Ontwikkelaar Mundfish heeft zich verontschuldigd voor een racistische karikatuur in Atomic Heart.
Op een televisie in de game is een tekenfilm genaamd Nu, Pogodi!, afkomstig uit 1969 uit de Sovjet-Unie. Een van de aflevering toont een racistische karikatuur van een Afrikaans stamlid, zo schreef PCGamer eerder deze week al.
Mundfish heeft zich nu verontschuldigd voor de situatie en heeft aangegeven dat het karikatuur te gaan verwijderen. "Het Mundfish-team bedankt PCGamer voor ons te verwittigen over ons gebrek aan gevoeligheid. We bieden onze excuses aan voor de mogelijkheid dat de tekenfilm iemand heeft beledigd of pijn heeft gedaan. We gaan het uit de game halen."
Atomic Heart kwam eerder deze week uit pc en consoles. Er is veel controverse om de game, omdat de ontwikkelaar Russisch is, de game een alternatieve wereld toont waarin de Sovjet-Unie aan de macht is en de ontwikkelaar gefinancierd zou worden door Russische staatsbedrijven – waardoor winst voor de game de oorlog in Oekraïne indirect zou financieren. Het ministerie van digitale transformatie in Oekraïne liet eerder al weten een brief te schrijven naar Sony, Microsoft en Valve om de verkoop van Atomic Heart stil te leggen in Oekraïne.
@TripleR40
Na de opmerking van geemc heb ik even terug gezocht en dat klopt inderdaad. Volgens mij heb je boycott niet genoemd.
Maar je hebt een heel pleidooi geschreven over de oorlog en waarom iemand wel niet zo’n oorlogsverheerlijkende game wilt spelen….. Je geeft zelfs aan dat je het goed zou vinden als de consoles de game boycotten.
Man man man….hoe hard kan je door de mand vallen.
Daar gaat al je geloofwaardigheid.
Dit is internet op zijn best en in zijn puurste vorm. Grote mond hebben en daarna toch lekker het spel spelen. Daar gaat je ruggengraat
Deze gebruiker is verwijderd
@TommyVercetti
Toch denk ik dat die game het gewoon aan gaat. Ik heb een vermoeden dat rockstar wel weet dat gta6 gewoon verdomt veel gaat verkopen als het niet inhoud. En ja daar zullen ze wel wat negatieve dingen van horen het en der maar ik denk niet dat ze daarin mee gaan.
En anders denk ik dat dit de slechtst verkochte gta kan gaan worden. En zeker de liefste. HAhah
Maar ik gok dat Rockstar gewoon zal inzetten.
@TripleR40
Dat staat toch volledig los van dit. Als de hele game nu racistisch is zou ik het met je eens zijn dat men zou moeten overwegen niet te spelen. Dit gaat over een fragment van iets kleins maar wel doms en wat de ontwikkelaar er nog uit gaat halen ook. Dus weg dat racisme en dus ook geen reden om racisme te betrekken bij wel of niet spelen.
Zo kun je de discussie wel aan blijven gaan. Terwijl die al opgelost wordt.
En nee ik merk in mijn dagelijkse leven niks van racisme maar ik zal ook niet zo snel iets spelen wat racistisch bedoelt is. Maar deze game is niet racistisch bedoelt, puur een foutje erin van mogelijk een paar seconden. Dus verder niks te zien hier en gewoon door gamen,
Deze gebruiker is verwijderd
@Snoop213
Ja, dat weet ik
Maar ik ben wel iemand van wel regeren ook al zou ik dat niet moeten doen. Hahaha
En soms als ik het wel zou moeten doen dan wil ik me niet mengen. Haha
Maar klinkt alsof je wat ervaringen hebt. Ik denk dat ik met deze nog weinig ervaring heb gehad.
Oh dit beloofd veel goeds voor GTA VI.
@TripleR40 ging jij deze game niet boycotten omdat het de genocide steunt?
Misschien krijgen we nu weer een reactie omtrent. Ik heb merk zelf niks van racisme. Dus ik blijf lekker door spelen.