Mario- en The Legend of Zelda-bedenker Shigeru Miyamoto heeft een boekje opengedaan over zijn rol in gameontwikkeling bij Nintendo, waarin hij onder andere zegt dat hij nieuwe Mario-games ongeveer een half uur speelt tijdens de ontwikkeling.
Dat zegt de legendarische ontwikkelaar in het Japanse magazine Casa Brutus, (via VGC). Hoewel hij niet meer zo betrokken is bij het maken van de games, zorgt Miyamoto er nog wel voor dat de toegankelijke en unieke kwaliteiten in nieuwe releases aanwezig zijn.
Hij zegt in het interview het volgende: “Tegenwoordig heb ik teamgenoten die de wereld van Mario bijhouden, dus ik vertrouw daar veel van aan hen toe. Desalniettemin speel ik altijd persoonlijk de eerste dertig minuten van een game en controleer ik de interface nauwlettend – om er zeker van te zijn dat het echt aanvoelt als Mario.”
Miyamoto vervolgt het interview met hints dat hij ook niet in een substantiële rol terug gaat keren naar de Mario-games. “Met Super Mario Odyssey heb ik het gevoel dat we ongeveer al het mogelijke hebben gedaan op de Switch. In het verleden brachten we altijd een nieuwe Mario-game uit wanneer een nieuwe console uitkwam, dus ik ben benieuwd naar hoe het huidige team de uitdaging aanpakt.”
Lachend vervolgt Miyamoto: “Misschien zeg ik wel: ik kijk er niet meer naar! Ik hoop gewoon gezond te blijven tot Mario’s vijftigste verjaardag.”
Dat betekent overigens niet dat Miyamoto helemaal niet meer betrokken is bij het Mario-merk. Zijn aandacht is in de laatste jaren verschoven naar films gerelateerd aan IP van Nintendo, zoals The Super Mario Bros. Movie, diens vervolg The Super Mario Galaxy Movie en een live-action The Legend of Zelda-film. Ook was hij betrokken bij de maak van het Nintendo themapark en het Nintendo Museum in Kyoto – waar inmiddels al een half miljoen bezoekers naartoe zijn gegaan.
Volgens mij doen vele devs dit. Kijk maar naar alle halfgare games die niet af zijn en vol zitten met bugs. Moet je ook geen half uurtje spelen, haha
Ik snap het wel. Hij gaat al zolang mee. Zoveel ervaring ook. Hij hoeft een game dan ook geen dagen te spelen om een goede feel te krijgen. Hij is de eindbaas die wat inspecties uitvoert en de kwaliteit controleert. Fair enough.
Op zich een goed iets. Als een game het eerste half uur niet leuk is dan haken mensen vaak al af. Is wel een goede graadmeter.
De man is gewoon het boegbeeld en klankbord van Nintendo. Betrokken bij het pretpark, betrokken bij de films, betrokken bij de games en ongetwijfeld betrokken bij gewoon de naam Nintendo populair houden want we houden natuurlijk allemaal van deze man. Ik denk de belangrijkste man die gaming ooit had en ooit zal hebben.
Sinds hij niet mee4 bezig is met de ontwikkeling van mario en zelda games gaat het alleen maar achteruit
Dat is puur smaak gerelateerd. Want ik vind Breath of the wild en Tears in hun genre toch absolute topgames. En 3D Mario en Donkey Kong het is een andere stap ondanks dat ik Galaxy 2 leuker vind blijven ook Bananza en Oddysey topgames in hun genre
Dat kan. Voor mij mist het de Zelda magie van vroeger. Mijn ziel word niet geprikkeld door botw of totk. Denk dat de oudere fans dat wel begrijpen
Oh ik ben ook een fan van de oude 3d Zelda games zo jong ben ik helaas niet meer haha. En ik hoop van harte dat het gerucht over de Ocarina of time remake klopt. En daarnaast is het afwachten welke richting de nieuwe 3D Zelda gaat. En verder misschien moet een andere franchise die oude 3D Zelda kant op gaan zoals Star Fox met een Star Fox adventures 2. Of een Kid Icarus bijvoorbeeld. Wel de gameplay van 3D Zelda maar door een andere ip te gebruiken ervoor toch de vernieuwing voor dat type gameplay.
Maar ik denk dat die oude formule van een 3D Zelda voor Zelda een beetje op was. Want het begon wel heel erg op hetzelfde te lijken. En soms is een verandering noodzakelijk om een ip fris te houden. Dat had ik ook met de nieuwe God of War games van 2018 en 2022.
Ja, ik begrijp je wel. Ik ben ook een oudere gamer en hoewel ik BoTW en TotK wel tof vond blijf ik toch meer fan van de vroegere Zelda’s en de topdown Zelda’s. Ik was ook erg blij met Echoes of Wisdom, dat vond ik een lekker spelletje met een echte Zelda vibe.
Ik heb zelf niet het gevoel dat Nintendo achteruitgaat eigenlijk.
Bij God of War vond ik de oude games juist veel en veel leuker. Maargoed denk dat ik vroeger ook games anders ervaarde (intenser) en dat je die ervaring steeds weer wil.
Nee ik vind de nieuwe en vooral Ragnarok tot de beste games ooit.
Achteruit? In welk opzicht? Ik ben juist wel content met hoe het nu gaat. Ik hou ook meer van de klassieke Zelda’s dan vanBoTW en ToTK, maar ik vind het wel echt bovengemiddelde games. Mario Odyssey vind ik dan weer minstens zo goed als de Galaxy’s of welke 3D Mario dan ook. Zelfde geldt voor Mario Bros Wonder, daar heb ik absoluut van genoten.
Dat vind ik wat gechargeerd. Het is ontzettend veranderd, maar ik vond BoTW en ToTK echt ongelofelijk toffe games,. Het probleem vind ik alleen dat ze zo lang zijn en tijdens de hele game een plezierige ervaring gehad bij beiden, maar ik ga die dus niet snel opnieuw spelen. Zo’n oude 3D Zelda wel.
Bij Mario vind ik ook dat de kwaliteit niet is achteruit gegaan. Het enige waar ik daarbij bang voor ben, en dat heb ik ook met de 2D Zelda’s, is dat ze te gemakkelijk gaan worden. Kijk bijv. naar Wonder en Echoes of Wisdom (vooral die laatste). En bij die laatste en dat was ook bij bijvoorbeeld DK Bananza (en in mindere mate bij ToTK), vind ik dat er teveel vrijheid om puzzels op te lossen inzit. Vrijheid die de ‘normale bedoeling’ van de gameplay overstijgt. Je hebt geen skills (reactiesnelheid etc.) nodig, maar doro net even iets raars te doen, kom je dan toch bij een bepaalde plek, een banaan of wat dan ook. Voelt een beetje als bij Elden Ring een boss ‘cheesen’.
Oké, dit zegt mij dat de beste man óf heel veel vertrouwen heeft in zijn team, of er geen zak meer om geeft. Kan me voorstellen dat hij wat moe is van zijn eigen creatie.
Als je serieus denkt dat hij ”er geen zak meer om geeft” dan heb je echt een heel verkeerd beeld van de man en zijn loopbaan.
Hij is 72 jaar. Hoeveel mensen zouden überhaupt nog betrokken zijn bij hun oude werk en projecten.
Ik vind het juist prijzenswaardig dat hij er nog zoveel om geeft om toch te zorgen dat hij zijn kennis over het spel gevoel over wil dragen.
Ik bedoel maar dat hij door elke game in die serie een half uurtje te spelen kan hij wel aangeven aan zijn team wat hij erover denkt.
En ja dat hij minder actief mee wil werken San die grote games komt ook omdat hij geen 3×7 meer is. Ik geloof dat hij liefste als hij nog wat doet iets nieuws doet. Maar wel graag wil doorgaan met zorgen dat de andere series zijn visie houden.
En wat denk je van films, musea, pretparken en alles eromheen.
Deze man is een toonbeeld van hoe je goed en respectvol pension leeftijd hebt en toch rustig aan je passie blijft uitvoeren.