Fallout-televisieserie volgt niet het verhaal van de games
PU.nl
Nieuws

Fallout-televisieserie volgt niet het verhaal van de games

De Fallout-televisieserie die momenteel in productie is, vertelt niet hetzelfde verhaal als de games.

Dat vertelt Todd Howard in de

van Lex Fridman. De serie speelt zich volgens Howard af in een apart gedeelte van de Fallout-wereld. "Laten we een verhaal vertellen dat in de wereld die we hebben gebouwd past, geen van de regels breekt, kan refereren naar dingen uit de games, maar die het verhaal van de games niet opnieuw vertelt", vertelt hij. "Het bestaat in dezelfde wereld, maar het is een uniek ding, het voegt dingen toe."

Deze benadering haalde Howard over om de serie te maken. "Toen mensen een film wilden maken, wilden ze het verhaal van Fallout 3 of Fallout 4 vertellen en dat was 'meh'. Voor deze serie was de insteek 'hey, laten we iets maken dat bestaat binnen de wereld van Fallout." 

De serie is daardoor volgens Howard niet enkel geschikt voor fans van de games. "Mensen die de games niet hebben gespeeld, die niet hebben ervaren hoe cool Fallout is, kunnen wel de serie kijken."

De televisieserie gebaseerd op Bethesda's Fallout-reeks werd in 2020 al aangekondigd en wordt gemaakt voor Amazon. De serie wordt mede gemaakt door Westworld-bedenkers Lisa Joy en Jonathan Nolan. Laatstgenoemde – de broer van Christopher Nolan – zou tenminste een aflevering regisseren.

Onder de castleden vallen in ieder geval Twin Peaks-acteur Kyle MacLachlan, Aaron Moten (Next), Xelia Mendes-Jones (Havoc) en Walter Goggins (Justified). Captain Marvel-schrijver Geneva Robertson-Dworet en The Officer's Graham Wagner worden de showrunners. Todd Howard is executive producer.

Het is niet bekend wanneer het eerste seizoen van de serie op Prime Video komt te staan.

7 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Ryme
02 december 2022 - 10:45

Pfff toen ik de titel lees dacht ik even dat het niet trouw zou zijn aan het Fallout universum maar ik had het gelukkig mis

Ayn
02 december 2022 - 09:51

Het verhaal van Fallout 3 en zeker 4 was ook niet echt geschikt voor een film/serie, die van New Vegas had nog wel een serie kunnen zijn maar Westworld bestaat al.
Op sich is dit wel de beste aanpak, laat een aantal factions/personages een cameo maken voor de fans – maar laat vooral het verhaal en de wereld voor zichzelf spreken. Deze gamewereld is daar perfect voor.

-JK-
02 december 2022 - 09:02

De serie is daardoor volgens Howard niet enkel geschikt voor fans van de games.

Deze zin kan van vele coole game serie/films een doorn in het oog zijn.
Het word dan mainstream gemaakt en vaak worde de niche details die een game dan zo tof maken, weg gelaten.
Maar wie weet, er is nog niks gemaakt en misschien word het wel wat.

-JK-
02 december 2022 - 08:58

Laat me raden, de serie begint met dat een groep mensen al jaren in een bunker leven en dan ontdekken dat ze gewoon naar buiten kunnen.

Lxtreme
01 december 2022 - 23:18

Juist Fallout is uitermate geschikt voor deze aanpak, omdat de hoofdrolspeler de wereld en historie is.

Kay
01 december 2022 - 17:12

Benieuwd, kan tof zijn

Grimes
01 december 2022 - 16:32

Mooi zo is genoeg lore in de Fallout Universe die ze kunnen gebruiken voor een eigen verhaal.