Xbox: Focus op diensten in plaats van op consoleverkopen
PU.nl
Nieuws

Xbox: Focus op diensten in plaats van op consoleverkopen

Xbox-hoofd Phil Spencer zegt dat succes in de game-industrie tegenwoordig niet meer wordt gemeten op basis van het aantal verkochte consoles. In plaats hiervan richt Xbox zich op software en diensten.

Phil Spencer zegt in een interview met Kotaku dat de winst van bedrijven niet meer wordt gemaakt door de verkoop van consoles. De uitspraak 'wie de meeste consoles verkoopt, is het meest succesvol' is volgens hem dan ook niet meer relevant. "Er zijn bedrijven die nu toetreden in de game-industrie zonder een console. Het gaat erom hoeveel games er worden gespeeld, hoe vaak games worden gespeeld en hoeveel geld spelers hieraan uitgeven", aldus Spencer.

De steeds groter wordende focus van Xbox op software en diensten en het uitbrengen van spellen op meerdere platformen, hoeft volgens Spencer niet te betekenen dat de eigen console op een zijspoor belandt. "We zijn nog steeds een bedrijf met een eigen platform en denken na over hoe we de infrastructuur van dit platform kunnen uitbreiden. Het hebben van de meest krachtige console, een Xbox-console, is een belangrijk onderdeel hiervan", aldus Spencer.

Spencer benadrukt dat Xbox streeft naar het spelen van de games die je wil, met de mensen die je wil, op alle apparaten. Mensen kopen volgens hem dan ook vooral een console, omdat ze het fijn vinden om op een televisiescherm te spelen terwijl ze op de bank zitten met een controller. "We richten ons op de speler, niet op het apparaat".

15 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
DarkRuleR
21 juni 2019 - 10:10

Sinds de komst van Sadja Nadella bij Microsoft is het bedrijf overgestapt naar een cloud-based / subscription service focus. Zoals Azure en Office 365. En daarmee is de waarde van Microsoft gegroeid naar een “1 trillion” bedrijf en moet alleen Apple en Amazon voor laten met de meeste waarde. En met deze strategie lopen ze ver voor op de concurrentie.
Of een cloud-based / subscription service gaat werken voor Xbox zal de tijd leren.

clandestine666
20 juni 2019 - 18:54

Ik heb altijd veel lol met de voorgaande iteraties van de Xbox gehad, maar op Halo en euhh.. twee andere exclusives na is alles er ook voor Playstation. Komt bij dat ik groot VR-enthousiasteling ben geworden en MS nul komma nul daarvoor in de planning heeft staan. Momenteel voor mij een compleet overbodig merk dat Xbox. Wel wat jammer van Halo though.

bigds9fan
20 juni 2019 - 18:49

Tsja als je hopeloos 3rde staat. 😝

fonsrutte
20 juni 2019 - 16:35

Je zal maar zo weinig te doen hebben dat je steeds dezelfde opmerkingen moet neerpennen.

Ghost-1
20 juni 2019 - 15:11

Je moet toch wat als je duidelijk verloren hebt van Sony deze generatie.

casualkiller
20 juni 2019 - 15:16
Antwoord aan  Ghost-1

@Ghost je bedoelt deze, de vorige en die daarvoor ;D

Derper
20 juni 2019 - 15:39
Antwoord aan  casualkiller

@casualkiller sony heeft bijna de stekker uit de hele ps3 getrokken…..de 360 ging als een speer…..hoezo verloren?

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
20 juni 2019 - 15:52
Antwoord aan  casualkiller

Deze gebruiker is verwijderd

EdwinS
20 juni 2019 - 15:06

Tja, hij moet wel iets verzinnen. Dit omdat de meest krachtige console op de markt op dit moment stevig wordt ingehaald in verkopen door de meest mobiele console op de markt.

casualkiller
20 juni 2019 - 15:03

if u cant win the war, change the rules.

-it-
20 juni 2019 - 14:37

Net als met Apple vs Android, android heeft 90% van de markt maar de inkomsten voor Apple zijn hoger dan voor Android.

timtim96
20 juni 2019 - 14:59
Antwoord aan  -it-

@-it- dat is op die manier niet te vergelijken. Android is enkel een besturingssysteem, terwijl Apple inkomsten genereert uit vele andere soorten producten.

-it-
20 juni 2019 - 18:49
Antwoord aan  timtim96

@timtim96 Ik bedoel alleen het telefoongedeelte, ik had moeten zeggen iOS en android, mijn excuses

denver (gebruiker is geblokkeerd)
20 juni 2019 - 13:57

Deze gebruiker is verwijderd

Ralphvandodewaard
20 juni 2019 - 14:19

@denver Ik ben het met je eens, heb de titel aangepast!