Activision-CEO Bobby Kotick heeft de raad van bestuur gevraagd zijn salaris en andere compensaties te minimaliseren.
Kotick ontvangt wettelijk gezien het laagste bedrag voor zijn werkzaamheden, 62.500 dollar per jaar. Ook vraagt hij geen bonussen of andere compensaties te ontvangen totdat de raad heeft besloten dat het bedrijf 'de ingrijpende gender-gerelateerde doelen en toewijding hebben behaald'.
Het verzoek komt na maanden van controverse wegens wangedrag bij Activision Blizzard. Naar aanleiding van een onderzoek van de Equal Employment Opportunity Commission, zegt de CEO vijf grote veranderingen door te voeren wat de werkcultuur van het bedrijf betreft.
Daaronder valt een 'zero-tolerancebeleid met strengere regels en betere controle' wat intimidatie betreft, de belofte dat het aantal vrouwen en non-binaire personen in de komende vijf jaar naar 50 procent van het totale aantal werknemers stijgt en een investering van 250 miljoen dollar voor het bieden van kansen voor divers talent.
Ook investeert Activision 250 miljoen dollar in initiatieven die die de game- en technologie-communities uitbreiden met minderheden, moet loongelijkheid zichtbaarder worden en onderzoekt het bemiddeling bij claims van seksuele intimidatie en discriminatie.
Eerder dit jaar werd Activision Blizzard door de staat Californië aangeklaagd wegens giftig werkgedrag binnen het bedrijf, inclusief seksuele intimidatie. Sindsdien zijn diverse hooggeplaatste werknemers al vertrokken, zoals J. Allen Brack. Activision Blizzard zette ook zijn eigen onderzoek in, dat nog altijd blijft voortduren.
Vorige week ontsloeg het bedrijf twintig werknemers op basis van het onderzoek.
Kunnen ze ook nog 250 miljoen investeren in een ouderwets echt goede Blizzard game? Nee?
@nemesis1602 Dat vraagt om een flinke cultuuromslag binnen Activision-Blizzard. Met name het stukje Activision moet dan de Blizzard burelen uit, en een flink aantal hooggeplaatste oud-werknemers zouden dan terug moeten keren. Oud-werknemers die mede zijn vertrokken vanwege de steeds verdere inmenging van Activision sedert 2007.
Maar de verhouding man-vrouw binnen de industrie is sowieso al ongebalanceerd…
I mean, leuk dat ze 50-50 of iets willen, maar naar ervaring heb ik gemerkt dat zo’n 70% man is.
@Ardyn Ervanuit gaande dat uw statistiek klopt, dan zou het niet meer dan redelijk moeten zijn dat 30% van het personeel vrouwelijk van aard is, en 70% mannelijk. De werkvloer een afspiegeling van de populatie in het werkveld.
“Probleem” is echter dat er verder gekeken wordt dan de biologische sekse, zoals mensen die zich als non binair identificeren. In hoeverre mag een werkgever selecteren op seksuele voorkeur of “gevoels-sekse” (ik voel mij…)?
@Ashalar
Deze verhouding is ook binnen veel bedrijven aanwezig. Besides dat, is een verhouding binnen de industrie sowieso vrij nutteloos. De verhouding man-vrouw is anders binnen de Art of Design afdeling anders dan de Technici.
En leuk als ze bijvoorbeeld programmeurs ook 50-50 willen maken, maar dan gaat de kwaliteit van games erg naar beneden.
Besides, binnen deze industrie is het vooral belangrijk om juiste mensen te hebben.
Ik ben ook geen voorstander van positieve discriminatie. Discriminatie blijft discriminatie (en daar is niets positiefs aan). Tegelijkertijd hebben we gezien dat de ongelijke behandeling van mannen en vrouwen niet vanzelf verdwijnt. Een lastige discussie. Een goede start zou zijn wanneer mensen zouden worden beoordeeld op output in plaats van op input. Er zijn toch meer vrouwen die parttime werken dan mannen, maar of die mannen nu allemaal harder werken en productiever zijn…?
‘de belofte dat het aantal vrouwen en non-binaire personen in de komende vijf jaar naar 50 procent van het totale aantal werknemers stijgt’.
Dit slaat natuurlijk helemaal nergens op en is discriminerend richting de man. Iemand moet aangenomen worden vanwege zijn kwaliteiten/ervaring en niet omdat iemand man, vrouw of non binair is.
@Tinus Tussengas-1 Here we go again…
@Ziminar Haha. Ja maar ergens heeft hij wel gelijk, de juiste man op de juiste plaats. Of was het nu vrouw XD
@Tinus Tussengas-1 Dan snap je het helaas niet.
@brushaway ik denk dat jullie het niet snappen. Het slaat nergens op iemand wel of niet aan te nemen op basis van sekse, dat is pure discriminatie.
Als de mannelijke sollicitant beter past bij de kwaliteiten die je zoekt neem je de man aan. Doe je dat niet dan ben je een slechte ondernemer.
@brushaway wat ik mij afvraag bij mensen zoals jij die dit soort maatregelen toejuichen, dan heb ik het over iemand maar aannemen op basis van geslacht, geloof, s*ksuele voorkeur etc, of dit het geval ook zou zijn als het om een ander beroep zou gaan. Stel jij moet een operatie ondergaan die extreem risicovol is en waarbij de chirurg echt van wereldklasse moet zijn, zou je dan de meest geschikte persoon op die positie willen of iemand die op dat moment voldoet aan de eisen die door mensen zoals jij worden gesteld dan wel aangemoedigd??
@Tinus Tussengas-1 yep, dat klopt, positieve discriminatie is net zo erg als negatieve. Beste zou eigenlijk een blinde solicitatiegesprek moeten zijn.
@Tinus Tussengas-1
Wereld is knetter aan het worden, overal zijn er rare dingen gaande en niet alleen in de game wereld.
Zo wilt een GroenLinks Wethouder van Utrecht dat voor 2026 Twintig procent van ambtelijke top een migratieachtergrond heeft.
Oftewel, mensen worden niet meer aangenomen op kwaliteiten/ervaring maar op een bepaalde achtergrond, man, vrouw, non binair of migrant.
Kom op Bobby, wel met terug werkende kracht dan.