Deviation Games, een ontwikkelaar die voor Sony aan een exclusieve PlayStation-game werkte, is opgeheven.
Dat hebben werknemers via onder andere LinkedIn gemeld. De precieze reden voor het opheffen van de studio is niet duidelijk, maar vorig jaar was er al een grote ontslagronde binnen het bedrijf.
Deviation Games werd in 2020 opgericht door Anthony en Jason Blundell, die beiden daarvoor aan de Call of Duty-reeks werkten. Laatstgenoemde vertrok in 2022 al bij de studio. Blundell lijkt tegenwoordig echter in dienst te zijn van PlayStation Studios, zo blijkt uit een tweet van iemand die voor hem werkt. Deviation Games werkte aan een exclusieve AAA-game voor PlayStation. Details over dit spel zijn er niet.
Sinds vorig jaar zijn er veel ontslagrondes binnen de game-industrie en worden er ook diverse studio's gesloten. In dit achtergrondverhaal wordt de oorzaak van deze grootschalige ontslagrondes behandeld.
Deviation Games has seemingly closed down, according to employee posts on LinkedIn:
The studio was formed by ex-Call of Duty and Treyarch developers and was working on an original AAA shooter in partnership with PlayStation. pic.twitter.com/P5BtqaCMIN
— Shinobi602 (@shinobi602) March 9, 2024
London studios, deviation games, als het zo doorgaat , word bungie nog ontmanteld , 10 miljard aandelen verdampt, law-suit van 10 miljard , geen grote games dit jaar ,misschien hebben ze geluk met helldivers 2 gehad dar het zo’n grote succes is (en terrecht natuurlijk) maar playstationen Sony in her geheel zit in extreem slecht water, Films zijn flips, muziek industry maakt grote verliezen bij Sony, dus als dit zo doorgaat kan het nog wel eens zijn dat playstion een app word tegen 2030 vrees ik
Deviation Games was niet eens van PlayStation, maargoed dat wist je natuurlijk al…
Dit gebeurd nu steeds meer bij veel meer bedrijven, niet alleen in de games wereld. En het zal alleen nog maar erger worden, vooral door AI en general purpose robots.
Gaat goed daar.. Iets zegt me dat er nog meer studios zullen volgen.
Jason Blundell en een groep van vorig jaar al die daar waren ontslagen werken nu intern bij PlayStation.
Correct! Ik heb die informatie er nog even bijgezet in het bericht. Thanks!
Jammer, maar dit konden we natuurlijk aan zien komen. Na de ontslagronde van vorig jaar mei kon je wel concluderen dat Sony hoogstwaarschijnlijk hun game had geannuleerd en alle financiering had stopgezet. En als dat klopt zou dat beteken dat de studio op een dag geen geld meer heeft, en dat is dus ook gebeurd.
“maar vooral jaar was er al een grote ontslagronde binnen het bedrijf.” — Tijd voor weekend, Michel? 😁
Weekend, goed idee! 😉 Aangepast, thanks voor de melding!