Ricochet heeft duizenden Call of Duty-spelers onterecht verbannen
PU.nl
Nieuws

Ricochet heeft duizenden Call of Duty-spelers onterecht verbannen

Activision heeft het probleem gespot en naar eigen zeggen opgelost

Ricochet, het anticheatprogramma voor Call of Duty, heeft blijkbaar duizenden spelers van Modern Warfare 3 en Warzone onterecht verbannen.

Blijkbaar was het mogelijk voor bepaalde spelers om elke willekeurige speler als cheater te vlaggen bij Ricochet, waardoor er in totaal dus duizenden legitieme spelers een permaban hebben gekregen.

Op social media werd gedeeld hoe deze 'exploit' werd gebruikt. Kortgezegd komt het er op neer dat mensen die de woorden 'Trigger Bot' naar andere spelers stuurden, er voor zorgden dat Ricochet wordt ingeschakeld en de spelers die deze woorden ontvingen werden verbannen.

Activision Blizzard heeft laten weten het probleem te hebben gevonden en opgelost, en alle spelers die onterecht zijn verbannen zouden weer toegang tot hun account hebben gekregen.

7 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
chefry
18 oktober 2024 - 20:13

Ik speel de nieuwe warzone inmiddels al een aantal weken en ik moet zeggen dat ik nog weinig cheaters ben tegengekomen. Normaal speel ik weinig online vanwege de vele cheaters.

hulstpower
19 oktober 2024 - 04:41
Antwoord aan  chefry

Dan kijk je niet goed, iedereen die dood neervalt in de game bij het laden dat je even kan oefenen is een cheater. En ik zie toch elke game weer vele dood neervallen.

chefry
19 oktober 2024 - 07:26
Antwoord aan  hulstpower

Bedoel je dat mensen de parachute niet opent? Ik ervaar geen cheaters. Niet zoals bij de oude warzone maar vooral bij counter strike zijn veel cheaters actief.

En zodra ik merk dat er wel veel cheaters mee spelen, dan stop ik er lekker mee

-JK-
19 oktober 2024 - 21:55
Antwoord aan  chefry

ik kom bijna elke match wel een cheater tegen. Cheats wil niet zeggen dat ze niet verslaanbaar zijn.
De ene speler is veel beter met cheats dan de ander, je hebt 2 verschillende cheats: wallhacks (mensen door muren heen zien) en aimbot (zorgt ervoor dat je bv alleen headshots raakt hoe je ook schiet)

Een slechte speler met bv wallhacks kan iemand zien aankomen, maar moet nog wel zelf schieten en richten. Deze cheaters gaan vaak dood door gebrek in skill met tegen stander.
Maar een speler die al goed is en deze cheat heeft, weet al waar zn tegenstanders zijn en kan al een val maken.
Deze cheat valt op door wanneer je in de killcam meekijkt en ziet wanneer iemand al op je aan het richten is terwijl je achter een muur zit, en kom je er vandaan dat tie dan je meteen dood schiet.
Maar een twijfel geval is hierin geluid, ren of loop je dan maak je meer geluid dan bukkend lopen, dan kan iemand ook weten dat er iemand in de buurt is en hoeft het niet persee een cheater te zijn.
Maar als je zeker weet dat je stil was, en iemand die “pre-aimed” op je vanaf een muurtje, dan is de kans groot dat het een cheater is en kan je em reporten.

Aimbot is te checken door in de killcam op te letten of er bv alleen headshots worden gedaan, je bent dan ook razendsnel dood omdat headshots meer damage doen.
Kijk dan ook vooral naar het aantal kills dat die speler heeft, is dat 10+ dan is de kans groot dat het een cheater is, omdat die mensen graag willen killen.

Er word mega veel gecheat, sommige cheats zijn ook gratis (iig voor een periode).
Ik vind zelf dat het cheaten het hele spel heeft verpest omdat ik nu al twijfel wanneer iemand met skill me afmaakt, of tie cheat of niet. Dus dan kan ik eigenlijk zn skills niet 100% waarderen.
Ik speel altijd met vrienden en wanneer ik word gekilled door een waarschijnlijke cheater, noemen we die sus, voor supsicious.

poklaan
18 oktober 2024 - 17:44

Er moet echt een keer wetgeving komen om ervoor te zorgen dat bedrijven niet zomaar lukraak betalende klanten mogen bannen, of het nou door een fout in het systeem kwam zoals hier of omdat ze gewoon maar rond lopen kutten. Ik vind het echt belachelijk dat wij als consumenten tientallen, honderden of zelfs duizenden euro’s uit kunnen geven op een digitale service, en dat zomaar kwijt kunnen raken door een ban waar misschien helemaal niets van klopt. Een ban van 1 game is natuurlijk kut, maar moet je is voorstellen dat je op een dag je PC/PlayStation/Xbox/Switch/wat dan ook aanzet, een bericht krijgt dat je een ban hebt gekregen en toegang tot al je content kwijt bent.

Fr3nzy
18 oktober 2024 - 18:13
Antwoord aan  poklaan

Aan de andere kant is het belachelijk dat er via legale wegen cheat hard/software gekocht kan worden. Dat zou ook strafbaar moeten zijn.

Robert-Frans
18 oktober 2024 - 21:24
Antwoord aan  poklaan

Bedrijven hebben echter het recht om cheaters te bannen. Net zoals bijvoorbeeld evenementen en pretparken het recht hebben je eruit te zetten als je je misdraagt, ook al heb je voor de toegang betaald. Dat dat niet altijd goed gaat en zoals in dit geval soms ook onschuldigen daardoor getroffen kunnen worden, doet daar niets aan af. Dan kun je een klacht indienen of juridische stappen ondernemen als je de ban of uitzetting onterecht vindt. Maar je kunt bedrijven hier niet zomaar in beperken.