Analist claimt dat PlayStation VR2-verkoop tegenvalt en dat prijsdaling nodig is
PU.nl
Nieuws

Analist claimt dat PlayStation VR2-verkoop tegenvalt en dat prijsdaling nodig is

Vr-headset zou tot dusver zo'n 270.000 keer zijn verkocht

Volgens IDC-analist Francisco Geronimo valt de verkoop van PlayStation VR2 tegen en is een prijsdaling vereist.

Dat wordt in een artikel op Bloomberg gemeld. "Ik verwacht dat een prijsdaling van PlayStation VR2 nodig is om te vermijden dat het nieuwe product een complete ramp wordt. Consumenten hebben wereldwijd te kampen met stijgende levens- en woonkosten en ontslagen. Vr-headsets zijn in het huidige economische klimaat geen topprioriteit voor de meeste consumenten." 

In het artikel wordt ook gemeld dat er inmiddels wereldwijd zo'n 270.000 exemplaren van de vr-headset zijn verkocht. Het is niet bekend hoe men aan deze cijfers komt.

In hoeverre de uiting van Bloomberg vertrouwd kan worden, moet nog blijken. Bloomberg-journalist Takashi Mochizuki claimde eerder dit jaar dat Sony in eerste instantie van plan was om in het eerste kwartaal vanaf de PS VR2-release twee miljoen exemplaren van de headset te verschepen, en die verwachting had bijgesteld naar een miljoen exemplaren in het kwartaal en anderhalf miljoen van april 2023 tot en met maart 2024. Sony claimde vervolgens dat die informatie incorrect was. Het moet daarbij gezegd worden dat Mochizuki zelf ook werkzaam is bij analistenbureau IDC, waar de huidige stelling vandaan komt.

Hoe dan ook heeft Sony op moment van schrijven niet gereageerd op het artikel van Bloomberg. Het is dan ook niet bekend of de genoemde verkoopcijfers correct zijn. Sony zelf gaf eerder aan goede hoop te hebben dat de PS VR2 beter gaat verkopen dan de eerste PlayStation VR.

18 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
ebiker
31 maart 2023 - 12:53

@poklaan een spel als GTA V, Far Cry of Assassins Creed Odessey compleet in first person VR, dan zou ik PSVR2 meteen kopen. Anders laat maar.

**Guitar_Hero**
31 maart 2023 - 08:44

@fonsrutte Met deze unit worden games echt niet alleen voor PSVR2 gemaakt. Je ziet en hoort nu al dat PCVR games eenvoudig over te zetten zijn laat staan als ze nieuwe games van de grond af opbouwen. (Waarbij PSVR2 zelfs al vaker als beste uit bus komt)

Dat hij al stof ligt te happen zal zeker aan je game interesse liggen want er zijn genoeg goede games te spelen.

Verder vind ik het jammer dat op basis van een schatting (want meer dan dit hebben ze niet) zoveel lading gehangen wordt, precies als dat andere negatieve nieuwtje laatst dat door Bloomberg de wereld in geslingerd werd. Er lijkt een hele groep mensen die per se niet wil dat VR een groter succes wordt.

do365nic
31 maart 2023 - 08:24

@poklaan ik moet zeggen, ik heb een quest 2 en vr voegt daadwerkelijk wel wat toe hoor. Ik hoop dat er binnen 10 jaar brilletjes zijn zo licht als een 3d bril en compleet draadloos.

Enkel, waar steek je de batterij dan he…

poklaan
30 maart 2023 - 22:01

Ongeacht hoe goed zo’n ding is en ongeacht hoeveel goedkoper Sony hem zou maken, 0 interesse hier zolang er niet genoeg echte VR games zijn. Ik geloof best wel dat games als Gran Turismo en Resident Evil in VR vet zijn, maar uiteindelijk ga ik geen honderden euro’s uitgeven aan een VR bril om dezelfde games te spelen die ik ook op m’n tv kan spelen.
Als je nu bijvoorbeeld kijkt naar de games van Sony zelf: je hebt Horizon Call of the Mountain en in de toekomst Firewall Ultra. En verder? Waar is een nieuwe Astro? Waarom lijkt het erop dat Insomniac niet aan een VR game werkt terwijl ze zat ervaring op dat gebied hebben? Sony heeft gewoon minimaal een stuk of 5-6 studio’s nodig die aan VR games werken zodat je elk jaar minstens 2 echt goede games hebt.

wootism
30 maart 2023 - 18:00

@Mmo-veteran Breng het aub niet als een feit.

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
30 maart 2023 - 16:32

Deze gebruiker is verwijderd

Kay
30 maart 2023 - 15:45

VR is het niet en wordt het niet, teveel gedoe en teveel mensen die er misselijk van worden. En die teleportatie gameplay is ook een gedoe en haalt je ook uit de immersion.

DarkSlide
30 maart 2023 - 14:58

@Ryme dat is voor mij ook de reden dat ik hem nog niet gekocht heb. Zodra ik hem in de winkel kan kopen (ik moet nog wat contant geld kwijt) haal ik hem.

Ryme
30 maart 2023 - 15:38
Antwoord aan  DarkSlide

@DarkSlide.nl Dat dus. Ik heb nog een cadeaubon liggen maar ik heb ook gelezen dat de klantenservice van Sony niet heel klantvriendelijk is

The_Stifmeister
30 maart 2023 - 15:49
Antwoord aan  Ryme

@Ryme
De klantenservice van Sony is met afstand de allerslechtste van alle consoles. Slechte ervaringen mee helaas.

MooiMan
30 maart 2023 - 14:47

@The_Stifmeister

En dat ie niet standalone te gebruiken is en niet PC compatible is. Als ie te gebruiken was i.s.m. m’n PC, dan had ik ‘m misschien wel aangeschaft!

Ik vind ‘m trouwens ook behoorlijk prijzig voor een apparaat dat bovenstaande niet ondersteunt.

The_Stifmeister
30 maart 2023 - 15:48
Antwoord aan  MooiMan

@MooiMan
Het is wel zo’n beetje de beste VR-bril die je nu kan kopen, dus als je het zo bekijkt valt de prijs nog mee. Het is echt een heel knap stukje techniek. Maar helaas wel PS5-gebonden inderdaad met als gevolg dat er maar heel weinig interessante games voor zijn.

MooiMan
30 maart 2023 - 15:55
Antwoord aan  The_Stifmeister

@The_Stifmeister

De prijs valt mee, tenzij je er net als mij een PS5 bij moet kopen, haha. Standalone brillen met PC connectiviteit hebben (mede daarom) mijn voorkeur.

poklaan
30 maart 2023 - 21:58
Antwoord aan  MooiMan

@MooiMan Als ie PC compatible was dan was ie ook een stuk duurder, dat moet je niet vergeten.

do365nic
31 maart 2023 - 08:22
Antwoord aan  poklaan

@poklaan en als ze het toch zouden doen, zullen ze er vast expres bugs in steken

fonsrutte
30 maart 2023 - 13:39

Ik heb hem gekocht en in het begin heel veel gebruikt, tot ik er een paar keer misselijk van werd zelfs, maar hij ligt nu stof te happen. Inderdaad te weinig games die me echt interessant lijken. Het is allemaal te eenvoudig, geen games van het Half Lif Alyx kaliber.
Voor ontwikkelaars is het risico denk ik ook te groot. Een vr game maken voor alle n de VR2 bezitters dan is 270K wel heel weinig en dus de investering niet waard. Dus minder games en minder verkopen.

Ryme
30 maart 2023 - 11:29

Als ze het nou eens zouden aanbieden via andere retailers ipv alleen hun eigen website dan zou ik er wel eentje aanschaffen

The_Stifmeister
30 maart 2023 - 11:26

Probleem is, denk ik, te weinig echt goede games. Dat houdt mij in ieder geval tegen.