Uitstel van Starfield was ‘rampsituatie’ volgens Phil Spencer
PU.nl
Nieuws

Uitstel van Starfield was ‘rampsituatie’ volgens Phil Spencer

Xbox-topman geeft intern toe dat Microsoft beter moet worden in plannen van gamereleases

Xbox-hoofd Phil Spencer noemde het eerdere uitstel van Starfield in interne communicatie een "rampsituatie".

Dat blijkt uit een e-mail die Spencer naar Matt Booty, Sarah Bond en andere Microsoft-topmensen stuurde in mei 2022 (via Euroagamer) Starfield zou pas in 2023 uitkomen – wat toen nog niet publiekelijk bekend was gemaakt – en er was een tekort aan grote first party-releases op Xbox en Game Pass. Ook de release van Stalker 2 liet op zich wachten in verband met de situatie in Oekraïne, het thuisland van de ontwikkelaar van de game.

"We blijven praten over een grote AAA-release elk kwartaal (op Game Pass) en het voelt alsof we mogelijk een gat van bijna zestien maanden zonder grote exclusieve release hebben. Dit is een rampsituatie voor ons, gezien de investeringen die we hebben gemaakt in verschillende studio's en ons contentfonds voor Game Pass."

Spencer meldde daarnaast: "Ik denk dat we veel beter moeten worden in het plannen van onze games en eerlijker moeten zijn over (release)data. We hebben in 2021 de lat hoog gelegd op het gebied van kwaliteit en verspreiden van content, en dat was geweldig om te zien. Maar dat wordt gevolgd door 2022, een jaar zonder grote exclusieve games. Deze fout in onze planning kunnen we ons niet veroorloven." 2022 staat dan ook bekend als een relatief rustig jaar qua exclusieve Xbox-releases.

Starfield is inmiddels overig wel uitgekomen voor Xbox Series X en S en pc. Lars Cornelis gaf een 9 aan de game: "'Skyrim in space' doet Starfield tekort, maar is tegelijkertijd de perfecte omschrijving van dit totaalpakket. Starfield is zo groot, divers en gedetailleerd dat het moeilijk is jezelf niet in deze wereld te verliezen. Niet alles is perfect, maar de minpunten worden volledig overvleugeld door de pluspunten. Kortom, een typische Bethesda-game. Maar dan in de ruimte."

De uitgelekte e-mail die hierboven wordt behandeld maakt onderdeel uit van uitgelekte informatie van de eerder dit jaar gehouden rechtszaak tussen Microsoft en de Federal Trade Commission. Daaruit blijkt ook dat er volgend jaar nieuwe modellen van Xbox Series X en S verschijnen, dat Bethesda aan remasters van Fallout 3 en The Elder Scrolls 4: Oblivion werkt en dat Xbox-hoofd Phil Spencer in 2020 de wens uit om Nintendo over te nemen uitsprak.

23 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
-JK-
20 september 2023 - 08:24

ik wacht liever op een game zonder, of met weinig bugs, dan een te vroeg uitgebrachte games die programmeurs tot op het randje brengt door de crunch die dan weer gaat plaatsvinden, die tevens ook nog vol met bugs zit wat het speelplezier wegneemt.

Het is allemaal leuk en aardig dat de uitgevers en studios elkaar allemaal opkopen. maar bij zulke gedrochten zitten de aandeelhouders aan het stuur, en die willen maar 1 ding: meer geld.

Dus denk goed na voordat je een game koopt.

archangel1110
20 september 2023 - 01:07

Sara Bond (SHE/HER)

:’) __!

hulstpower
19 september 2023 - 18:26

Is het spel perfect nee, heb 1 game breaking bug mee gemaakt maar als je slim bent kan je daar om heen. De bug schijnt nu gaat fixed te zijn en ging om de main missie waar je niet meer kan landen op een specifiek planeet. Voor mensen die dit nog tegen komen wees niet bang zorg dat je gestolen spullen hebt op je schip vlieg terug daar heen je word gescanned en aangehouden en je bent op de planeet. Verder heb ik wel iets met de cloud save die soms niet helemaal lekker gaat als ik van xbox naar pc ga of anders om, maar of dit aan bethasda ligt of micro kant geen idee. Verder heerlijke game en geniet er echt van de side quest en die van de facties zijn ook echt heel goed. Ik snap wel mensen hun kritiek punten maar dat snapte ik ook bij cyberpunk en ook daar genoot ik van de game.

Fred6er
19 september 2023 - 16:16

Een paar maanden uitstel had deze game echt niet veel beter gemaakt. Eigenlijk is de staat van de game erg bedroevend.

Gebruiker
19 september 2023 - 16:34
Antwoord aan  Fred6er

Ik heb nu minstens 100 uur in de game zitten en nog geen bug tegengekomen, ze zullen er vast zijn hoor maar ik heb ze nog niet gezien.
Er is gigantisch veel te doen, je kan je onmogelijk vervelen.

En in alle reviews die ik gelezen heb is met geen woord gerept over ‘bedroevende staat’.

Dus wat is er dan precies zo bedroevend aan?

Aerofox81
19 september 2023 - 16:48
Antwoord aan  Gebruiker

Ik heb er 35 uur inzitten en slechts enkele kleine bugs tegen gekomen.
Sarah hing 1x half door de vloer in mijn schip, en de neuroamp in de Ryujin storyline werkte niet goed op bepaalde momenten. Zal geen details geven ivm spoilergevaar.

Gebruiker
19 september 2023 - 17:05
Antwoord aan  Gebruiker

@AeroFox Ik heb die Ryujin story ook gedaan maar ben dat niet tegengekomen.

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
19 september 2023 - 17:09
Antwoord aan  Gebruiker

Deze gebruiker is verwijderd

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
19 september 2023 - 17:34
Antwoord aan  Gebruiker

Deze gebruiker is verwijderd

Gebruiker
19 september 2023 - 17:47
Antwoord aan  Gebruiker

@liquidshake wat mij vooral opvalt is dat je erg veel tijd steekt in een game die je nooit zal spelen.
En als je het wilt hebben over 10 uur die niet veel zegt: jouw 0 uur die je in de game gestoken hebt zegt dan oneindig veel minder.
Ik blijf het toch bijzonder vinden dat iemand zoveel tijd steekt om een game af te zeiken die hij nog nooit gespeeld heeft en ook nooit zal gaan spelen maar er toch zoveel over te zeggen heeft.
Was jij het niet hierboven die het over fanboys had? Ik zou eens naar jezelf gaan kijken. Hypocrieten zak hooi

Fred6er
19 september 2023 - 19:09
Antwoord aan  Gebruiker

De game zit vol met bugs, npc’s die door je scherm lopen tijdens conversaties vijanden die continu tegen een stoeltje lopen. Clipping issues, door levels zakken, door je spaceschip vallen, corrupte saves uit het niets die je doen CTD’en.

Dan heb ik het nog geen eens over de staat van de game die voor mij echt enorm verouderd en leeg aan voelt.
Het vele fast travelen en al die laadschermen wat het gevoel van een open world tegen werkt.
Houtigere animaties, gebrek aan gezichtsuitdrukkingen. Eindeloos hergebruiken van dungeons/spacestations die allemaal dezelfde lay-out hebben, loot locaties die op elke planeet hetzelfde zijn.
Keuzes die niet echt invloed hebben op de uitkomst, al je faction bounty’s afkopen zodat je ze je niet lastig vallen, hoe erg je ze ook tegen werkt.
De AI die bar slecht is. De UI die niet fijn werkt.
Het gebrek aan wapens, er zijn in totaal 10 wapens. Rare en legandaries zijn alleen een variatie van diezelfde wapens en zo kan ik nog wel even door gaan met zeiken.
Misschien had ik meer verwacht maar dat mag toch ook best toch, ook al is het ‘maar’ bethesda en je weet wat je kan verwachten.

De game heeft ook zeker wel leuke momenten maar die wegen echt niet op tegen de ergernissen waar ik tegen aanloop.

armilo-theus
20 september 2023 - 01:31
Antwoord aan  Gebruiker

Ik heb er 88 uur erin zitten maar ik ga het niet meer aanraken. De gunplay is echt te saai voor worden. Doordat je continue moet laden is de immersion weg. Plus de false sense of keuzes. Verhaal is totaal niet sterk geschreven en uiteindelijk kom je erachter dat het einde saai is gemaakt. Het had potentie maar uiteindelijk deden ze er veels te weinig mee.

gamerlezer
19 september 2023 - 16:50
Antwoord aan  Fred6er

Het is absoluut niet de game voor mij dat ik had gehoopt en zal het niet (meer) spelen maar ik kan het niet met je eens zijn dat het bedroevend is. Het is opzich een nette titel. Het mist in mijn ogen alleen een ziel (en zeker zaken die beter kunnen, maar das met veel ook goeie games). Ben hierdoor trouwens wel bij toeval gekomen op Everspace 2, mooie bijkomstigheid 🙂 Ander caliber game in hetzelfde genre maar wat speelt dat lekker zeg!

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
19 september 2023 - 17:10
Antwoord aan  gamerlezer

Deze gebruiker is verwijderd

MooiMan
19 september 2023 - 21:25
Antwoord aan  Fred6er

Hebben we er weer één hoor. Alt van uber fanboy Liquidshake?

Robskeee
20 september 2023 - 09:40
Antwoord aan  Fred6er

Weer een nieuw account aangemaakt? Jammer dat je zo snel door de mand valt.

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
19 september 2023 - 16:09

Deze gebruiker is verwijderd

Gebruiker
19 september 2023 - 16:36

Wel knap van je dat je alle reacties uit die gehele periode heb onthouden en dat je weet wie de fanboys precies zijn. Wil je een sticker?

Beschouw je jezelf eigenlijk als een fanboy?

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
19 september 2023 - 17:05
Antwoord aan  Gebruiker

Deze gebruiker is verwijderd

Gebruiker
19 september 2023 - 17:08
Antwoord aan  Gebruiker

@Liquid ja ach er zullen vast mensen zijn geweest die de droogte hebben ontkend, maar goed als je het wilt hebben over dat soort fanboy uitspraken dan zou ik als ik jou was niet al te hoog van de toren blazen.

xevulutionx
20 september 2023 - 09:19

Vind het eerder grappig dat je dat kan zeggen… Ik weet niet wie je dan onder de xbox fans schaart (ik heb ook die voorkeur maar zou de laatste zijn om te ontkennen dat ms een enorme achterstand had en heeft op Sony’s lineup). Volgens mij heb ik nagenoeg alle mensen met die voorkeur dat eigenlijk wel ook zien onderkennen door aan te geven dat t te lang duurt voor MS met spul komt. Tuurlijk zijn echte verstokte fans er altijd die kletsen standaard mee tegen de zogenaamde opponent, je kan er misschien wel al één vinden aan de andere zijde als je in de spiegel kijkt 😉 .

Aerofox81
19 september 2023 - 15:48

Eigenlijk wel sneu dat iemand dit soort informatie lekt, en alle andere documenten van vandaag/gisteren. Lijkt me ontzettend vervelend als je zakelijke communicatie op deze manier op straat komt te liggen. Als er nou een misdaad was gepleegd.. maar dit is gewoon simpel zakendoen.

Robskeee
19 september 2023 - 15:35

Zitten wel veel koeien in de sloot vandaag.