Bungie heeft de details gedeeld over Season 2: Nightfall van Marathon, dat op 2 juni van start gaat. De eerste seizoensreset van de game betekent dat spelers hun Runner Level, Ranked Level, credits, inventaris en Vault volledig kwijtraken. Cosmeticis, Codex-voortgang en LUX- en SILK-saldo’s overleven de wipe.
Als troostprijs deelt sponsor CyberAcme Sponsored Kits uit op basis van je Runner Level aan het einde van Season 1. Wie level 75 haalt, krijgt vier kits. Wie daar niet aan komt, krijgt er minder. Simpel.
Nightfall brengt de Night Marsh-zone, een nieuw Runner-shell, nieuwe wapens en een systeem genaamd The Cradle waarmee je de stats van je shell kunt aanpassen. Bungie belooft ook snellere factieprogressie en diverse quality-of-life-verbeteringen. De volledige onthulling volgt in de week van 25 mei.

Voor het zover is, krijgt Season 1 nog een laatste stuiptrekking met update 1.0.9. Locked room keys droppen gegarandeerd van Wardens, map events als Intercept en Lockdown verschijnen nu elke run, en Cryo Archive is vanaf 21 mei dagelijks beschikbaar. Key Templates worden minder frustrerend: ze zijn nu Compromised in plaats van Fragile, wat betekent dat ze niet meer kapotgaan als je sneuvelt. Deluxe keys kunnen voortaan ook uit wall safes vallen.
Dat Sony onlangs Bungie grotendeels afschreef maar Marathon nadrukkelijk als succes bestempelde, geeft deze seizoensovergang extra gewicht. Een vlotte start van Nightfall is voor Bungie niet zomaar een content-update, maar een bevestiging dat Sony’s vertrouwen terecht is. Of Marathon dat vertrouwen ook op langere termijn waarmaakt, hangt af van wat er na die reset overblijft aan speelreden.