Robert Pattinson, Zendaya en Matt Damon te zien op foto’s van The Odyssey
PU.nl
Films & series

Robert Pattinson, Zendaya en Matt Damon te zien op foto’s van The Odyssey

De langverwachte film gaat in de zomer van 2026 in première

Er zijn nieuwe foto's online verschenen van de aankomende Christopher Nolan-film The Odyssey, met daarop acteurs als Robert Pattinson, Zendaya en Matt Damon.

In de onderstaande tweets zijn de foto's van de acteurs in hun rollen te zien. Ook John Leguizamo is te zien op één van de foto's. Het is daarbij de eerste bevestiging dat Pattinson – onder andere bekend van The Batman, Good Time en Twilight – een rol in de film heeft, nadat er eerder al geruchten gingen.

Naast de onderstaande tweets heeft Empire een artikel gepubliceerd met nog meer foto's. Hierin zijn onder andere Tom Holland, Anna Hathaway en Mia Goth in hun rollen te zien.

Christopher Nolan is de regisseur van films als Interstellar, Oppenheimer, de Batman-trilogie, Inception en Tenet. Het is al geruime tijd bekend dat hij aan The Odyssey werkt, een verfilming van het Oud-Griekse gedicht van Homerus.

De Odyssey is een Oud-Grieks episch gedicht van Homerus die draait om de tienjarige reis naar huis van Odysseus, de koning van Ithaca, Griekenland, na de Trojaanse oorlog. Gedurende deze reis maakt hij allerlei avonturen mee. The Odyssey komt op 16 juli 2026 uit in de bioscoop en is volledig opgenomen met IMAX-filmcamera's. Afgelopen zomer lekte de eerste trailer al online.

30 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
WinNow
21 november 2025 - 10:49

Heel veel zin in! Groot fan van Nolan zijn werk.

hulstpower
21 november 2025 - 06:16

Vroeger toen ik klein was keek ik regelmatig een film over dit verhaal met kirk Douglas uit jaren 50. En ook keek ik een tekenfilm er van, vind het zo heerlijk verhaal dit en dan nu Nolan die een film er van maakt ow ik ben hyped.

Motgeb
20 november 2025 - 22:53

Wordt sowieso een knalpijp, Nolan heeft nog nooit een kut film gemaakt.

Bios bezoek gegarandeerd, wellicht wel 2x. Kom maar door!

Heer Mida
20 november 2025 - 19:37

Nog een film waar Amerikanen andermans verhaal vertellen, voorgekauwd met hun blik op de wereld.

Jeej…

Frostinator
20 november 2025 - 19:47
Antwoord aan  Heer Mida

Voelt heel erg 90ies idd, wie weet kan het nog wat worden.

T2000.2
20 november 2025 - 21:42
Antwoord aan  Heer Mida

Liever dat de Amerikanen met een mega budget dit verhaal invullen dan un uhhh zeg Nederland. Met n gtst niveau.

Heer Mida
20 november 2025 - 22:32
Antwoord aan  T2000.2

Uhuh. Dat zijn de enige twee opties.

Crixus (gebruiker is geblokkeerd)
20 november 2025 - 22:49
Antwoord aan  T2000.2

Bij Griekenland hoef je in ieder geval niet aan te kloppen. Althans als je kwaliteit wilt kan je beter niet bij hun aankopen.

T2000.2
20 november 2025 - 22:59
Antwoord aan  T2000.2

Nou wie zou deze rol moeten vertolken?

Heer Mida
21 november 2025 - 00:42
Antwoord aan  T2000.2

Welke rol?

Heer Mida
21 november 2025 - 00:43
Antwoord aan  T2000.2

De Odysee is niet kwaliteit?

Crixus (gebruiker is geblokkeerd)
21 november 2025 - 01:54
Antwoord aan  T2000.2

Oh het verhaal zeker wel. Maar qua films kan je dit 100% niet over laten aan de Grieken. Hollywood is toch echt de beste keuze.

Er zijn maar een aantal groot machten als het aankomt op films maken.

In willekeurige volgorde

Hollywood
Zuid Korea
China
Bollywood/ india
Japan.

Europa in de verste verte niet in ieder geval.

T2000.2
21 november 2025 - 07:47
Antwoord aan  T2000.2

Je hebt het over de enige opties! Welke opties zijn er nog meer dan?
Zoals CRIXUS al aan geeft. In mijn ogen is alleen de VS in staat om dit episch in beeld te krijgen.

Heer Mida
21 november 2025 - 10:49
Antwoord aan  T2000.2

Simpel: doe het niet. Maar dat gaan ze niet doen, noch verwacht ik dat.

Mijn punt was dat ik niet geïnteresseerd ben in de zoveelste keer dat Amerikanen andermans verhaal pakken, het door hun gehaktmolen halen, en het voorkauwen aan de rest van de wereld.

Crixus (gebruiker is geblokkeerd)
21 november 2025 - 11:01
Antwoord aan  T2000.2

Dan ga je niet kijken. Ik daarentegen leef voor dit soort films en ga hem dus zeker meerdere keren (in de bioscoop) bekijken.

T2000.2
21 november 2025 - 13:35
Antwoord aan  T2000.2

Dan wordt je leven wel heel beperkt. Veel boeken van niet Amerikaanse kom af worden alleen maar verfilmd door Amerikaanse studio’s omdat ze de know how en budget hebben. Wie of hoe het dan wel zou moeten gebeuren heb je geen antwoord op.

T2000.2
21 november 2025 - 13:36
Antwoord aan  T2000.2

Me too

Heer Mida
21 november 2025 - 13:50
Antwoord aan  T2000.2

Te denken dat het leven heel beperkt is wanneer je geen Amerikaanse boekverfilmingen kijkt…

En ik heb een antwoord: doe het niet. Schrijf iets origineels voor de verandering. Hollywood is al decennia creatief bankroet. Vervolgen, remakes, reboots, boekverfilmingen. En ze maar afvragen waarom men niet meer naar de bios gaat.

Crixus (gebruiker is geblokkeerd)
21 november 2025 - 13:54
Antwoord aan  T2000.2

Wat een negativiteit. Overigens is er niets inherent mis met vervolgen, remakes en boek/game verfilmingen.

Heer Mida
21 november 2025 - 14:22
Antwoord aan  T2000.2

Gelukkig zei ik dat ook niet. Het probleem is dat dat zo’n beetje het enige is wat ze kunnen tegenwoordig: andermans werk opgraven en door de gehaktmolen halen.

hulstpower
21 november 2025 - 06:18
Antwoord aan  Heer Mida

Nolan is Brits en niet Amerikaans. En hij maakt geen kut films als regisseur dus dit komt wel goed.

Heer Mida
21 november 2025 - 10:50
Antwoord aan  hulstpower

Tenet is meh. En van The Dark Knight Rises hoor ik ook niet veel goeds.

hulstpower
22 november 2025 - 11:03
Antwoord aan  hulstpower

Tenet meh ok wat jij vind, dark night Rises is gewoon goed niet ze beste film. En wat van ze andere films memento, dunkirk, inception, oppenheimer, interstellar, the prestige, insomnia. Dus nee hij maakt geen kut films.

Dunke
20 november 2025 - 16:17

Potvolpillekes wat heb ik moeilijk veel zin in deze film. Eerder dit jaar het boek gelezen, en wat was dat magisch zeg.

Kroepie
20 november 2025 - 18:19
Antwoord aan  Dunke

Ik kijk er ook erg naar uit.
Is dat boek een beetje door te komen o

ruudvdkemp
20 november 2025 - 18:40
Antwoord aan  Kroepie

Origineel is pittig. Stephen Fry heeft een goeie ‘remake’ gemaakt, ook wel nice als luisterboek door hem ingesproken.

Dunke
20 november 2025 - 20:17
Antwoord aan  Kroepie

Ja er zijn verschillende versies van, goede verhalen van de Stephen Fry-versie idd. Heb zelf de vertaling van E. V. Rieu gelezen, die begon met een handige appendix die de structuur van het verhaal al onder de loep neemt en duidt. Aanrader!

Alucard2025
21 november 2025 - 08:11
Antwoord aan  Kroepie

Ik zie dat de E-book versie op bol.com (Engelse versie) nu 0,99€ is. Misschien toch maar eens het proberen waard.
Had je de Engelse of Nederlandse versie geprobeerd?

Kroepie
21 november 2025 - 10:02
Antwoord aan  Kroepie

Thanks voor de tip!

Dunke
21 november 2025 - 10:28
Antwoord aan  Kroepie

Ik heb ‘m in het Engels gelezen!