Dmitrii Lavrutov, een Russisch-Argentijnse muzikant die werkt onder de naam Lavrutov, heeft bevestigd dat zijn muziek in GTA 6 te horen zal zijn. Hij deed dat via X, als reactie op Rockstars officiële post over de start van pre-orders op 25 juni.
Lavrutov is geboren in Krasnojarsk en woont sinds 2022 in Buenos Aires. Zijn muziek beweegt zich ergens tussen alternatieve R&B, lo-fi en cinematisch geluid, met tracks als ‘Slowhouse’ en ‘Call it back’. Geen naam die je kent van de radio, maar wel iemand die al langer in grotere circuits meedraait. De film waarin hij acteerde, ‘Los Delincuentes’, draaide op het filmfestival van Cannes en was Argentinië’s inzending voor de Oscars. Zijn muziek werd eerder al gebruikt in Netflix-documentaires.
Dat Rockstar ook minder bekende namen opneemt in de soundtrack, past in het patroon. De studio heeft altijd breed geselecteerd, van grote hits tot obscure vondsten. Na de eerste GTA 6-trailer steeg het aantal Spotify-streams van de gebruikte Tom Petty-track met 37.000 procent, en dat was nog vóór release. Voor een relatief onbekende artiest als Lavrutov kan zoiets een carrière kantelen.
Rockstar onthulde eerder deze week de officiële cover art en opende daarmee de aanloop naar de pre-orders. Ook de vernieuwde GTA 6-website ging live met nieuwe Vice City-beelden. De game verschijnt op 19 november 2026.