Het was oorspronkelijk de bedoeling dat Halo: Combat Evolved zich volledig op multiplayer richtte.
Dat blijkt uit een uitgebreid artikel in een recent nummer van Retro Gamer over de geschiedenis van Halo. Volgens programmeur Stefan Sinclair, die meewerkte aan Halo: Combat Evolved, had het spel in eerste instantie geen singleplayercampagne.
Volgens Sinclair was het de bedoeling dat het spel zich alleen op online multiplayer zou richten en had het een lanceringsgame voor de Xbox Live-service moeten worden op de eerste Xbox-console. Uiteindelijk heeft Bungie er dus wel voor gekozen er een singleplayercampagne aan toe te voegen.
Eerder dit najaar is het nieuwste deel in de reeks, Halo Infinite, uitgekomen. Op voorhand lanceerde alleen de free-to-play multiplayer, maar sinds 8 december is ook de singleplayercampagne verkrijgbaar. Halo Infinite is uitgeroepen tot game van het jaar 2021 op Gamer.nl.
Er zijn hele toffe YouTube-video’s over de ontstaansgeschiedenis van Halo, dat eerder in het proces nog een vaandeldrager voor gaming op de Mac had moeten worden. Pas toen het geld op raakte, stapte Microsoft er in. Naar verluidt is de splitscreen multiplayer op het allerlaatste moment toegevoegd. En hoe!
Dat verklaard wel waarom de singleplayer vrij inspiratieloos is.
Vroeger zoveel uur gestoken in 1vs1 splitscreen multiplayer wat een tijden waren dat zeg!