‘PS5 is afgelopen kwartaal bijna vijf keer zoveel verkocht als Xbox Series’
PU.nl
Nieuws

‘PS5 is afgelopen kwartaal bijna vijf keer zoveel verkocht als Xbox Series’

Zo schat een gerenommeerd analist

Het afgelopen kwartaal, dat afliep op 31 maart, zouden er wereldwijd bijna vijf keer zoveel exemplaren van de PlayStation 5 zijn verkocht als van de Xbox Series X en S.

Dat schat Daniel Ahmad, een analist van Niko Partners. Hij baseert dit op de fiscale cijfers van PlayStation die gisteren naar buiten zijn gekomen. Microsoft deelt geen verkoopcijfers van consoles, maar het analistenbureau heeft waarschijnlijk toegang tot data van retailers waarmee ze een schatting kunnen maken.

Het afgelopen kwartaal zijn er 4,5 miljoen exemplaren van de PlayStation 5 verkocht. Als de PS5 inderdaad bijna vijf keer zoveel is verkocht als de Xbox Series-consoles, zijn er van laatstgenoemde consoles in het eerste kwartaal ongeveer 900.000 exemplaren verkocht.

Een grote verrassing is dat niet: hoewel Microsoft zoals gezegd geen hardwarecijfers bekendmaakt, liet het bedrijf onlangs wel weten het afgelopen kwartaal een daling van 31 procent in omzet rondom Xbox-hardware te zien.

Het lijkt er dan ook op dat het verschil in verkoop tussen PlayStation en Xbox alsmaar groeit. Wat dit betekent voor de toekomst van het Xbox-merk is onduidelijk, al heeft Microsoft eerder dit jaar al een aantal voorheen exclusieve Xbox-games naar concurrerende consoles gebracht. Wel gaf het bedrijf aan al te werken aan een nieuwe, krachtige console.

14 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
hulstpower
15 mei 2024 - 16:40

Nog steeds mooie cijfers voor deze tijd en dan hebben ze net hun doel niet gehaald (laaste). En dan over xbox ja die zullen wel vaker en sneller games naar ps brengen en gok ook de nieuwe switch, maar denk wel dat ze nog consoles blijven maken want even de one gebruikers en series gebruikers dat zal zo op 50 miljoen zitten of alleen series is 30 miljoen of zo dat zijn nog steeds veel gebruikers.

Flint
15 mei 2024 - 15:29

Ik vind het ook de betere console van de 2!

Boondock Saint
15 mei 2024 - 15:28

Nou ze mogen wel eens wat gaan doen aan die mega irritante fan in de nieuwe ps 5 slim. Niet om aan te horen. verpest de hele game ervaring. Megaaaa spijt dat ik hem heb omgeruild voor een slim 🙁 In vergelijking met mn X die is zo stil daar kunnen ze bij Sony nog wat van leren!

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
15 mei 2024 - 15:56
Antwoord aan  Boondock Saint

Dat heet gewoon een defect. Als je hem zou opsturen oid dan zou je het kunnen laten vervangen. Want zowel de PS5 als slim zijn gewoon stil, dus er valt niks te “leren” van de concurrent.

Boondock Saint
15 mei 2024 - 16:16

Dat is het dus niet want dat pad heb ik al bewandelt. Google maar voor de grap, er zijn 3 soorten fans in omloop in ps 5 slim waarvan de batch (CR 2016 )allemaal in NL tenminste voorzien zijn van die fan die high pitch zoom maakt. Dan krijg je een nieuwe opgestuurd van Sony en die heeft exact dezelfde fan, dus zelfde probleem. Jij hebt dan geluk gehad, mag ik vragen welk CR nummer jouw ps slim heeft?

Mr. Grand
15 mei 2024 - 11:19

Ja hier in Europa hoor of zie je ook bijna niks van Xbox. Het leeft niet zoals het merk PlayStation.

poklaan
15 mei 2024 - 12:20
Antwoord aan  Mr. Grand

En dat is ook gewoon de schuld van Microsoft. Hellblade 2 komt binnen een week uit en ik heb nergens advertenties gezien. Tenzij je gaming nieuws echt volgt zoals mensen dat hier doen zou je niet eens weten dat die game bestaat. Sony gooit je ondertussen dood met advertenties wanneer hun een grote game uitbrengen.

KloptNietWatJeZegt
15 mei 2024 - 13:01
Antwoord aan  poklaan

Exact en dat snap ik ook nog steeds niet van Microsoft. Dat was destijds ook met Windows Phone, echt een top mobiel OS, vrijwel geen reclame hier in Europa. Ja dan blijft je marktaandeel laag natuurlijk.

Mr.Happy
15 mei 2024 - 16:49
Antwoord aan  poklaan

Hun marketing op de europese markten is altijd al slecht geweest, logisch dat ze geen poot aan grond krijgen.

poklaan
15 mei 2024 - 10:38

Voorspelling tijd: de komende jaren zullen alle games van Microsoft naar de PS5 komen. Niet tegelijk met de Xbox/PC release, maar na een jaar of twee. Dit beleid zal Microsoft doortrekken tot een paar jaar nadat de next-gen is uitgekomen, dus tot ongeveer 2030. Daarna zal Microsoft volledig multiplatform worden en alles tegelijk op PlayStation uitbrengen. De volgende Xbox console is dan ook de laatste.

KloptNietWatJeZegt
15 mei 2024 - 10:51
Antwoord aan  poklaan

Bold statement, maar ik denk dat je in ieder geval op korte termijn gelijk hebt.
Uiteindelijk levert dat verreweg het meeste op. Ik vermoed dat de focus op streaming en cloud dan ook veel prominenter is zodat hardware minder relevant gaat zijn.

ali3n8tor
15 mei 2024 - 11:46
Antwoord aan  poklaan

Dat gaat al veel eerder gebeuren, zoals Phil in de FTC rechtzaak al zei: als in 2027 er niet genoeg gamepass abbonees zijn gaat de stekker eruit. of dat compleet xbox en gamepass is weet ik niet maar tegen die tijd zijn ze waarschijnlijk al een volledige multiplatform publisher

zaltman
15 mei 2024 - 14:47
Antwoord aan  poklaan

Bijna eens met je commentaar maar ik voeg dit nog toe: dat MS zich ook gaat focussen op handheld en dat hun volgende project/console net als de Switch zal zijn. Ze willen dat je overal hun games op gamepass kan gamen.

Tad
15 mei 2024 - 09:57

Ik dacht dat de grap was dat niemand een PS5 kon krijgen?