Starfield had op releasedag meer dan een miljoen gelijktijdige spelers
PU.nl
Nieuws

Starfield had op releasedag meer dan een miljoen gelijktijdige spelers

Bethesda's nieuwste game is verkrijgbaar op Xbox Series, pc en Game Pass

Gisteren, op de officiële releasedag van Starfield, waren er op een bepaald moment meer dan een miljoen gelijktijdige spelers van de game.

Dat liet Xbox-baas Phil Spencer op social media weten. Hij benadrukt daarbij dat het om gelijktijdige spelers op alle platforms bij elkaar opgeteld gaat – dus Xbox Series, pc en Game Pass. "Bedankt aan Bethesda Game Studios en alle spelers die ons hebben geholpen met het bereiken van deze mijlpaal."

Details over hoeveel mensen in totaal Starfield spelen, zijn er niet. Het huidige record voor een game van Microsoft ligt bij Forza Motorsport 5, dat binnen een week ruim tien miljoen spelers aantrok.

Starfield is gisteren officieel uitgekomen voor Xbox Series-consoles, pc en Game Pass, al konden mensen met een Premium of Constellation Edition al sinds eind vorige week aan de slag. Lars Cornelis gaf een 9 aan de game in de Gamer.nl-recensie: "'Skyrim in space' doet Starfield tekort, maar is tegelijkertijd de perfecte omschrijving van dit totaalpakket. Starfield is zo groot, divers en gedetailleerd dat het moeilijk is jezelf niet in deze wereld te verliezen. Niet alles is perfect, maar de minpunten worden volledig overvleugeld door de pluspunten. Kortom, een typische Bethesda-game. Maar dan in de ruimte." Lees hier tien essentiële beginnerstips.

8 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
MooiMan
08 september 2023 - 00:05

Goed om te lezen dat de game het zo goed doet!

Starlight1010
07 september 2023 - 22:02

Geweldig spel. Eindelijk weer eens een spel dat je blij bent dat je na een werkdag weer lekker kunt spelen. Lange tijd niet gehad dat ik zo werd ondergedompeld in een wereld.

Michael-Raymond-Clayton
07 september 2023 - 19:48

Hmm, ik vind het maar matig eerlijk gezegd. De menu’s en inventaris-management voelen heel ‘clunky’ (omslachtig/niet vloeiend/inefficiënt) aan. Ook de vormgeving van de aliens vind ik persoonlijk drie keer niks, maar dat is smaak. Juist bij zo’n enorme game met zoveel mogelijkheden had ik een toegankelijker menu/inventaris/map/travelsystem verwacht. Misschien ga ik er wel mee door, misschien vanaf nu nog maar 999.999 simultane spelers 😉 maar veel plezier voor degenen die er super enthousiast over zijn!

Gebruiker
07 september 2023 - 20:50

De game is zeker niet perfect, ik vond in het begin de menu’s ook niet heel intuïtief, maar als je eraan gewend gaat het wel. Maar dat had beter gekund. Ik stoor me daar echter niet zo aan, ik geniet vooral van de wereld en de dingen die ik tegenkom, in die zin vind ik het zeker een bijzondere game.

Riyakuya
07 september 2023 - 18:24

En terecht ook! Ik heb al zoveel uren in de game gestoken inmiddels en nog steeds kom ik iedere dag weer nieuwe dingen tegen. Do combat voelt lekker, planeten bezoeken is tof en ook je eigen spaceships maken is een leuke toevoeging en uitdaging!

Bart81
07 september 2023 - 17:04

Ik ben ook volle bak aan het genieten van deze game!

Gebruiker
07 september 2023 - 15:42

Ben echt aan het genieten van deze game, er is zoveel te doen. Het doet me echt weer denken aan Fallout: New Vegas waar je verzeild kon raken in sidestories die helemaal niets met de main game te maken hadden. Ik ben gaan solliciteren bij een bedrijf op Neon en daar aan de slag gegaan, hele leuke storyline.

hulstpower
07 september 2023 - 15:28

Mooie cijfers, geniet ook echt van de game.