Loting PlayStation 5 van Coolblue trok bijna 80.000 deelnemers
PU.nl
Nieuws

Loting PlayStation 5 van Coolblue trok bijna 80.000 deelnemers

De loting waarmee klanten van Coolblue een kans konden winnen om de PlayStation 5 te mogen kopen, heeft bijna 80.000 inzendingen opgeleverd. Dat maakt de verkoper bekend via Twitter.

Het werd deze week duidelijk dat verkooppunten die geen pre-orders hadden aangenomen voor de PlayStation 5, lang niet genoeg consoles zouden hebben om aan de grote vraag te voldoen. Coolblue begon gisteren daarom een actie waarbij klanten digitaal hun schoen konden zetten, om zo kans te maken om de PlayStation 5 te kunnen kopen.

Coolblue meldde daarbij dat er maar 180 exemplaren beschikbaar waren. Gezien de grote hoeveelheid inzendingen, maakten deelnemers dus minder dan een kwart procent kans om uitgekozen te worden. De winnaars zijn voor 15:00 gebeld, anderen kunnen een afwijzingsmail verwachten.

In die mail staat wel dat Sony in de komende weken 200 extra consoles zal leveren. Die worden op dezelfde manier verloot, onder de mensen die hun schoen op dit moment al hebben gezet.

Vandaag gingen ook de exemplaren van BCC over de toonbank. Iets voor 9 uur 's ochtends gingen de consoles live, waarbij de site er voor duizenden klanten direct mee ophield. Slechts enkelen is het gelukt om daar een console te bemachtigen. Voor alle winkels geldt dat er niet bekend is wanneer er nieuwe consoles worden geleverd.

In dit artikel houden we je op de hoogte van de overgebleven mogelijkheden om een PlayStation 5 te bemachtigen.

12 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
gamerforever199999nl
18 november 2020 - 22:03

Mijn vraag was meer waarom lukt het Sony niet om productie enorm op te schalen?
Apple produceert via Foxconn tientallen miljoenen iPhones, zo lastig lijkt het me niet.

TomKauw
19 november 2020 - 01:29
Antwoord aan  gamerforever199999nl

@gamerforever199999nl Sony is ook hevig gelimiteerd aan processorfabrikant AMD, die weer gelimiteerd zijn door hun lagere afname bij TSMC. Bij die transistorboer heeft AMD recentelijk wel meer productiebanden kunnen reserveren voor in de nabije toekomst, maar de kans is groot dat het vraag-aanbod rondom hun hardware voorlopig uit balans is.

AMD bakt diezelfde processoren op hun beurt weer niet alleen voor Sony, maar ook voor Xbox en AMD’s eigen pc-componenten. De pandemie heeft al die productielijnen ernstig vertraagd, naast natuurlijk die van een boel andere componenten die benodigd zijn voor de consoles.

gamerforever199999nl
18 november 2020 - 21:49

Kan iemand me uitleggen hoezo er waarschijnlijk nauwelijks voorraad is tot maart 2021 (dat lees ik namelijk telkens online)? Je zou verwachten tussen nu en maart 2021 dat Sony nog een hoop PS5 kan produceren via Foxconn en veel meer kan verkopen dan de 7,6 mio stuks volgens de voorlopige prognose.

Er is zoveel vraag naar ze verkopen makkelijk het dubbele.

melody
18 november 2020 - 21:59
Antwoord aan  gamerforever199999nl

@gamerforever199999nl Voorraad zou betekenen dat een retailer consoles opgeslagen heeft die nog niet besteld zijn. Een deel van de retailers heeft al een berg bestellingen aangenomen en totdat die allemaal uitgeleverd zijn hebben ze geen voorraad. Er zullen dus wel tussendoor nieuwe bestelrondes en/of afleveringen van consoles komen gok en hoop ik

TommyVercetti
18 november 2020 - 17:45

Toch geen reden om nu al een PS5 te halen. Zoals de meeste weten ondertussen is er maar één game waar ik een PS5 voor haal😏

kleinekoosjer
18 november 2020 - 17:20

Jullie zullen het niet geloven, maar ik he…. *grapje*

Pablini
18 november 2020 - 16:45

Ik vond de actie wel grappig. Het is fair and square nu. Geen F5 warriors die de pagina lopen plat te spammen.

NieuweMan
18 november 2020 - 15:56

Ik merk dat veel mensen het aanmerken op de retailers online, terwijl het gemis van een goede launch van de Next-Gen consoles toch echt veelal bij de fabrikanten ligt. (Sony en Microsoft) Het liefste zou ik morgen ook Spider-Man en Demon Souls opstarten, maar helaas moet ik wachten.

Daarbij vind ik dat de communicatie van Coolblue heel goed is geweest. De actie kan je kinderachtig noemen, maar ze zijn wel de enige geweest die tot op het laatste moment goede communicatie hebben gehad, ookal is het niet het gewenste resultaat voor klanten/gamers.

Enfin, ik vind het vooral treurig dat Sony de bal heeft laten vallen voor een goede launch, en natuurlijk jammer dat ik er geen had kunnen scoren. Volgende maanden maar goed de webshops en winkels in de gaten houden voor een PS5.

GoofyZ3
18 november 2020 - 15:42

Was te verwachten maar beetje triest dat ze eerst 18 nov aangaven iets te doen, of dat je kon bestellen. En nu ineens 17 nov een vage aktie doen om je schoen te zetten en een foto te nemen. Beetje achterlijk, want 9/10 kopers zijn volwassenen die gewoon werken voor hun geld en gewoon normaal een ps5 willen kopen ipv bedelen om er een te mogen kopen. Niemand heeft de ps5 gekocht om hem in een doos te laten zitten tot sinterklaas of kerst. Die doos gaat de eerste minuut open en wordt gelijk aangesloten

geeMc
18 november 2020 - 15:55
Antwoord aan  GoofyZ3

@GoofyZ3 jij bent vast die ene chagrijnige buurman die op 30 december de knulletjes uit de straat vanuit je raam gaat filmen omdat ze rotjes aan het afsteken zijn. Als ze de orders normaal hadden gedaan had je vast lopen zeiken over alle scalpers en het feit dat de website de drukte het niet aan kan. Niemand kan het ooit goed doen. Dit is gewoon een raffle en CB probeert er tenminste nog wat humor van te maken. Dat jij dit als kinderachtig ziet, zegt meer over jou als persoon dan over hun actie.

GoofyZ3
18 november 2020 - 16:08
Antwoord aan  geeMc

@geeMc Nope, normaal steek ik ook gewoon vuurwerk af en feest ik door tot 0400 a 0500 en heb totaal geen last van andere mensen. Maar als jij het normaal vind dat een bedrijf aangeeft dat je hem kan bestellen vanaf de 18de of 19de en de 17de een kinderlijke ‘grappige’ bedel aktie ervan maakt… leuk voor jouw! Geef mij maar gewoon een bestel knopje of een wachtlijst.

Beste oplossing was: Online bestellen, 1 ps5 per adres, na bevestiging van levering geld over maken en je krijgt je ps5. En dan kunnen ze kiezen uit 2 opties. Wie het eerst komt die krijgt er een of een soort van loting.

Omdat ze bang zijn dat hun servers plat gaan zou ik kiezen voor een normale loting die 3 weken duurt. Volgende keer vragen ze zeker dat je een handstand moet doen om wat te mogen bestellen.

Update: Loting is eigenlijk ook gewoon een slecht idee. Wachtlijst is beter.

RaceStevil
18 november 2020 - 15:18

Pffff, sucks to be me!