het gameplayconcept van het origineel, waarin de wereld realistisch op de acties van de speler reageert, blijft intact. Wel is het vechtsysteem op de schop gegaan, en zijn er nu ook nieuwe wapens voor op afstand, zoals kruisbogen en vroege vuurwapens.

Kingdom Come: Deliverance 2 is verkrijgbaar via pc (Steam en Epic Games Store), PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Marvin Toepoel beloonde de game met een 9 in de Gamer.nl-review: "Kingdom Come: Deliverance 2 is ontroerend, hilarisch en een indrukwekkende onderdompeling in het leven van de middeleeuwse mens. De spelwereld is adembenemend, haar personages zijn stuk voor stuk memorabel, de game zit vol fantastische details en biedt daarbovenop een geweldig gevoel van progressie. Waar Kingdom Come 1 nog een ruwe culthit was, blijkt het vervolg een van de beste rpg’s van deze consolegeneratie."

En Dwayne Vrancken was minstens zo enthousiast in de PU-review, waarin ook een 90 werd uitgedeeld: "Met Kingdom Come: Deliverance 2 overtreft Warhorse Studios zichzelf op alle fronten. Het spel is mooier dan zijn voorganger, speelt beter en is consistenter in de ingewikkelde gameplaysystemen die het je voorschotelt. Tel daar de prachtige en levendige open spelwereld bij op en je hebt de ultieme middeleeuwensimulator. Als je tenminste bereid bent om mee te gaan in Warhorse’s harcore rpg-elementen."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe Honkai-game in ontwikkeling
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Honkai-game in ontwikkeling

De game heet mogelijk Honkai: Nexus Anima

De Chinese ontwikkelaar Mihoyo heeft aangekondigd dat er een nieuw deel in de populaire Honkai-reeks in ontwikkeling is.

Dat werd onthuld tijdens het Honkai: Star Rail-concert in Shanghai afgelopen weekend. Daarbij werd een korte teaser getoond waarin twee personages - Kiana en Blad - zich opmaken voor een gevecht. Het lijkt er daarbij op dat ze monsters kunnen verzamelen en inzetten voor gevechten, vergelijkbaar met de Pokémon-games.

Verdere details over de nieuwe Honkai-game zijn er nog niet, maar Mihoyo heeft onlangs handelsmerken en domeinnamen vastgelegd voor 'Honkai: Nexus Anima'. Mogelijk is dat dus de naam van de nieuwe game.

De Honkai-reeks heeft de afgelopen jaren een enorme wereldwijde populariteitsboost gehad. Het meest recente deel, Honkai: Star Road, was vorig jaar al meer dan honderd miljoen keer gedownload. De game is verkrijgbaar op pc, iOS, Android en PlayStation 5. Het gaat om een role-playing gacha-game waarbij klassieke turn-based gevechten worden gehouden in een spelwereld waarin magie en wetenschap worden gecombineerd. De game is free-to-play met in-game aankopen.

In een Favorieten van de Redactie-artikel uit 2023 vertelt redacteur Kamal van de Pol meer over zijn passie voor de Honkai-games: "Als ik Honkai: Star Rail zou moeten samenvatten: het is een van de meest gedetailleerde rpg’s, die maar blijft verrassen. Als je Genshin Impact speelt, weet je al hoeveel passie miHoYo in zijn games stopt. Honkai: Star Rail is geen uitzondering. Ik ben sinds dag één een megafan en kan de game aan iedere fan van rpg-games aanraden."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!