Frodo en Gandalf keren terug in The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum
PU.nl
Nieuws

Frodo en Gandalf keren terug in The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum

In de aankomende film The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum zullen zowel Gandalf als Frodo – bekende personages uit de The Lord of the Rings-boeken en -films – te zien zijn.

Dat heeft Ian McKellen, de acteur die Gandalf speelde in de The Lord of the Rings- en The Hobbit-films, verklapt op het For the Love of Fantasy-evenement afgelopen weekend (via Entertainment Weekly).

McKellen: "Ik laat je twee geheimpjes over de casting weten: er zit een personage in de film genaamd Frodo, en een personage genaamd Gandalf." Vervolgens grapte hij: "Buiten dat hou ik mijn lippen op elkaar."

Het is niet bekend of McKellen zelf weer de rol van Gandalf zal vertolken, of dat Elijah Wood weer in de huid van Frodo kruipt. McKellen gaf eerder wel aan open te staan voor het spelen van de rol, al verzocht hij Hollywood om gezien zijn leeftijd haast te maken.

The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum speelt zich af tussen The Fellowship of the Ring en The Two Towers en volgt de zoektocht van Aragorn en Gandalf naar Gollum, in een poging laatstgenoemde tegen te houden belangrijke informatie door te spelen naar Sauron.

Gollum wordt net als in de oorspronkelijke trilogie gespeeld door Andy Serkis. Hij neemt ook de regie van de film op zich, en Peter Jackson houdt een oogje in het zeil als producent. De opnames gaan voor zover bekend in 2026 van start.

19 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Snafu9
19 augustus 2025 - 10:26

Ik ben heel benieuwd of dit wel goed gaat lopen. Zoals andere ook al schrijven de enige logische manier om Frodo in deze film te krijgen is het moment dat Gandalf 17 jaar lang weg was zoals in de boeken. Dan kan je natuurlijk een verhaal op zich maken. Aangezien dit volgens mij nergens uitgelegd is wat er in detail gebeurt is. Maar nog wel aardig sceptisch over deze film. Als ze het maar niet verkrachten.

marc_vinyard
19 augustus 2025 - 09:16

Als ze deze film zo kunnen maken dat het zich afspeelt in de fase dat Gandalf op zoek ging naar antwoorden over de mysterieuze ring van Bilbo, tot het moment hij weer terug kwam in de Shire. Hij was natuurlijk zo’n 17 jaar weg, maar in de films leek het maar een aantal dagen/weken.

Dit geeft mij excuus om de hele trilogie weer te kijken 😀

Biertje-erbij
18 augustus 2025 - 22:21

Als ze gewoon Wood en McKellen erin krijgen dan heb je een gegarandeerde hit. Al is het maar vanuit sentimenteel oogpunt. En zeker als Peter Jackson er bij betrokken is heb ik goede hoop dat dit erg leuk gaat worden.

chefry
18 augustus 2025 - 18:34

Ik zag gisteren de trailer van de animatiefilm war of rohirrim voorbij komen op hbo. Ik heb besloten niet verder te gaan kijken.

Maar de verhaallijn voor deze film is vreemd want na fellowship gaan aragorn, legolas en gimli achter de urukhai aan. En Gandalf is zogenaamd dood. En Gollum zit achter Frodo en Sam aan. Dus waar moet deze film dan inspringen?

The hobbit films waren ook kwalitatief veel minder dan het lord of the rings. Ik heb niet zoveel vertrouwen in dat project. Want ook heb ik een trailer gezien van rings of power serie. Meerdere mensen raden mij sterk af deze te gaan kijken. Dus daar sluit ik mij bij aan.

doomdesire1993
18 augustus 2025 - 18:46
Antwoord aan  chefry

Ik hoop dat het een schrijversfout is. In de boeken gebeurt de “Hunt for Gollum” tijdens de Fellowship of the Ring, tussen het moment dat Gandalf de Shire verlaat tot hij er weer terugkomt en Frodo op pad stuurt.

chefry
18 augustus 2025 - 18:56
Antwoord aan  doomdesire1993

Dat klinkt wel logischer qua verhaallijn. Maar ik vrees dat de film alleen maar kan tegenvallen. De magie van 25 jaar geleden is moeilijk te evenaren

Kroepie
18 augustus 2025 - 19:38
Antwoord aan  chefry

Ik vermoed dat het artikel niet klopt, maar ben ook niet in de gelegenheid het nu te controleren. Ergens in het eerste boek gaat Gandalf op zoek naar de herkomst van de ring, nog voordat de Fellowship ontstaan is. Daar komt Aragorn (Strider) ook ter sprake. Ik vermoed dat het om deze periode gaat.

Sledge
19 augustus 2025 - 08:49
Antwoord aan  Kroepie

Inderdaad, in de films krijg je dat niet zo duidelijk mee maar er zit een gat van 10 jaar in als ik mij niet vergis.

Correctie: 17 jaar zelfs.

GWO
19 augustus 2025 - 09:01
Antwoord aan  chefry

Het is tegenwoordig helemaal hip om over alles te zeuren. Zo ook bij Rings of Power. Zoveel haat dat mensen die het wel leuk vinden, niets meer durven te zeggen. Maar Rings of power is voor mij helemaal prima. Ik heb me prima vermaakt met deze serie en ik hoop ook dat ze het echt afmaken en niet weer halverwege cancelen.

Dus als mensen tegen jou zeggen wat je wel of niet moet doen, is het enige antwoord voor jou “dat ga ik zelf wel bepalen”. Laat je niet door de andere beïnvloeden, moet altijd je eigen mening vormen.

marc_vinyard
19 augustus 2025 - 09:12
Antwoord aan  GWO

Rings of power verdient ook alle bagger. Heeft verder niks met de kijker te maken.

The_Stifmeister
19 augustus 2025 - 10:16
Antwoord aan  GWO

Rings of Power is met afstand de allergrootste verkrachting van Tolkiens werk. Dat zou ik nog geen eens zo erg gevonden hebben als het verder goed geschreven is maar de gemiddelde basisschool leerling kan beter schrijven dan die bagger. Zielloze troep is het, zonder enig talent. En dan ben ik nog gul.

nattehanddoek024
18 augustus 2025 - 17:46

Ik weet niet wat ik hiervan nou moet verwachten. ik heb liever materiaal dat zich in andere Ages afspeelt en zo weer wat “nieuws” in het universum. ipv weer terug naar de succesvolle films.

EarlyGamer
18 augustus 2025 - 16:52

“Ik laat je twee geheimpjes over de casting weten: er zit een personage in de film genaamd Forod, en een personage genaamd Gandalf.”

Wie is Forod?

Roolio
18 augustus 2025 - 16:56
Antwoord aan  EarlyGamer

Dat is Frodo na een avond stappen.
Dan is ie behoorlijk Forod.

Roden603
18 augustus 2025 - 16:58
Antwoord aan  Roolio

You made my day, Roolio!

Mister Frowdo
18 augustus 2025 - 17:20
Antwoord aan  Roolio

Ik kan je garanderen dat dit de absolute waarheid is!

MiniITX
18 augustus 2025 - 17:24
Antwoord aan  Roolio

Lol.

Luigi1985
18 augustus 2025 - 18:18
Antwoord aan  Roolio

Haha badum tss

Kroepie
18 augustus 2025 - 19:39
Antwoord aan  Roolio

Koffie door mijn neus, eikel 😉