Microsoft-CEO: ‘We krijgen een catalogus aan games die met AI zijn gemaakt’
PU.nl
Nieuws

Microsoft-CEO: ‘We krijgen een catalogus aan games die met AI zijn gemaakt’

De games zouden binnenkort beschikbaar moeten komen

Microsoft-CEO Satya Nadella meldt dat het bedrijf aan een "catalogus aan games" werkt die met het nieuwe generatieve AI-programma 'Muse' tot stand is gekomen.

Microsoft deed afgelopen week 'Muse' uit de doeken. Dit AI-model kan volgens het bedrijf "gamebeelden, controlleracties of beide tegelijkertijd" genereren en een belangrijke rol spelen in oude games in de toekomst speelbaar houden. Daar werden zelfs video's bij getoond, waarbij Muse door één seconde aan gameplay van de multiplayergame Bleeding Edge zelf gameplay genereerde.

In gesprek met Dwarkesh Podcast (via VGC) meldt Microsoft-CEO Nadella nu het volgende: "Het is gewoon erg cool… we willen kijken of we met gameplaydata games kunnen genereren die consistent zijn en de diversiteit van een game omvatten. Waar ik erg enthousiast over ben is dat we binnenkort met een catalogus aan games komen die deze technologie gaat gebruiken, of waarmee we het gaan genereren."

Wat Nadella precies bedoeld met een "catalogus aan games" is niet duidelijk, maar het lijkt er dus op dat er binnenkort iets concreets beschikbaar komt voor gamers met betrekking tot het AI-model.

In het podcastgesprek blikt Nadella ook terug op het moment dat hij zag hoe Xbox-baas Phil Spencer een Xbox-controller vasthield en dat Muse zijn input analyseerde, wat resulteerde in gameplaybeelden die door het AI-model werden gegenereerd. "En het was consistent met de game. Dat was voor mij een enorm 'wow'-moment. Het is zoals de eerste keer dat we zagen hoe ChatGPT zinnen afmaakte, of we Dolly zagen tekenen. Dit is vergelijkbaar."

8 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Mister Frowdo
24 februari 2025 - 18:58

Artificiële intelligentie als verbeteraar van games, prima. Artificiële intelligentie als volledige game ontwikkelaar, nee dank je!

SuperDre
25 februari 2025 - 00:07
Antwoord aan  Mister Frowdo

Waarom nee dank je? Als AI, over een tijdje, zelf een complete game kan maken, waarom niet? Het is niet alsof mensen nog echt zulke originele games maken, alles is inmiddels wel gedaan op 1 of andere manier.

watashi wa maurice desu.
24 februari 2025 - 16:50

Ik vind het op zich wel goed dat het een aparte categorie krijgt. De vraag is of dat verkoop gaat helpen, want men kan dan ook filteren en juist die vermijden.
Wat ook logisch is.

Nu weet ik 100% zeker dat AI ooit een deel van ontwikkelen gaat worden.

Als voorbeeld kan een goede AI misschien door de code van C# struinen in combinatie met Unity en zo zonder werkelijk testen al zien waar een error in de code zit.

Zo kan het zijn dat AI als bugfixer heel handig is.
in een tig duizen regel code kan 1 foutje soms een mens niet vinden en een AI kan zonder testen toch het zaakje testen en vinden, aanmerken en eventueel zelfs aanpassen.

Ik ben tegen AI wat verhaal, artwork en grafische dingen, de puur goede menselijke dingen maar als bug fixing zie ik dit niet meteen nadeel.

Maar in ieder geval geeft het ons een kans om dit weg te filteren en te negeren als we willen.

TheDeeGee
24 februari 2025 - 14:20

Succes met de verkoop, lol

StormFox
24 februari 2025 - 14:14

Na al die woke games krijgen wij straks de Fast Food van games door ons strot geduwd.

ali3n8tor
24 februari 2025 - 11:30

Om Steve Jobs maar weer eens te quoten,… “Microsoft has no taste.”

Kroepie
24 februari 2025 - 16:50
Antwoord aan  ali3n8tor

Was dat voor of na dat Microsoft Apple van de ondergang redde?

hulstpower
24 februari 2025 - 17:22
Antwoord aan  ali3n8tor

En hij ook niet kijk alleen naar ze kleding wat ie aan had zag er niet uit.