Sony: ‘PlayStation 5 is nog maar op de helft van levenscyclus’
PU.nl
Nieuws

Sony: ‘PlayStation 5 is nog maar op de helft van levenscyclus’

Al wil dat niet zeggen dat de PS6 nog vijf jaar op zich laat wachten

Volgens Sony's chief financial officer Lin Tao heeft de PlayStation 5 nog maar de helft van zijn levenscyclus bereikt.

Dat meldde ze naar aanleiding van de aankondiging van de kwartaalcijfers van het bedrijf (via Insider Gaming), waaruit ook bleek dat de PS5 inmiddels 84,2 miljoen keer is verscheept. Hoewel Tao dus verwacht dat de PS5 nog eens ongeveer vijf jaar meegaat, is het belangrijk om te beseffen dat de PlayStation 6 voor het einde van de PS5-levenscyclus uit kan komen, net zoals met de PS4 en PS5 is gebeurd.

"Als we kijken naar de levenscyclus van de PlayStation 4, lijken consolecyclussen steeds langer te duren", zo stelt Tao. "Zeker de PS4, die in 2013 uitkwam – inmiddels al meer dan een decennium geleden – maar er zijn nog steeds veel actieve gebruikers die van de console genieten. Vanuit dat perspectief denken we dat de PS5 zich nog maar in het midden van zijn reis bevindt, en zijn we van plan dit zelfs nog verder uit te breiden."

Het is dus waarschijnlijk dat – wederom, net als bij de PS4 en PS5 – deze en volgende generatie in elkaar over zullen lopen. Er komen vijf jaar na de release van de PS5 nog altijd PS4-games uit. In theorie is het dus goed mogelijk dat de PlayStation 6 ruim voor het volgende decennium uitkomt. Er gaan bijvoorbeeld geruchten dat de volgende Sony-console in 2027 of 2028 verschijnt, al heeft Sony nog niets bevestigd.

34 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Auxilius27
12 november 2025 - 23:19

Ze mogen nog wel enkele jaren wachten met de PS6. Ik zou eerst nog graag wat toppers spelen op de huidige generatie.

ZetronikV5MaxCore-9000Spectra
12 november 2025 - 19:44

Vraag me vooral af wat het selling point gaat zijn van een PS6. De PS5 was nog enigszins te verantwoorden vanwege de SSD en 60fps maar het grafische verschil tussen de PS4 Pro en de PS5 was al verwaarloosbaar.
Dus wat nu dan? PS6 die wél gaat doen wat eigenlijk al beloofd was bij de 5, 4K/60ps? Betere ray-tracing? (Tja, 95% van de casual gamers weet niet eens wat dat woord betekend)

Dat voor waarschijnlijk €800+ is het in ieder geval voor mij persoonlijk sowieso al een dikke nop, nog los van hoe ontzettend teleurgesteld ik ben in Sony deze huidige generatie.

Marky Ramone (gebruiker is geblokkeerd)
12 november 2025 - 19:37

Heb net vorig jaar de base ps5 ge-upgrade naar de pro versie en heb het idee dat de console nog wel 5 jaar mee kan, met gemak. Ook qua exclusives enzo is nog niet alles uit de kast gehaald heb ik het idee.

Maar ja ik weet nu al hoe het gaat, de ps6 wordt aangekondigd en dan komt er een soort pre order monster in mij naar boven wat alleen getemd kan worden dmv een pre order, zodat ik dat ding op dag 1 hier heb staan. Nieuwe consoles zijn ook gewoon altijd leuk om naartoe te leven.

NextGenDonkey
12 november 2025 - 19:25

Ps6 heeft voor mij geen haast. Controller van de Ps5 lijkt onovertrefbaar, de laadtijden zijn rete kort en de graphics zijn prachtig.

Marky Ramone (gebruiker is geblokkeerd)
12 november 2025 - 19:31
Antwoord aan  NextGenDonkey

Ja precies dit idd, hoeveel mooier kan het nog worden zou je denken. Maar ja dat dacht ik op de ps1 ook al en dat ziet er nu niet meer uit😅 De dual sense kan wel verbeterd worden door de Xbox en Nintendo plaatsing van de pookjes te gebruiken, vind ik zelf, verder ligt ie geweldig in de hand.

Nuage
12 november 2025 - 18:43

Ik wens ze veel succes. Van PS1 tm PS4Pro zat ik in het Sony kamp. Maar nu je met de PS5 niet eens je individuele save game kan backuppen en je fysieke games grootendeels digitaal zijn geworden (patches), ben ik sinds kort over gegaan naar GOG. Lang niet alle games staan erop uiteraard maar je bezit ze tenminste wel weer echt zelf.
En wat een gemis is het zonder mods op consoles.

Michael-Raymond-Clayton
12 november 2025 - 18:39

Nieuwe PlayStation is echt een no brainer voor mij. Ik game bijna elke dag. Vaak meer dan een uur. Soms veeeeeeel meer dan een uur. Maar al zou je het afronden op 500 uur per jaar (en het dubbele is denk ik realistischer voor mij…) en zou je uitgaan van een cyclus van 6 jaar, kom je zelfs bij een prijs van 1000 euro op een bedrag van drie dubbeltjes per uur. Ja, daar komen de games dan nog bij, maar een dergelijk bedrag is natuurlijk verwaarloosbaar. Daar blijf ik in elk geval niet langer voor in een oude generatie hangen. Al snap ik dat het anders is wanneer je het geld er simpelweg niet voor hebt. Niet iedereen heeft een kleine 1000 euro liggen om stuk te slaan op een hobby. Maar qua value for money? Een no brainer dus wat mij betreft.

Biertje-erbij
12 november 2025 - 14:42

Tenzij GTA 6 een PS6 exclusive gaat worden heb ik voorlopig geen haast met een opvolger kopen. Breng nou eerst eens een goede reeks topgames voor de PS5 uit. De beelden worden nauwelijks nog mooier en de console is al razendsnel, dus vervangen is niet nodig.

En je voelt het aankomen, dan krijg je een PS6 zonder discdrive of je mag voor 150 euro een externe versie kopen. Heb ik geen zin in.

Tweesteen
12 november 2025 - 12:21

Wat we hier in het westen ook wel vergeten is dat wij bij de kleine rijke groep op de wereld horen. Ik kom over de hele wereld, en ik zie dat in bijvoorbeeld zuid Amerika, deze pas veel later over gaan op de nieuwe generaties. Zelfs op dit moment is de daar de PS5 nog niet boven de PS4 uit gekomen.

Ik vind het zelf altijd wel tof weer de nieuwste technologie en mogelijkheden te hebben. Hoewel ik ook wel begrijp wat veel mensen hier aan geven, en dat de games afgelopen generatie wel achter zijn gebleven. Voor mij is vooral PSVR2 gaming een ding geweest afgelopen paar jaar. En met de PS5 pro, zijn bijna alle laatste PSVR2 games op 120 hz te spelen (tov 90 hz), wat lekker speelt.

Ik denk echter dat kans groot is dat Sony niet nog een VR apparaat gaat maken, en ik dan niet weet of een PS6 voor mij voldoende kan bieden om hierin te investeren.

Mythanics
12 november 2025 - 13:27
Antwoord aan  Tweesteen

Ik denk ook geen VR meer, maar misschien als het een klein, trouw, dedicated groepje gamers is die relatief veel VR titels aanschaffen, dat het heel misschien rendabel genoeg is voor ze? Om die groep dan toch in het ecosysteem te houden. Ik hoop het in ieder geval wel voor je!

Tweesteen
12 november 2025 - 14:24
Antwoord aan  Mythanics

Ik hoop het ook voor mezelf 😉

Anders toch maar eens kijken naar de (waarschijnlijk snel komende) nieuwe Valve VR headset.

NextGenDonkey
12 november 2025 - 19:22
Antwoord aan  Mythanics

Ik hoop ook op een Vr bril voor de nieuwe Playstation. De Vr2 is een fantastisch apparaat en ik heb er ongelooflijk mooie momenten op beleefd en zelfs wow momenten omdat het mijn eerste Vr bril was.

Mythanics
12 november 2025 - 19:43
Antwoord aan  Mythanics

Die VR headset is zojuist aangekondigd. De Steam Frame, komt vroeg in 2026 en ziet er veelbelovend uit. Dat nieuws zal morgen wel hier op PU staan.

Mr. Grand
12 november 2025 - 12:12

Snap ook niet waarom er deze generatie ook zolang is vast gehouden aan het ondersteunen met games op de vorige generatie. Vanuit de hele gaming industrie gebeurde het.

marc_vinyard
12 november 2025 - 13:51
Antwoord aan  Mr. Grand

Over een paar jaar komt de nieuwe gen consoles, wat betekend dat de ps5 daarna nog zo’n 3 jaar ondersteunt wordt. Dat terzijde, wat een karige generatie van Playstation. Nu weer een jaar wachten op Wolverine. Ik snap dat MS hun games dan uitbrengt op playstation.. Dikke sales maken.

Yennila
12 november 2025 - 14:09
Antwoord aan  marc_vinyard

Ja ze moeten toch wat als je een NOG kariger generatie hebt en zelf nauwelijks install base hebt

Michael Scott
12 november 2025 - 17:02
Antwoord aan  marc_vinyard

“Nog karigere generatie” in wat dan precies? Content delivery is constant. Console sales wat ze niet meer achterna gaan? 30 miljoen is niet iets om je neus voor op te halen, a la Square, etc die niet meer exclusive op ps zillen gaan.

NextGenDonkey
12 november 2025 - 19:24
Antwoord aan  marc_vinyard

Denk dat de gemiddelde Ps5 gamer zijn schouders ophaalt voor de opmerking karige generatie. Denk dat de meesten zich prima hebben vermaakt en nog steeds doen aangezien er ook nog third party games zijn.

Yennila
13 november 2025 - 18:26
Antwoord aan  marc_vinyard

@Michael Scott “lees de context”
Het is een reactie op iemand die zegt dat playstation een karige generatie heeft.
in die vergelijking heeft xbox een nog meer karige generatie. Of het naar verwachting of tevredenheid is doet niet ter zake, het was ook geen bashen of zo, gewoon feiten.

GWO
12 november 2025 - 12:06

Normaal ben ik er als de kippen bij als er een nieuwe console uitkomt, maar op dit moment ben ik met de PS5 meer dan tevreden.
Ik zal eerst mijn backlog op m’n gemakje uitspelen voor ik ga nadenken over een PS6 (waarvan ik denk dat die niet eerder dan eind 2027 uit zal komen)

PvdW90
12 november 2025 - 12:43
Antwoord aan  GWO

Zo dacht ik ook over een eventuele ps6. Maar nu de console prijzen juist hoger uitvallen dan toen ik hem nieuw kocht, denk ik toch mocht het lukken ik hem day one haal.

DeadPhoenix86
12 november 2025 - 12:03

Van mij mag de PS6 uitkomen in 2030. Het voelt net alsof deze generatie pas is begonnen.

TheRock
12 november 2025 - 13:08
Antwoord aan  DeadPhoenix86

Dit heeft The Rock precies hetzelfde, totaal nog niet nodig..

Monojaxx
12 november 2025 - 18:20
Antwoord aan  DeadPhoenix86

Dat komt denk ik ook omdat de ps5 zo lastig en erg lang niet voldoende verkrijgbaar was. Daardoor lijkt het alsof hij nog maar een jaar of twee uit is, maar dat zijn toch al wat meer jaren ondertussen.

Frostinator
12 november 2025 - 11:43

Helemaal niet erg als we langer op de volgende gen moeten wachten. Wel interessant is dat Microsoft toch wel aardig wat andere geluiden laat horen. Gaan ze Sony 1 of meerdere jaren voor zijn?

Ritchie
12 november 2025 - 11:22

Ps4 was recent nog nieuw te koop bij Nedgame. Dat zegt helemaal niks.
Word gewoon weer cross gen games met minimale verschillen zoals bijv God of War Ragnarok. Helaas Sony dit keer blijf ik op de ps5 tot er echt niks meer op uitkomt.

Over 2 dagen Black Ops 7 en ja hoor ook op Ps4. Als de grootste shooter ter wereld dat voor elkaar krijgt weet je wat dat betekend voor next gen.

Gta 6 houden ze ook deels daarom vast die mensen zijn niet dom. Money money money!

Godfather4hire
12 november 2025 - 11:17

Tsja waarom iedere keer nieuwe consoles uitbrengen als er amper goede spellen uitkomen. Heb nog nooit zo weinig exclusieve games gekocht voor een console als de PS5. Ik heb niks met al die oosterse hack and slash games.

TheRock
12 november 2025 - 13:09
Antwoord aan  Godfather4hire

The Rock schaart zich hier volledig achter…

TrafalgarLaw
12 november 2025 - 11:04

“Het is dus waarschijnlijk dat – wederom, net als bij de PS4 en PS5 – deze en volgende generatie in elkaar over zullen lopen. Er komen vijf jaar na de release van de PS5 nog altijd PS4-games uit.”

Voelt toch erg ambitieloos. Verlang nu als oude lul toch wel erg terug naar de tijd. Waar mensen gingen proberen om het maximale uit een console te halen zonder rekening te houden dat het ook nog op een broodrooster moet draaien. Maar goed consoles worden meer glorified PCs, dus hopelijk maakt het niet zoveel uit.

Sledge
12 november 2025 - 10:57

Wat mij betreft kan ie nog wel eventjes mee hoor. Ik snap dat er een groep is die altijd de allernieuwste tech wil maar de zichtbare stappen worden steeds kleiner. Hopelijk brengt de PS6 echt weer een technische vooruitgang met zich mee, maar de komende jaren is dit helemaal prima nog voor mij.

Kroepie
12 november 2025 - 11:05
Antwoord aan  Sledge

Helemaal mee eens, de PS5 wordt nog lang niet volledig benut dus we kunnen nog wel even vooruit.
Daarbij ben ik ook een beetje bang voor de prijs van de volgende generatie consoles

TheRock
12 november 2025 - 13:10
Antwoord aan  Sledge

The Rock kan zich niet voorstellen dat de PS6 voor 2028 uit gaat komen. Ook totaal niet nodig, het kwam sowieso door die tekorten pas na een jaar of anderhalf een beetje fatsoenlijk op gang. En een gebrek aan goede exclusives die geen hack & slash waren speelt ook mee…

Fr3nzy
12 november 2025 - 13:42
Antwoord aan  TheRock

Niet? Ik kan het me prima voorstellen, in 2028 is de PS5 al 8 jaar oud. Dan heb je nog 3 misschien 4 jaar overlap en gaat de PS5 na zo’n 12 jaar met pensioen. Dat is niet slecht toch?

TheRock
13 november 2025 - 08:43
Antwoord aan  TheRock

Nee precies, The Rock denkt dat deze generatie gewoon langer mee gaat, en dat we dus pas op zijn vroegst in 2028 de PS6 gaan krijgen dit keer.