Op The Game Awards aanstaande donderdagnacht wordt 'de toekomst van Tomb Raider' onthuld.
Dat werd bevestigd via een Fortnite-eiland rondom The Game Awards en daarna bevestigd door presentator en organisator Geoff Keighley op social media. "Lara Croft keert terug op The Game Awards. Zoals zojuist is onthuld op onze The Game Awards Vote in Fortnite-map, kun je donderdag de toekomst van een van de meest iconische franchises in gaming – Tomb Raider – zien. Dit wil je niet missen."
Er wordt hiermee niet direct bevestigd dat we op The Game Awards een eerste blik op de nieuwe Tomb Raider-game krijgen. Het zou bijvoorbeeld ook om de aankomende live-action serie van Amazon Prime kunnen gaan. Hoe dan ook volgt er iets rondom Tomb Raider.
De Tomb Raider-reeks bestaat al sinds 1996. Hoofdpersonage Lara Croft was met name eind jaren negentig en begin jaren nul een waar icoon, mede dankzij de films waarin Angelina Jolie de rol van Croft vertolkte. In de games bezoekt de avonturierster allerlei exotische locaties, ietwat vergelijkbaar met Indiana Jones.
The Game Awards worden aanstaande donderdag- op vrijdagnacht uitgezonden. Naast dat er allerlei games en studio's awards ontvangen, worden er ook trailers van diverse aankomende games getoond, waaronder dus Phantom Blade Zero. Kijk hier naar The Game Awards.
Lara Croft returns at #TheGameAwards!
As just revealed in our The Game Awards Vote in Fortnite map portal, tune in Thursday night for a look at the future of one of gaming's most iconic franchises @tombraider
This is one you won't want to miss. pic.twitter.com/TSbWkyhAbI
— Geoff Keighley (@geoffkeighley) December 8, 2025
Amazon’s TV serie.
Hopelijk info over de nieuwe aankomende game.
Hopelijk nieuw deel!
Ik hoop dat ze wat informatie droppen over de nieuwe Tomb Raider game want de laatste is alweer even terug. En dan gewoon maken zoals de laatste 3 TR games want die waren echt tof.
En een tv serie zou ook wel leuk kunnen worden, al vond ik de films niet zo geweldig.
Het was al bekend dat ze een open wereld wilden maken en dat we dan een motor gebruikte. Hopelijk zijn ze daar wel van afgestapt want Tomb Raider open wereld zit ik in ieder geval niet zitten.
Ik hoop toch echt dat we de nieuwe game gaan zien. En dat dit ook in 2026 uitkomt om het volgend jaar toch al vette game jaar toch nog vetter te maken.
Hoop dat het gaat om een vervolg op Rise of the Tomb Raider en niet om een nieuwe game in het universum van de aankomende tv serie is
Ben benieuwd…