‘Microsoft gaat App Store omzeilen met xCloud via browser’
PU.nl
Nieuws

‘Microsoft gaat App Store omzeilen met xCloud via browser’

Microsoft heeft plannen om het streamen van games op iOS-apparaten aan te bieden via een browser. Dat melden bronnen van zowel Business Insider als <a The Verge.

Apple heeft het bijna onmogelijk gemaakt voor Microsoft, Google Stadia en andere bedrijven om het streamen van games aan te bieden via de App Store. Elke game in een abonnementsdienst zou een eigen pagina moeten krijgen in de winkel en apart goedgekeurd moeten worden door Apple. Microsoft noemde dat eerder al onwerkbaar voor zijn dienst Game Pass.

Xbox-baas Phil Spencer zou in een meeting met alle werknemers hebben gezegd dat ze 'absoluut op iOS uit zullen komen'. Game Pass zou ergens in 2021 via browsers speelbaar moeten worden op iPhones en iPads. De mogelijkheid om games uit de dienst te streamen werd vorige maand al uitgebracht voor Android-apparaten.

Tijdens dezelfde meeting werd het streamen van games via xCloud op pc besproken. Spencer zou deze functie in 2021 willen aanbieden op pc's met Windows 10. Microsoft zou dit systeem al een aantal maanden intern aan het testen zijn.

10 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
chrisfluit
09 oktober 2020 - 13:31

Betekend dit dat je straks de grote spellen op je PC kunt streamen zonder dat je een zware game computer in bezit hebt?

Robert-Frans
09 oktober 2020 - 13:56
Antwoord aan  chrisfluit

@chrisfluit Dat is inderdaad het idee. Of zelfs nog op een smartphone, als je dat wil. Het enige wat je nodig hebt, is een snelle, stabiele internetverbinding. In het bijzonder het G5-netwerk straks zal daarvoor volop geschikt zijn.

SuperDre
09 oktober 2020 - 16:26
Antwoord aan  Robert-Frans

@Robert-Frans En juist een patent dat Apple heeft ingediend verraad dat ze zelf ook bezig zijn met een streaming service en DAT is de grootste reden natuurlijk waarom ze het proberen tegen te houden..

Aerofox81
09 oktober 2020 - 13:24

Ik ben benieuwd wat Apple er tegen gaat doen. Ze gaan hoe dan ook iets proberen om het tegen te gaan.

ErikNus
09 oktober 2020 - 13:37
Antwoord aan  Aerofox81

@Aerofox81 niks, het staat in hun eigen regels dat dit mag.

HunterSeeker
09 oktober 2020 - 12:37

Misschien als invoertoepassing van Edge, maken ze immers ook zelf

fonsrutte
09 oktober 2020 - 12:35

Goed dit, ik hoop dat ze het voor elkaar krijgen, ik kan namelijk niet wachten.
Ik hoop alleen dat Apple er niet alsnog een stokje voor gaat steken om een of andere domme reden

denver (gebruiker is geblokkeerd)
09 oktober 2020 - 13:20
Antwoord aan  fonsrutte

Deze gebruiker is verwijderd

fonsrutte
09 oktober 2020 - 14:25

@denver Het gaat niet per se om het weren van een specifieke website, maar wellicht wordt er iets specifieks in de browser gebruikt wat ze wel kunnen blokkeren.
Alle browsers op iOS zijn allemaal gebaseerd op Safari dus een wijziging in de kern van Safari is een wijziging in de kern van alle browsers.

hulstpower
09 oktober 2020 - 12:14

Leuk dat ze het toch via een omweg doen Apple is natuurlijk een heel groot platform voor ze.