Sony heeft een patent vastgelegd voor een systeem waarmee gamers specifieke onderdelen van een game kunnen herspelen, zonder dat heel de game opnieuw doorlopen moet worden.
Het patent beschrijft een systeem genaamd 'Content Streaming With Gameplay Launch', en omvat een situatie waarin spelers na het uitspelen van een game bepaalde secties – bijvoorbeeld baasgevechten of specifieke missies – kunnen herspelen.
Deze herspeelbare gedeeltes zouden aangevuld kunnen worden met filmpjes waarin het verhaal van de game wordt samengevat. Op die manier zouden spelers een kortere versie van de game kunnen herbeleven, in plaats van een game van begin tot eind helemaal opnieuw te spelen. Een andere optie is dat het spelers de mogelijkheid geeft om andere keuzes te maken dan in diens eerste speelsessie en zo de verschillende te kunnen ondervinden.
Het is niet bekend of het gepatenteerde systeem daadwerkelijk ooit toegepast gaat worden in een game.
Is dat niet al gewoon een ding? Veel games bieden zelf al soortgelijke opties aan en de meeste moderne games kun je tegenwoordig overal een save game aanmaken. Vraag me af of dat patent wel goedgekeurd mag worden.
Ik heb hier gemengde gevoelens bij.
Het is net als vroeger toen ik een cd’tje brandde met mijn favoriete liedjes. Zodra ik de cd meermaals beluisterd had ging ik daar ook weer favorietjes uithalen, waarna die andere goede liedjes opeens een stuk minder speciaal leken.
Ah, een save game! Cool!
Niet helemaal hetzelfde. Vaak weet je pas of iets een leuk herspeelbaar moment in de game is als je het al gedaan hebt. En achteraf kun je dat moment niet meer saven en dus herspelen.
IK deed dit heel vak in sommige spellen en dus savede ik heel vaak om later die momenten opnieuw te spelen om het zo efficient mogelijk te doen.
HIermee zou dat dus veel makkelijk worden. Wat mij betreft een zeer leuke toevoeging dus.
Dat is zo, was een beetje sarcastisch. Ik hoop dat ze het goed uitwerken, zodat je duidelijk kan kiezen welk moment je opnieuw wilt doen. Je hebt nu vaak al een chapter select, dus het moet wel beter zijn dan dat.