Het heeft even geduurd, maar Shigeru Miyamoto heeft besloten dat hij iets wil vasthouden aan The Super Mario Galaxy Movie, en dat is niet alleen de kassa-inkomsten.
In een groepsinterview met Japanse media, gehouden ter gelegenheid van de Japanse release van de film op 24 april, werd Miyamoto gevraagd of de verrassingsonthulling over Peach nu officiële canon is. De film laat namelijk zien dat Peach en Rosalina zusjes zijn die als kinderen van elkaar werden gescheiden, waarbij Rosalina de oudste is.
Miyamoto legde uit waarom Nintendo tot nu toe altijd zorgvuldig wegbleef van character backstories. Te veel vastgelegde geschiedenis maakt het moeilijker om personages in een volgend spel precies te doen wat je nodig hebt. “Ik wil niet worden beperkt door een verhaal dat we zelf gemaakt hebben,” zei hij, en dat verklaart meteen waarom Mario nooit een moeder heeft gehad die je kon teleurstellen.
Maar de film heeft dat veranderd. Nu het verhaal er eenmaal is, ziet Miyamoto er juist voordeel in om het te gebruiken. “Nu we de film hebben gemaakt, is het leuk geworden om de personages verder uit te werken,” aldus Miyamoto, via machinale vertaling vanuit het Japans. De intentie is om de achtergrond uit de film zoveel mogelijk te respecteren in toekomstige games.
Dat is een behoorlijke ommekeer voor een bedrijf dat Mario jarenlang doelbewust leeg hield van lore. Geen geschiedenis, geen familie, geen uitleg waarom Bowser elke zes maanden opnieuw probeert hetzelfde te doen. Het werkte prima voor platformers. Of het werkt voor een franchise die nu ook films maakt, gaan we de komende jaren zien.

The Super Mario Galaxy Movie staat intussen al drie weken op nummer één in de Amerikaanse bioscopen en heeft samen met het eerste deel de grens van twee miljard dollar gecombineerde box office gepasseerd. De film opende eerder dit jaar al met een recordweekend van 372,5 miljoen dollar. De Japanse release, die dit weekend begint, moet bepalen of de film solo ook de miljard haalt. Japan was voor de eerste film goed voor bijna 102 miljoen dollar, dus de verwachtingen zijn daar niet laag.
Of er ook in toekomstige Mario-games daadwerkelijk iets met dit zusjes-verhaal gedaan wordt, is een andere vraag. Miyamoto zei dat hij het “zoveel mogelijk” wil respecteren, wat genoeg ruimte laat om het bij een onhandig platformspel gewoon weer te vergeten. Maar de intentie is er. Voor het eerst.