PlayStation investeert dit jaar bijna 2 miljard euro in game-ontwikkeling
PU.nl
Nieuws

PlayStation investeert dit jaar bijna 2 miljard euro in game-ontwikkeling

Het hoge bedrag is deels te danken aan een focus op live-service en 'extended reality'

Sony investeert dit boekjaar naar verluidt in totaal 300 miljard yen (omgerekend ongeveer 1,92 miljard euro) in game-ontwikkeling en -onderzoek, deels om live-service games te maken.

Dat meldt Nikkei. Het totale bedrag dat Sony Interactive Entertainment dit boekjaar – dat eindigt voor april 2024 – steekt in diens Research & Development-divisie, is 300 miljard yen. Dat is ongeveer veertig procent van de investeringen aan R&D die het complete bedrijf uitgeeft, waardoor het qua investeringen de grootste kostenpost van het bedrijf is. Vorig boekjaar gaf het bedrijf nog 271,1 miljard yen uit aan Research & Development.

Volgens Nikkei is het opvallend hoge bedrag vooral te danken aan Sony's plan om meer met live-service games te doen. Het bedrijf liet eerder al weten dat het voor april 2026 twaalf live-service games wil uitbrengen. Ongeveer 55 procent van het bovengenoemde bedrag zou aan live-service games worden gespendeerd.

Als onderdeel van Sony's strategie om meer met live-service te doen, heeft het bedrijf Destiny-ontwikkelaar Bungie gekocht. De ontwikkelaar werkt aan een nieuwe Marathon-game. Ook wordt er gewerkt aan multiplayergames gebaseerd op de Horizon- en The Last of Us-franchise.

Naast live-service games is een andere kernfocus van Sony volgens Nikkei ook 'extended reality', oftewel games of andere producten die de grens tussen fysieke en digitale werelden vervagen. Mogelijk valt virtual reality hier ook deels onder. Sony bracht eerder dit jaar de PlayStation VR2 voor PlayStation 5 uit.

14 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
hulstpower
14 juli 2023 - 18:18

Als ik Sony was zou ik kijken naar een gratis versie zoals fortnite en met personages of outfits geld binnen harken. Een online game waar je holle mep voor moet betalen hebben het vaak heel moeilijk met heavy hitters als cod en destiny die al jaren mee draaien.

Mythanics
14 juli 2023 - 18:38
Antwoord aan  hulstpower

De al aangekondigde live service games worden toch voornamelijk free to play of had ik dat verkeerd begrepen?

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
14 juli 2023 - 18:49
Antwoord aan  Mythanics

Deze gebruiker is verwijderd

poklaan
14 juli 2023 - 22:42
Antwoord aan  Mythanics

Helldivers 2 is gewoon een betaalde games. F2P games kun je namelijk spelen zonder een PS+ abonnement en de trailers van Helldivers 2 bevestigen dat je een PS+ abonnement nodig hebt.

Mythanics
15 juli 2023 - 03:33
Antwoord aan  Mythanics

@poklaan

Van Helldivers 2 wist ik het niet. Doelde zelf vooral op Concord, Fairgames en Marathon. Volgens mij is daarvan al gezegd dat ze free to play zijn, maar kan het natuurlijk fout hebben.

Wordt Helldivers 2 trouwens een live service game, dat is toch meer een uit de kluiten gewassen indie game? Arrowhead Studios is toch meer een middelgrote indie ontwikkelaar? Of is van die titel al gezegd dat ze hem gaan ondersteunen als live service, want dat wist ik dan niet.

Riyakuya
14 juli 2023 - 16:36

Ik hoop dat ze met live service games in de richting van Destiny denken en niet zoiets als de mobiele games markt. Dat is het laatste dat de console markt nodig heeft.

Fr3nzy
14 juli 2023 - 18:42
Antwoord aan  Riyakuya

Mee eens, er is al genoeg generieke mobile achtige meuk. Wordt tijd voor een frisse wind in de gaming industrie.

Mythanics
15 juli 2023 - 08:21
Antwoord aan  Fr3nzy

Sommige mobile games leveren wel enorm veel geld op voor wat lagere ontwikkelkosten. Maar ik verwacht dat de PlayStation Mobile afdeling, ondanks dat de topmannen daar vertrokken zijn, vooral aan de slag gaan met de mobiele titels. Ik verwacht niet dat die geport gaan worden naar console, tenzij het games gaan zijn zoals een Fortnite of zo, die zowel voor de console- als mobile gamers interessant kunnen zijn.

Mythanics
14 juli 2023 - 16:18

Wel goed dat de focus nu ook op multiplayer/live service ligt, omdat dat voor de lange termijn meer oplevert, daar een zwak punt zit en ze qua multiplayer vooral afhankelijk zijn van third-party, maar ze moeten niet hun sterkste punt vergeten, de singleplayer games. Die moeten natuurlijk niet zo duur qua budget worden, dat ze niks of weinig meer opleveren, maar een paar om het prestige imago en specialisme in stand te houden mag wel wat mij betreft. En ze moeten nu ook niet met elke live service game, het ei van Columbus willen najagen. Niet elke game hoeft een Fortnite te zijn qua populariteit en vooral winstgevendheid.

TripleR40
14 juli 2023 - 16:08

haha met 16 horizon games gaat het budget snel op haha ben benieuwd welke games dat zijn want wat er op de showcase getoond werd. Geef ik nog geen 100 euro voor

MichelMusters
14 juli 2023 - 16:10
Antwoord aan  TripleR40

Nou ja, zestien plannen. Ik denk niet dat het zestien games worden maar ik snap dat je deels loopt te dollen 😛

Mythanics
14 juli 2023 - 16:12
Antwoord aan  MichelMusters

Nee zijn ook andere media, waarschijnlijk ook series, boeken, comics etc.

TripleR40
14 juli 2023 - 16:14
Antwoord aan  MichelMusters

Hahah ja tuurlijk

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
14 juli 2023 - 16:20
Antwoord aan  TripleR40

Deze gebruiker is verwijderd