Apple dreigt om de ontwikkelaarsaccounts van Epic te beëindigen na een ruzie over in-app aankopen in Fortnite. Dat zou ook van invloed zijn op het gebruik van Unreal Engine op iOS. Dat meldt Epic zelf in een tweet.
Epic zegt via de rechter te willen voorkomen dat de ontwikkelaarsaccounts op 28 augustus worden gesloten. De ontwikkelaar noemt het een wraakactie en zegt er onherstelbare schade door te lijden.
Epic zou dan namelijk geen toegang meer krijgen tot de devtools voor iOS en MacOS, waardoor ook de Unreal Engine wordt geraakt. En daar is niet alleen Epic zelf slachtoffer van, maar ook alle ontwikkelaars die de Unreal Engine gebruiken om hun games voor Apple-apparaten te maken.
"Apple neemt geen genoegen met het simpelweg verwijderen van Fortnite uit de App Store en valt Epics gehele bedrijf aan op gebieden die er niets mee te maken hebben", zegt Epic in het document.
Apple zelf zegt geen uitzondering te willen maken voor Epic, zo meldt The Verge. "We maken geen uitzondering voor Epic, omdat we het niet juist vinden om hun zakelijke belangen boven de richtlijnen die onze klanten beschermen te stellen."
De ruzie tussen de twee bedrijven ontstond door in-app aankopen in de populaire shooter Fortnite. Epic vindt het oneerlijk dat Apple (en Google) dertig procent vragen over alle aankopen die in games worden gedaan. Het bedrijf omzeilde de digitale winkels van de bedrijven door zelf direct V-Bucks (de valuta in Fortnite) te verkopen, zonder geld af te staan aan Apple en Google. Niet veel later werd de game uit de App Store en Google Play verwijderd.
"Het probleem dat Epic voor zichzelf gecreëerd heeft is makkelijk te verhelpen als ze hun app updaten om weer aan de regels te voldoen, waar ze zelf mee akkoord zijn gegaan en die gelden voor alle ontwikkelaars", aldus Apple.
@niqomipa Door de manier waarop Apple zich gedraagt op zijn eigen patform vind ik de actie van Epic wel op zijn plaats.
@niqomipa Het gaat echt nog wel via de rechtbank denk ik, maar dit zorgt er wel voor dat Epic er een stuk sterker voor staat. Apple probeert met het blokkeren van de account Epic bang te maken, pure maffiapraktijken
@niqomipa Waar haal je dat zieltjes winnen vandaan, het is om de macht van Apple op het platform aan de kaak te stellen en dit is een prima manier. Het zal Epic denk ik aan hun reet roesten wat jij en ik daavan vinden.
@niqomipa ach, jij hebt wat betreft ook een plaat voor je hoofd en dan heb ik het niet eens over het aantal reacties.
Er zit veel meer nuance achter deze zaak dan jij denkt, SuperDre heeft het bij het juiste eind, Apple speelt maffia op zijn platform en Epic is bezig dat aan de kaak te stellen. Apple begaat nu een extra misstap door de accounts te blokkeren wat niet volgens hun eigen regels correct is.
@niqomipa de issue is dat ‘de normale procedure’ gelijk staat aan maffiapraktijken.
Oh jij doet niet wat wij zeggen dan sluiten we jouw accounts af.
Epic stelt hier de oneerlijke concurrentie op het iOS-platform aan de kaak en zeer terecht.
@niqomipa ze gaan nu juist de strijd aan met Apple.
Deze extra stap heeft ervoor gezorgd dat iedereen nogmaals ziet hoe ver Apple gaat. Epic heeft echt wel een goeie zaak hier en heeft dit bewust zo gepland.
Van buiten ziet de appel er prima uit, maar van binnen hartstikke rot.
@niqomipa Epic speelt het via de klanten, omdat ze in het Amerikaanse rechtssysteem weinig kans maken (degene met het meeste geld wint). Met deze actie realiseren de klanten zich nu dat een deel van het geld naar Apple gaat.
Ik snap teouwens uberhaupt niet wawrom mensen geld uitgeven aan Fortnite, ik speel al anderhalf jaar zonder een cent te hebben gespendeerd…
@niqomipa SuperDre-zes reacties, niqomipa-zes reacties. Just sayin’.😏
Ik snap niet hoe mensen in deze Apple kunne verdedigen. Apple heeft de store om zo andere developers voor hun computers software te laten schrijven, zodat Apple meer devices kan verkopen. Om dan ook nog een deel van de opbrengst van de software op te eisen is dubbelop, blij toe dat eindeljjk een grote partij hiertegen in gaat. Dat Google hetzelfde doet is je reinste kartelvorming.
En de fanboys die Apple verdedigen… een beetje als de vrouwen die geld wilden overmaken naar een van de Kardashians om haar de eerste vrouwelijke milliardair te laten worden. How stupid can you be ?
@ebiker Apple en Google vragen beide 30% in het eerste jaar en 15% vanaf het tweede jaar.
Een vergelijking met game stores Steam en Epic:
Als je je game uitbrengt via Epic betaal je 12%, dat is minder, maar aardig gelijk aan de 15% die je vanaf jaar 2 betaalt bij Apple en Google.
Breng je het uit op Steam daarentegen betaal je in principe 30%. Gebruik je Epic’s Unreal Engine komt daar echter nog 5% bovenop.
Wat zegt dat? 1: Epic eist ook een deel op, 2: ze verhogen de prijzen voor de concurrent zodat developers tóch maar voor de Epic Store kiezen.
@ebiker niet iedereen kan zo goed omgaan met geld als jij 😉
@niqomipa Zoals ik hierboven al aangaf, je hebt ongelijk. Ze moesten dus eerst een case hebben voordat ze Apple fatsoenlijk konden aanvechten in de rechtbank. En dit is allemaal goed voorbereid door juridische experts..
Sowieso dus het blokkeren van het developeraccount is gewoon pure onzin, want standaard gebeurd dat helemaal niet als je app van de store is gehaald om zo’n reden, immers heb je helemaal geen app op de store nodig om een developeraccount te hebben, zolang je maar $99 per jaar betaalt..
@niqomipa Jij hebt het echt niet door he, dit moesten ze doen om juist Apple/Google te kunnen aanklagen. Dit is allemaal ruim van te voren goed opgezet voordat ze dit gingen doen, en ook goed uitgezocht wat juridisch de beste oplossing is om sterker in een rechtzaak te staan.. maar joh, jij bent blijkbaar een juridisch expert die wel even beter weet wat te doen dan die advokaten van Epic.
En het blokkeren van de developeraccount is helemaal niet normaal nadat je app om dit soort redenen van de AppStore gehaald is, immers hoef je helemaal geen app op de store te hebben om een developeraccount te hebben, zolang je maar $99 per jaar betaalt per account.
@SuperDre Waarom mag je de dev account niet blokkeren als 1. de app niet voldoet aan de regels. 2. Je niet eens wilt aanpassen 3. zelfs apple aanklagen, slechte praten en ook nog een publiciteit trekken. Ik denk alleen om reden 3 mag je dit al doen.
@niqomipa Nee, normaal wordt dan alleen je App van de store gehaald totdat deze weer voldoet aan de voorwaarden. Je developer account blijft gewoon actief, immers heb je deze nodig om de boel te fixen, maar ook om eventuele andere apps uit te kunnen bregen.
Maar ze gaan dus ook de strijd aan met Apple, maar ze moesten dus eerst zorgen dat ze van de store verwijderd werden voordat ze echt een case konden maken (dit is echt wel allemaal uitgezocht door de advokaten van Epic).
Het sluiten van het account is gewoon echt pesterij en is niet eens volgens hun eigen richtlijnen voor wanneer je app van de store verwijderd wordt.
Maakt me even niet uit wie hier fout is, wat me wel opvalt is dat Apple de laatste tijd wel extreem vaak onder vuur licht als we kijken richting games. Gaming Streaming diensten die gewoon niet online mogen wegens het Apple beleid, een beleid dat verouderd is in mijn ogen. Nu las ik ook dat Apple zelf met een Gaming Platform wilt komen, dus ben benieuwd hoelang dit goed gaat.
Wat @Erik Nusselder al omschrijft, jammer voor de kleine indie ontwikkelaar die met de Unreal Engine werkt.
Deze gebruiker is verwijderd
Uuh serieus die mensen hier…. apple zit hier fout niet epic. 30% fee vragen voor digitale goederen. Op bokken met apple en google.
Tijd voor meerdere stores voor apps op mobiele telefoons.
@GoofyZ3 Eene kant wel maar wie is er gek genoeg om met Apple en Google te strijden.
En ben er mee eens dat 30% redelijk veel is.maja ze hebben de store wel opgebouwd dus ze kunnen vragen wat ze willen natuurlijk ze hebben een leuke monopolie.
@rpenning Het gaat hier om 30% over INGAME aankopen, niet zozeer om 30% van de initieele aankoop op de AppStore zelf.
En het is nou net die monopolie waarom Apple nu ondertussen dus onder de loep wordt genomen door oa de EU en de VS zelf, want ze zeggen dat dit voor iedereen geldt, geen uitzonderingen, terwijl er toch uitzonderingen blijken te zijn, en die uitzonderingen waren er eigenlijk alleen maar omdat zij het zelf nodig hadden (Amazon Prime op oa TVOS)..
@GoofyZ3 Als ik jou iets wil verkopen of een dienst wil leveren mag ik er voor vragen wat ik wil, dat is de basis van kapitalisme. Mijn vraagprijs mag te hoog zijn, dat kan, maar ik mag het vragen.
En ja Apple vraagt absurd veel, 30% is belachelijk gezien het feit dat het enige wat zij doen een portaal runnen is. Maar ze mogen er voor vragen wat ze willen, TENZIJ er sprake is van een gesloten systeem of een monopolie/kartelvorming etc, en dat is iets waar een rechter over moet oordelen.
Epic had het veel slimmer moeten spelen, ze hebben zich nu onhandig in een hoek geverfd.
Een user reactie op het twitter bericht
“When I agree to be in someone’s house, I at least ask before I reach into their fridge.”
Epic heeft ze eigen ruiten ingegooid.
@Zoidberg Nee, niet echt, want Epic heeft dit in het verleden al vaker bij Apple neergelegd, maar die zeiden dan nee.
@SuperDre En dan ga je vervolgens dus naar de rechter, als je vindt dat de gebruikersvoorwaarden niet reeel zijn. Doordat Epic met voorbedachte rede de regels heeft overtreden heeft Apple alle rechten hen af te sluiten.
Ongeachte wat je daarvan vindt, totdat de rechter anders oordeelt staat Apple in zijn recht.
En laat ik even duidelijk stellen dat ik een pesthekel heb aan Apple als bedrijf. En ook Epic moet niet proberen een wit voetje te halen want die hebben ook voldoende op hun kerfstok dus ben er ook geen fan van.
Gaat interessant worden wat de uitkomst van de rechtzaak wordt.
@niqomipa ja dat klopt, dat zeg ik ook niet.
Ik vind het alsnog zielig voor kleine ontwikkelaars die hier niks mee te maken hebben.
Volledig terecht. Epic heeft geld zat, niet zo gierig zijn en gewoon aan de regels houden net als al die andere app developers die dat wel doen.
@Valerium ja ok, maar wel zielig voor indie-ontwikkelaars die toevallig Unreal gebruiken…
Deze gebruiker is verwijderd
@Valerium Helemaal niet volledig terecht. Trek die kop eens uit je reet, want je hebt echt geen idee waar dit allemaal om draait.
De reden waarom andere app developers zich wel netjes houden aan die mafiapraktijk regels is omdat ze geen keuze hebben, en niet het geld hebben om zo’n grootmacht als Apple aan te klagen. Epic heeft dat geld wel, en heeft dit goed van te voren voorbereid, en hebben dit dus expres gedaan zodat ze Apple met reden konden aanklagen.
Maar normaalgesproken wordt helemaal niet je developeraccount verwijderd als je app van de store gehaald wordt vanwege het overtreden van hun voorwaarden. Je hoeft niet eens een app op de store te hebben om een developeraccount te hebben, zolang je maar $99 per jaar betaalt..
@SuperDre Hey, de epic fanboy reageerd wat een verassing.