In samenwerking met Europese internetproviders doseert PlayStation de downloadsnelheden op het PSN zorgvuldiger. Dit om internettoegang in Europa stabiel te houden tijdens de corona-uitbraak.
Sinds de uitbraak van het virus zijn velen afhankelijker geworden van het internet. Zo heeft Steam twee weken achter elkaar het gebruikers record gebroken en roepen overheden op dat gamers niet online mogen gaan tijdens werkuren om de servers niet te overbelasten. Netflix en YouTube maakte eerder al bekend om de beeldkwaliteit iets omlaag te doen en nu heeft Sony aangekondigd ook op zoek te zijn naar een goede oplossing in samenwerking met een aantal internetproviders.
PlayStation zegt dit de doen omdat tijdens deze periode van zelf isolatie mensen afhankelijk zijn van het internet om te werken en sociale contacten te onderhouden, daarom vindt de gamegigant dat ook zij maatregelen moeten nemen. Sony zegt dat downloads op het PlayStation Network daarom iets langer kunnen duren, maar de ervaring tijdens gameplay zal niet veranderen.

Ik zou het persoonlijk fijner vinden als ze het niet zo zoeken in de thuishobbies van een groep mensen maar meer bij het onnodig werkend volk. Zoals streamers die nu non stop doorgaan met miljoenen viewers. En al die webshops die allemaal koopjes erin gooien terwijl we eigenlijk de postbode zo min mogelijk rond willen laten gaan. Dan kan het “onmisbaar werkend volk” na een werkdag van14+ uur tenminste ook even ontspannen met hun hobby.
Begrijpelijk gaat toch al gauw om 50 miljoen man hier met een ps4 in europa.
Microsoft hoeft zich in ieder geval geen zorgen te maken want niemand heeft zon ding hier in heel Éuropa.
@ali3n8tor als je de comments hier
soms moet geloven is ’t de beste console die er is.
Maar volgens mij is ’t meer dat ’t er niet zoveel zijn die een Xbox hebben, maar ze zijn wel bloedfanatiek en snel op hun teentjes getrapt. En ze zitten gewoon veel hier.
Maar ik wist genoeg toen ik m’n gewone ps4 verkocht was ik ‘m zo kwijt. Terwijl toen ik m’n gewone Xbox one wou verkopen ik ‘m echt aan de straatstenen nog niet kwijt raakte, ik moest ‘m bijna weggeven.
@darkmanwls Volgens mij kun je jouw reactie onder precies dezelfde categorie schare als die van de bloedfanatieke merkliefhebber.
Je besculdigt aan de ene kant een groep van fanboyisme, maar ondertussen vertoon je dezelfde eigenschappen.
Fanboyisme is niet uniek voor liefhebbers van xbox of PS, het is dus een beetje treurig om die van een kant daarvan te beschuldigen.
Deze gebruiker is verwijderd
Voor velen vast ten overvloede, maar als met je snelle internet de download maar langzaam binnendruppelt doet het vaak wonderen om even een seconde of vijf op pauze te drukken. Als je ‘m hervat gaat ’t vaak vele malen sneller. Raar maar waar.
Kan het nog slechter dan. 😛
Hoezo hebben jullie allemaal zulk langzaam internet met de PS4? Ik download warzone in iets meer dan een uur. (100gb)
@mephisto93 Ja ik heb er ook totaal geen last van hoor. Vroeger wel in de begindagen van de ps4, maar nu niet meer. Maar ja zoals ik zelf altijd zeg, dat 1 het probleem niet heeft wil niet zeggen dat t er niet is natuurlijk.
Die traagheid had ik in het begin inderdaad last van, maar eigenlijk al heel lang niet meer.
Overigens is het onzin om gamers te gaan limiteren, het dataverkeer veroorzaakt door streamingsdiensten is vele malen groter. Daar is gaming niets bij.
Maar ja het grote publiek kijkt wel allemaal netflix he, en gamen begrijpen ze niet goed, dus liever daar met de vinger naar wijzen dan dat wat je zelf veel gebruikt.
@darkmanwls netflix is ook al gelimiteerd. Volgens mij zelfs nog eerder dan PSN.
En voor gamers is alleen het downloaden gelimiteerd. Dus game ervaring blijft (gelukkig) hetzelfde.
@mephisto93 Dat weet ik, mijn punt is dat het een druppel op een gloeiende plaat is om gamen te limiteren. Zelfs downloads, staat gewoon totaal niet in verhouding met t verkeer door streamen wat iedereen tegenwoordig doet, zelfs opa en oma.
@darkmanwls Het gaat er denk ik meer om dat iedereen het even met iets minder moet doen, zowel de streamers als de gamers. Je wil een situatie voorkomen waarbij de netwerken onderuit gaan en dat Sony en MS hun snelheden niet verlaagd hebben dan ligt het helemaal aan de gamers.
Nog slechter lol
Damn, en het is al zo langzaam, deed meer dan een half uur om 6gb binnen te halen (resident evil umbrella).
Waarom is dit alles alleen in de EU ?!
@Oxymorphone Goeie vraag, je lees inderdaad alleen Europa. Maar of we het gaan merken is nog maar de vraag, ik heb tot voor 1 jaar geleden ook Xbox gehad, maar daar was het internet velen malen sneller dan bij PSN.
@Oxymorphone omdat de president van europa daarom gevraagd heeft. En landen om ons heen hebben ruk internet. Maar xboz heeft volgens mij ook de snelheiden verlaagd.
Dus er verandert niets.
@Jerz1993 nou idd, er veranderd niks…. XD
sinds het psn is gelaunched, is er altijd traag internet geweest bij ze helaas