De PS5 Pro is binnen – Alle modellen vergeleken
PU.nl
Achtergrond

De PS5 Pro is binnen – Alle modellen vergeleken

Zie je het verschil?

Het mocht even duren, maar de PlayStation 5 Pro is aangekomen! Terwijl we honderden gigabytes downloaden om de eerste games te testen hebben we alle PS5-modellen even naast elkaar gezet.

De Pro is overigens een stukje compacter dan we aanvankelijk dachten. Vergeleken met het oorspronkelijke model is de Pro een stukje minder diep en enkele centimeters korter, en vergeleken met het Slim-model vooral een stukje langer – zie ons vergelijkingsartikel voor de exacte afmetingen.

De PS5 Pro is met 3,1 kilogram merkbaar ook het lichtste model van alle verschenen exemplaren, en valt het uiteraard ook op dankzij het rooster aan weerszijden van de console. Verder is de ervaring van het uitpakken en aansluiten redelijk vergelijkbaar met dat van de andere PS5-modellen: een ietwat dunne doos met een hoes waarin ook de controller, hdmi-kabel en usb-kabel zit inbegrepen.

Hieronder vind je verschillende foto's van de PS5 Pro, en alle modellen met elkaar vergeleken:

PS5 vs. PS5 Slim vs. PS5 Pro

PS5 Pro zonder vs. met disk drive

De review en meer

Het is jullie vast niet ontgaan dat er al verschillende reviews van de PlayStation 5 Pro te vinden zijn, maar we doen hard ons best om zo snel mogelijk een oordeel te vellen over de console. Mochten jullie specifieke dingen willen weten, laat het dan vooral weten in de reacties!

Ondertussen kun je terecht bij ons algemene overzicht met alle info over de PS5 Pro, de verschillen tussen de PS5 en PS5 Pro en het koopoverzicht.

13 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Lord Ganon
10 november 2024 - 18:39

Ik heb hem vandaag gehaald en mijn disk drive uit mijn slim model gehaald en op de pro geïnstalleerd. kan prima 🙂

ali3n8tor
08 november 2024 - 13:45

Hij staat hier te knallen onder de tv, dragons dogma 2 op 4k met raytracing en een zo goed als mogelijke 60fps met 120hrz vrr, en in bloedmooie hdr, is al een gamechanger opzich! De prijs maakt me geen reet uit, het is een investering in de toekomst om de komende 5 jaar alle games op de beste console-manier te spelen voor mij, en dat ze een hoop ouwe games mee patchen is top.

Kroepie
08 november 2024 - 10:51

Ik ben benieuwd wat jullie van de prestaties van de Pro vinden en of het de prijs waard is. Zijn de updates die voor de diverse games uitkomen daadwerkelijk alleen te downloaden en gebruiken voor de Pro of ook voor de reguliere PS5?

Gertjun
08 november 2024 - 11:25
Antwoord aan  Kroepie

De updates worden ook op de reguliere PS5 gedownload, maar worden enkel gebruikt op de Pro.

Nuage
07 november 2024 - 22:55

Ik zat wel te wachten op de Pro (de PS4 Pro volstond nog prima), maar ik steun dit experiment van Sony niet (testen met welke exorbitante prijs ze weg kunnen komen).
Ik kijk wel wat de PS6 brengt en tegen welke prijs.

Gertjun
08 november 2024 - 11:27
Antwoord aan  Nuage

Mwa die prijs valt alleszins mee, je bent voor een PC die hetzelfde doet als de PS5 Pro meer dan 1000 euro kwijt.

Paasei
08 november 2024 - 12:49
Antwoord aan  Gertjun

Het gaat mij ook niet zozeer om de prijs van de console zelf. Eerder gaat het er bij om dat ik de games die ik al heb gekocht niet erop kan spelen. Dan mag ik er nog eens €120 extra voor neertellen. Dat is gewoon debiel in mijn ogen. En als ik hem rechtop wil zetten, ben ik weer €30 verder. Reden genoeg om er niet aan te beginnen.

Gertjun
08 november 2024 - 13:00
Antwoord aan  Gertjun

@Paasei, daar heb je zeker een punt (of 2), neemt niet weg dat je buiten die 2 punten een dikke performance krijgt voor het geld.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 november 2024 - 13:09
Antwoord aan  Gertjun

@Paasei, ja je zal een disc drive los moeten kopen. Wil je dat niet, dan kan je die games niet spelen idd maar het is een optie dus je kan het wel alleen of jij dat wilt is een andere vraag.

Over die stand, daar word ik langzamerhand wel moedeloos van. Je console kan gewoon zonder stand staan en ook als je de disc drive zou hebben. Die stand is in geen moment nodig. Meeste mensen die hem rechtop hebben zoals de slim, hebben ook geen stand.

Gertjun
08 november 2024 - 13:34
Antwoord aan  Gertjun

@EEERIES het klopt dat je hem gewoon rechtop kan zetten zonder de vertical stand, zo heb ik hem op het moment ook staan, maar de vertical stand is onderweg. De Power Supply unit zit namelijk onderin de PS5 Pro en gebruikt gaten onderin om zijn warmte kwijt te kunnen, daar is de vertical stand voor nodig om de luchtflow niet te beperken.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 november 2024 - 20:40
Antwoord aan  Gertjun

De Pro of Slim staat op de kappen waardoor er dus ruimte onder is voor lucht. Het is niet helemaal afgesloten namelijk.

MysteryGuest83
07 november 2024 - 18:38

Nope, Ga em nog steeds niet halen.
Over een paar weken wordt ie afgesprijst omdat ze niet verkopen

Erakon
07 november 2024 - 19:06
Antwoord aan  MysteryGuest83

Inderdaad, de prijs is echt belachelijk voor wat je ervoor krijgt in vergelijking met andere modellen. Het is te hopen dat ie slecht verkoopt zodat Sony merkt dat mensen dit niet accepteren.