Ubisoft heeft de free-to-play shooter Tom Clancy's XDefiant officieel onthuld.
Gisteren bleek al dat Ubisoft het spel zou onthullen, en eerder lekte er al informatie over het spel uit – toen stond het project nog bekend als Battlecat.
In de 6v6 first-person shooter, ontwikkeld door Ubisoft San Francisco, komen diverse personages uit Tom Clancy-games zoals Splinter Cell, Ghost Recon en The Division voor, waaronder de Wolves, Echelon, Cleaners en Outcasts.
In de arenashooter kunnen spelers diverse gadgets gebruiken om de wedstrijd naar hun hand te zetten, afhankelijk van het type personage dat men bestuurt. Spelers selecteren daarnaast primaire en secundaire wapens, alsmede verschillende eigenschappen voor hun personage.
Vanaf 5 augustus gaat een gesloten bèta live voor pc-gamers in de Verenigde Staten en Canada. Wanneer de rest van de wereld aan de slag mag met het spel is nog niet bekend. Het spel moet uiteindelijk ook naar PlayStation- en Xbox-consoles komen, alsmede Google Stadia en Amazon Luna. Het is de bedoeling dat cross-play vanaf lancering beschikbaar is.
Wat een generieke, onoriginele bagger. Valt me overigens wel mee dat het geen battle-royale game is, dan was het plaatje helemaal compleet geweest.
Dit had een CoD game van 5 jaar geleden kunnen zijn. Gelukkig is het f2p, anders zou dit gegarandeerd een enorme flop worden.
Nou, ook als je andere fora bekijkt, is er maar bar weinig enthousiasme voor deze game… En terecht mijns inziens. Als iemand hier op zit te wachten, houdt die zich wel heel stil… Wat volgens mij ook meespeelt: mensen die enthousiast worden van Tom Clancy, vinden dit over het algemeen niks. Terwijl mensen die dit wellicht wel leuk vinden (ervan uitgaande dat ze bestaan) zullen mogelijk dan juist op voorhand weer afknappen op de naam Tom Clancy. Marketing technisch lijkt het me dus sowieso een blunder.
@Michael-Raymond-Clayton je zou zomaar gelijk kunnen hebben, maar ik heb al aardig wat mensen gehoord die hier vrij enthousiast over zijn. We zien het allemaal wel :).
Wat een pleur aan negativiteit weer. Niet dat deze game mij erg trekt, de gunplay ziet er wel erg strak uit en dit is precies wat jeugd wil. FPS met al die krachten zijn sowieso niet aan mij besteed, maar dit past al meer in mijn straatje dan bijvoorbeeld Overwatch. Als het uit is ga ik ‘m wel proberen, maar denk dat het voor mij te chaotisch is.
En tsja, we kunnen hier allemaal wel roepen “tom clancy draait zich om in zijn graf” of “merknaam door de drek halen”, maar Ubisoft heeft het recht om ermee te doen wat ze willen. Daar hebben ze grof voor betaald. Zolang de serieuze TC games (als Ghost Recon, Rainbow Six (en dan heb ik het niet over quarantine), Splinter Cell en The Division) goed blijven mogen ze van mij spin-offs maken wat ze willen, stoort mij niet.
Deze gebruiker is verwijderd
@Messtranor ik zeg niet dat er niks over gezegd mag worden, maar de negativiteit heerst wel weer heel erg. Ik zie het probleem van een spin-off niet zo.
Ik start Destiny nog wel een keer op. Manmanman
Wijlen Tom Glancy ligt in zijn graf tollen.
Maar dit lijkt mij een prima free-2-play spel, toch ga ik hem overslaan omdat ik meer van de pve ben
Het is gelukkig wel FREE to play. Je kan veel zeggen van Ubisoft maar ze hebben wel humor
Walgelijk gewoon hoe Ubisoft momenteel met de Tom Clancy legacy omgaat. De beste man draait zich om in z’n graf. Eerst RB6 met zombies en nu dit….kan wel janken!
@SandR het zijn aliens sander niet eens zombies.
@hulstpower Dat maakt het niet echt beter, eerlijk gezegd haha
@hulstpower Geeft aan hoe weinig interesse ik er in heb haha
Denk je eindelijk weer een Tom Clancy game te krijgen, krijg je dit soort meuk wat niks met Tom Clancy te maken heeft.
Past bij Ubisof dat wel want Valhalla had ook weinig met Assassin’s Creed te maken.
Vanuit business perspectief kan ik de game goed begrijpen. Herbruiken van maps en andere assets, F2P sausje met verkopen van skins. Kan tegen relatief weinig ontwikkelkosten veel opleveren.
Zelf erg nieuwsgierig hoe het speelt. Klinkt wel als een leuke teamshooter.
Ik weet niet wat dit met Tom Clancy temaken heeft.. maar de hele style van de game slaat bij mij de plank enorm mis. Copy-paste facties met characters die enorm generic en “punk” zijn zoals andere Ubisoft titles (Division, FC:New Dawn, Riders Republic, Watch Dogs etc..) als je zei dat dit characters uit Apex zijn, dan had ik het gelijk geloofd. En dan even het lijk van Sam Fisher uit de Ubisoft kelder halen met team “Echelon” omdat ze gezien hebben dat mensen wachten op een Splinter Cell game… wat een triest spel, zelfs de naam is enorm cringe.
Mooiste is dat ze zeggen dat dit een shooter first gaat worden, maar de trailer zit vol met domme abilities die meer weg hebben van een Hero shooter dan een FPS, zelfs de wapens schieten als lasers zonder maar enige recoil patterns. Deze game wordt gemaakt/geleid door de man die verantwoordelijk is voor een van de slechtste COD games, en dat is te zien.