Microsoft heeft een patent aangevraagd voor een systeem dat games kan pauzeren om advertenties te tonen op geschikte momenten, meldt Tech4Gamers. Het bedrijf heeft niet bevestigd of de technologie ooit daadwerkelijk in Xbox-games terechtkomt.
Herkenning van het juiste moment
Het systeem moet via in-game data, API-signalen of een machinelearningmodel bepalen wanneer een onderbreking niet stoort, bijvoorbeeld na het afronden van een level. Wie de advertentie uitkijkt, krijgt daarna een soort credit waarmee de volgende onderbreking wordt uitgesteld: het patent noemt als voorbeeld minstens vijf speelrondes.
Dat principe doet sterk denken aan de rewarded ads uit free-to-play mobiele games, waar spelers vrijwillig een filmpje bekijken in ruil voor een beloning. Een garantie dat Microsoft dit systeem daadwerkelijk in AA- of AAA-titels stopt, is er niet. Patenten belanden wel vaker in een la dan in een console.
Advertenties als nieuw verdienmodel
Het patent past in een bredere zoektocht binnen de gamesindustrie naar extra inkomsten, nu ontwikkelkosten blijven oplopen. Tech4Gamers wijst erop dat EA ontwikkelaars zou adviseren om al rekening te houden met advertenties, en dat Take-Two-topman Strauss Zelnick eerder pleitte voor cloudstreaming als alternatieve inkomstenbron.
Microsoft experimenteerde dit jaar al met gratis Xbox Cloud Gaming met advertenties voor Insiders, waarbij spelers gratis konden streamen na het bekijken van een reclame. Het patent lijkt dat idee verder door te trekken naar reguliere gameplay, al blijft het voorlopig bij een concept op papier.