Toys for Bob ziet zichzelf als ideale kandidaat voor nieuwe Banjo-Kazooie
PU.nl
Nieuws

Toys for Bob ziet zichzelf als ideale kandidaat voor nieuwe Banjo-Kazooie

Eerst die draak, dan die beer.

Toys for Bob wil graag een nieuwe Banjo-Kazooie-game maken samen met Xbox, zo lieten Associate Creative Director Louis Studdert en Studio Head Paul Yan weten in een aflevering van de Kinda Funny Gamescast. Een bevestigd project is er niet.

Studdert en Yan omschreven het franchise als tijdloos en noemden het de absolute top voor platformerfans. “Het is een franchise waar we van houden. Als platformerfans staat Banjo wat ons betreft bovenaan. We hebben een aantal enorme fans van dat franchise onder ons personeel,” zei Studdert. “Als de kans zich ooit voordoet, zou dat geweldig zijn.” Yan voegde daaraan toe dat de personages iets bezitten wat hij het ‘innerlijke kind’ noemt, een kwaliteit die hij ook nastreeft in de games die Toys for Bob zelf maakt.

De studio heeft met Crash Bandicoot 4: It’s About Time en de Spyro Reignited Trilogy bewezen te weten hoe klassieke platformer-franchises aangepakt moeten worden. Momenteel werken ze volledig aan Spyro: A Realm Reborn voor Xbox. Insider Andy Robinson van VGC meldde eerder al dat Rare openstaat voor externe pitches voor een nieuwe Banjo-game en dat Toys for Bob daarin als serieuze kandidaat wordt gezien. Rare zelf is historisch terughoudend geweest om er zelf weer mee aan de slag te gaan, wat begrijpelijk is na hoe Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts in 2008 werd ontvangen.

De laatste keer dat Xbox het IP serieus aanraakte was de Rare Replay-bundel uit 2015. Of de nieuwe Xbox-leiding onder CEO Asha Sharma Banjo op de agenda heeft staan, is onduidelijk. Toys for Bob is in ieder geval voorlopig bezet. Meer dan een uitgesproken wens is dit dus nog niet, maar gezien Xbox’ zoektocht naar sterke exclusieve franchises is de combinatie op papier logisch.