Hollow Knight: Silksong had op het drukste moment twaalf uur geleden maar liefst 535.213 gelijktijdige spelers op Steam.
Dat blijkt uit cijfers van SteamDB. Daarmee is de game nu al veel populairder dan voorganger Hollow Knight, die een piek van 72.916 gelijktijdige spelers bereikte. Gezien de enorme hoeveelheid gelijktijdige spelers en het feit dat de game op alle systemen is uitgekomen, is het dan ook te verwachten dat er binnen een dag al miljoenen exemplaren van de game zijn verkocht.
Hollow Knight: Silksong kwam gistermiddag uit. Aangezien het indiespel enorm populair is en er geen pre-orders of preloads waren, kreeg de game het voor elkaar om de verschillende digitale winkels op consoles en Steam te verstoren en zelfs tijdelijk offline te krijgen. Veel gamers konden Silksong pas uren later aanschaffen.
In Silksong besturen spelers niet de Knight, maar Hornet, een NPC uit de eerste game. Hornet kan hoger springen en daar is het leveldesign dan ook omheen gebouwd. De game is verkrijgbaar op pc, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One, Nintendo Switch 2 en Nintendo Switch.
Waar kan ik deze game mee vergelijken qua moeilijkheid? Ik zit heel erg te twijfelen om hem aan te schaffen namelijk.
Ooit een soulslike gespeeld? Het is ietsie beter te doen dan dat omdat de bossfights lekker kort zijn, dus minder ergernis als je weer het loodje legt. Maar voor de rest straft het je wel hard af voor een misstap. Als je uit de flow raakt kan dat snel game over zijn.
Deel 1 is naar mijn bescheiden mening één van de beste games ooit gemaakt (op de PS4, Switch en PC gekocht). Die eerste keer in de City of Tears met die muziek; kippenvel.
Als deze ook maar een beetje in de buurt komt van die sfeer ben ik een gelukkig mens.
Heb veel gameplay beelden gezien en wil de game echt heel erg tof vinden, maar het lukt me niet. Het ziet er uit als een redelijk tussendoortje voor een nette prijs. Maar meer ook niet. De plotselinge hype komt op mij over als een meme. In plaats van dat het daadwerkelijk een kanshebber is voor game of the year.
Ik ben wel zeer geïnteresseerd, alleen heeft de game volgens velen een zeer moeilijke gameplay en ik ben bang dat ik het na een uur dan wel gezien heb. Ik vind eigenlijk dat er wettelijk voor iedere game een demo beschikbaar moet zijn om uit te kunnen proberen. Ok, 20 euries is niet veel, maar voor een uurtje ook wel weer zonde.
@lul even afgaande op mijn eigen ervaring en de steam approval rating kan ik je al melden dat de game de hype weer waarmaakt.
@monojaxx het is er echt weer eentje waarin je je hard vast moet bijten. Dus als dat niet je ding is, lekker laten.
@Frostinator Misschien probeer ik het wel over een tijdje. Vooralsnog geen tijd voor. Ik haat zeker niet op de game. Maar ik vind de reacties wel heel overdreven voor wat ik gezien heb. Ik zie het gewoon niet wat er zo speciaal aan is, maar dat hoeft ook niet.
Moet eerlijk zeggen dat ik heel de hype rond deze game nooit gesnapt hebt, het lijkt tenslotte wel de gta onder de metroidvania’s als ik alle comments moet geloven. Ben sinds gister met deel 1 begonnen. Misschien dat ik hem ook wel geweldig ga vinden. Misschien ook wel niet. We gaan het zien.
Deel 1 kon ik echt niet doorheen komen. Bizar want ik ben normaal wel te porren voor dit soort games. De hype rond deze game verbaasd mij dan ook enorm.
Misschien deel 1 dan toch nog maar eens een kans geven
Het verbaasd mij dat jij je verbaasd om de hype van deze game. Deel 1 wordt gezien als een van de beste metroidvania’s ooit.
Ik vond deel 1 ook niet bijzonder. De setting maar vooral de gameplay zelf vond ik gewoon niet leuk genoeg en ben daarom na een paar dagen gestopt. De hype voor deel 2 is voor mij dan ook een verrassing.
@Alucard
Het begin van deel 1 had ik moeite mee om door te spelen maar daarna toch heel enthousiast doorgespeeld. 🙂 Begin was even doorbijten vond ik.
Ik kom ook niet door Dark Souls heen maar snap de aantrekkingskracht van die games wel
Misschien wel een tweede poging waard. Ik ben bij mijn eerste poging ook gestopt na 4/5 uur. Had ook totaal gemist dat je je wapen kon upgraden….
Later opnieuw geprobeerd en inmiddels 2x uitgespeeld op nagenoeg 100% (de laatste procenten zijn insane).
Denk dat het mijn favoriete Metroidvania allertijden is!
Ik ben hem aan het spelen op de Switch 2 loopt als een zonnetje. Ben blij dat deze wel goed loopt op de Switch 2 in tegenstelling tot Shinobi. Maar ik geniet er tot nu toe van. Waarschijnlijk ga ik de game niet voltooien. Maar ik vind het tot nu toe erg vermakelijk.
@GAMELIEFHEBBER
Dat is nou het verschil tussen een goede dev die een game wel fatsoenlijk optimaliseert en een luie dev die dat niet doet, met een aanzienlijk verschil in kwaliteit als resultaat. Silksong loopt echt heerlijk soepel op de Switch 2 ja!
Een tip: Je kant de game verzetten van 60fps naar 120fps. Instellingen –> Game –> Onderste optie. Hierdoor gaat de resolutie wel van 4K naar 1080p, maar dat vind ik veel minder belangrijk dan een hogere framerate.
Tot nu toe vind ik het een hele vete game (ik heb een uurtje of 2/2,5 gespeeld, gok ik).
Zelfs op de switch 1 draait het goed. Wel lagere resolutie maar goed. Het is natuurlijk ook geen zwaar spel.
Shinobi update zijn ze mee bezig voor de Switch.
Ja nu heb ik daar weinig aan. Heb hem nu al op de ps5. Zoiets behoort in mijn ogen bij launch in orde te zijn.
Ja hoort ook, maar goed was niet het geval. En dan kunnen ze alleen maar proberen het te fixen.
@EDMAR
Dat is alleen een resolutie update (voor handheld). Deze game moet gewoon een hele Switch 2 upgrade krijgen. Een side scroller die op 30fps runt op de Switch 2 kan echt niet.
@MooiMan
Ja helaas hebben ze nog steeds geen dev kit. Daarom is hun nieuwe game die binnenkort released ook niet voor de Switch 2. Veel ontwikkelaars willen wel maken voor de Switch 2, maar hebben de dev kit niet.
Shujinkou game komt ook naar de Switch volgende maand. Die hadden graag ook een Switch 2 versie gemaakt. Maar vertelde mij ook dat ze nog steeds geen dev kit hebben en voorlopig ook niet krijgen.
En betreft de update oke duidelijk had alleen voorbij zien komen dat ze bezig zijn met een patch.
Met Sonic racing crossworlds precies hetzelfde, daarom ga ik hem niet op de Switch 2 kopen maar elders.