FromSoftware heeft een nieuwe patch voor Elden Ring uitgebracht, waarmee het nu onder andere mogelijk is om NPC's die men in de game tegenkomt te markeren op de wereldkaart.
Dit was een veelgevraagde feature bij spelers. Op die manier is het iets makkelijker om missies bij te houden, aangezien diverse personages die de missies geven nu te markeren zijn.
De patch voegt ook nieuwe missies toe voor personages als Dialoos, Nepheli Loux, Kenneth Haight en Gatekeeper Gostoc. Er is zelfs een nieuw personage, genaamd Jar-Bair, toegevoegd. Verder worden allerlei verschillende bugs opgelost. De volledige patch notes zijn hier te vinden.
Ik vraag me dan af of het weglaten hiervan een bewuste design keuze is geweest waar ze nu op teruggekomen zijn of is dit naar aanleiding van feedback toegevoegd?
Is het dan nu zo dat From Software hiermee de game toegankelijker aan het maken is?
Ik heb de game niet gespeeld dus ik weet het niet, ik ben oprecht benieuwd.
@Ziminar Het was wel een van de besproken ”kritiek” punten. Ik kan me voorstellen dat het oorspronkelijk een design keuze was, maar ze er op terug zijn gekomen omdat ze zichzelf eigenlijk in de voet schieten; de NPC’s verplaatsen zich over de map, maar omdat deze zo gigantisch groot is, is de kans heel groot dat je er eentje mist, wat eigenlijk best zonde is voor de quest lines die ze gemaakt hebben.
Weet zelf nog niet zo goed wat ik er van vind, ik deed er nu letterlijk niets mee (dus in die zin positief) maar het actief op je map NPC’s hunten is wel een heel andere ervaring dan eerst.
@WvA Als onderdeel van de gameplay is: zoek je de pleuris naar een NPC en doe er wat mee dan zou mij dat enorm gaan irriteren. Dus in die zin zou ik blij zijn met zo’n toevoeging.
Er zijn vast wat puristen die vinden dat dat bij de game hoort, maar gamen doe ik niet om eindeloos te zoeken naar iets
Het kan aan mij liggen, maar op de map kan je via driehoekje (PS5) een twintigtal verschillende icoontjes (in totaal 100 stuks) plaatsen. Dus wat er nu precies toegevoegd wordt?
Driehoekje is trouwens ook functioneel wanneer je wilt fast travelen, met driekhoekje kan je door de lijst van graces scrollen eventueel op te splitsen per gebied.
@GRDavies Volgens mij is het verschil dat de game nu automatisch de NPC tracked, maar dat is mij ook nog niet helemaal duidelijk.
@GRDavies de game voegt nu uit zichzelf icoontjes toe waar een NPC is. Dus je hoeft nu niet meer 30 bonfires af te gaan (of, ‘sites of grace’ in dit geval haha) omdat je op de map nu kan zien waar een NPC zich begeeft.
Lees de patch notes goed door. Ze hebben ook een hele hoop generfed. Gelukkig ook een hoop broken pvp bugs zoals de instant death combo.
Netjes, maar ik hoop dat ze ook hard aan het werk zijn om de frame stutter op de PS5 aan te pakken.
@The_Stifmeister Ik hoop dat dat valt onder ”Other performance improvement and bug fixes.”