Rechter wijst aanklacht gamers tegen Activision Blizzard-overname af
PU.nl
Nieuws

Rechter wijst aanklacht gamers tegen Activision Blizzard-overname af

Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van een groep gamers tot een rechtszaak tegen de overname van Activision Blizzard naast zich neergelegd.

Zo valt te lezen in een statement van de Amerikaanse rechtbank. "De klacht maakt niet aannemelijk dat de fusie een redelijke kans creëert op concurrentieverstorende effecten op een relevante markt", zo luidt het oordeel. De groep heeft twintig dagen om nog een poging te doen om de rechtbank te overtuigen.

De betreffende rechtszaak werd in december van vorig jaar aangespannen in de rechtbank van Californië door gamers uit Californië, New Jersey en New Mexico. De groep had als doel om uiteindelijk de overname van Activision Blizzard door Microsoft te blokkeren. "De videogame-industrie verliest door deze deal veel rivaliteit. Met deze deal kan Microsoft de prijzen onnatuurlijk verhogen, consumentenkeuzes afnemen en competitie te veel inperken," lieten ze weten.

Microsoft kondigde begin 2022 aan dat het Activision Blizzard, de uitgever van games als Call of Duty, Candy Crush en Diablo, wil kopen voor 68,7 miljard dollar. Sindsdien wordt de deal door verschillende regeringsinstanties onderzocht. Dit om er voor te zorgen dat er bijvoorbeeld geen monopoliepositie ontstaat door de overname.

Hoewel in sommige landen, zoals in Saudi-Arabië en Brazilië, de overname al is goedgekeurd, is dat in veel landen nog niet het geval. De Amerikaanse FTC gaf eind vorig jaar aan de overname tegen te willen houden en sleept Microsoft daarom voor de rechter.

9 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
hulstpower
22 maart 2023 - 16:56

@The_Stifmeister heb je hun argumenten wel gehoord en die van de ftc. De nerds kwamen met betere redenen om de deal te blocken dan de ftc deed. Ik zeg niet of ze gelijk hebben of ongelijk maar ze kwamen alleen met betere punten dan de ftc deed.

The_Stifmeister
22 maart 2023 - 18:05
Antwoord aan  hulstpower

@hulstpower
Vind jij

hulstpower
22 maart 2023 - 18:26
Antwoord aan  The_Stifmeister

@The_Stifmeister heb je hun argumenten wel gehoord en die van de ftc? En niet alleen ik hoor een hoag law en of een aantal websites vonden dat.

MooiMan
22 maart 2023 - 16:09

@fonsrutte

Het wordt nu toch wel een beetje triest hoor.

fonsrutte
22 maart 2023 - 15:43

Haha de ultimate fanboys in actie

Mister Frowdo
22 maart 2023 - 15:38

@The_Stifmeister Zitten die meestal ook niet in de bioscoop wanneer de nieuwste Marvel-film uitkomt?

The_Stifmeister
22 maart 2023 - 15:43
Antwoord aan  Mister Frowdo

@Mister Frowdo
Deze zijn nog erger. Deze denken daadwerkelijk verstand te hebben enorm ingewikkelde fusies als deze. Als je goed kijkt lopen er hier ook een paar rond in het wild. Het is werkelijk om te gieren om hun argumenten over en weer te lezen.

Mister Frowdo
22 maart 2023 - 15:52
Antwoord aan  The_Stifmeister

@The_Stifmeister Een beetje cringe zoals Luke Skywalker die de melk rechtstreeks opdrinkt via de tepels van een ruimtekoe.

The_Stifmeister
22 maart 2023 - 15:02

En terecht. Laat er alsjeblieft mensen naar kijken die er verstand van hebben en niet een paar van die gillende zweet nerds.