Volgens een bericht op het officiële X-account van Absolum is het Supamonks-team dat aan de game werkte ondergebracht bij een andere organisatie. Zowel de verdere ontwikkeling van de game als de geplande animatieserie gaan door.
Supamonks, de animatiestudio die verantwoordelijk was voor de complete visuele kant van Absolum, werd op 24 juni door de rechtbank van Créteil in liquidatie geplaatst. De exacte oorzaak is nog onduidelijk, maar het betekent in de praktijk dat het bedrijf ophoudt te bestaan zodra alle bezittingen zijn verkocht. Opvallend, want aan het succes van de game lag het niet: Absolum verkocht meer dan 500.000 exemplaren, waarvan 200.000 in de eerste week.
De game was een samenwerking tussen drie partijen. Dotemu en Guard Crush Games (Streets of Rage 4) namen het gamedesign en de techniek voor hun rekening, terwijl álles wat je op het scherm zag van Supamonks kwam. Absolum is Dotemu’s eerste eigen IP en werd vorig jaar samen met Clair Obscur: Expedition 33 gezien als een van de sterkste Franse gameprojecten van het jaar. Wij schreven al eerder over de game, en ook toen viel de artstijl al op.
Na het sterke debuut gaf Dotemu-CEO Cyrille Imbert direct groen licht voor een animatieserie, met Supamonks als wat hij de “ideale partner voor dit ambitieuze project” noemde. Het bericht op X stelt dat ook die serie doorgaat bij de nieuwe organisatie. Welke dat precies is, is nog niet bekendgemaakt. Voor de medewerkers van Supamonks buiten het Absolum-team is het beeld een stuk minder rooskleurig.