FromSoftware-game The Duskbloods zou al sinds 2019 in ontwikkeling zijn
PU.nl
Nieuws

FromSoftware-game The Duskbloods zou al sinds 2019 in ontwikkeling zijn

De game komt in 2026 uit voor Nintendo Switch 2

The Duskbloods, de aankomende Nintendo Switch 2-game van Elden Ring-ontwikkelaar FromSoftware, zou al langer in ontwikkeling zijn dan werd gedacht: in 2019 zouden er al prototypes ontwikkeld zijn.

Dat claimt een Chinese journalist die eerder al accurate info over Elden Ring deelde voordat de game uitkwam (via Vice). Volgens de persoon in kwestie werkt FromSoftware langer aan de gameplay van het spel vorm te geven dan dat het aan alle voorgaande games heeft gewerkt.

"Zover ik weet kreeg The Duskbloods al groen licht voordat er marketing uitkwam voor Sekiro. Het is de FromSoftware-game waar ze de meeste tijd aan hebben besteed voor het maken van prototypes van gameplay. Hoewel het PvE- en PvP-gameplay bevat, zou het veel innovatieve elementen bevatten waar het team erg trots op is." De journalist claimt daarbij dat The Duskbloods mogelijk zo innovatief wordt, dat het ontwikkelaars zal inspireren.

Over The Duskbloods

The Duskbloods werd tijdens de eerste Nintendo Direct rondom de Switch 2-line-up aangekondigd. Het gaat om een PvPvE-game voor maximaal acht spelers, waarbij spelers het zowel tegen computergestuurde vijanden als tegen elkaar opnemen. Spelers starten in een hub-gebied waar men een personage kan kiezen en deze naar eigen smaak aan kan passen.

Vervolgens wordt men naar de online multiplayer getransporteerd, waar het meestal de bedoeling is om als laatste over te blijven. Soms zijn er echter ook andere doelen, zoals samen een baas zien te doden. Spelers verdienen beloningen die ze weer kunnen gebruiken om hun personage aan te passen en te verbeteren wanneer ze terugkeren naar het hub-gebied.

Spelers besturen zogeheten 'Bloodsworn'. Dit zijn wezens die menselijke krachten zijn ontstegen dankzij het speciale bloed dat door hun aderen stroomt. Ze nemen het tegen elkaar op in een gewelddadig gevecht voor 'First Blood', terwijl het einde van de mensheid nabij is. Vanwege het einde van de mensheid zijn er gebieden in de spelwereld te vinden die uit verschillende tijdperken lijken te komen.

Eerder bleek al dat de game in eerste instantie in ontwikkeling was voor de eerste Switch, maar dat Nintendo Fromsoftware benaderde om voor te stellen de game op de Switch 2 uit te brengen. Dankzij onder andere GameChat heeft de Switch 2 een sterkere focus op online gaming, wat goed bij het spel past.

The Duskbloods verschijnt ergens in 2026 voor Nintendo Switch 2. Hieronder kan nog eens de onthullingstrailer worden bekeken.

16 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
DarkSlide
26 november 2025 - 17:31

Ik heb Nightreign niet gekocht omdat het alleen co-op multiplayer is, juist omdat deze game ook PvP elementen heeft ben ik zelfs bereid er een Switch 2 voor te kopen ondanks ik niet veel om de andere Switchgames geef. Ik wacht nog wel tot er meer info beschikbaar komt maar bij de andere Fromsoft games waren met name de invasions hetgeen wat de herspeelbaarheid enorm veel verhoogde.

Krulletje
26 november 2025 - 10:49

Het is vast tof, net zoals Nightreign goed is. Ik heb alleen gemerkt dat het online gedeelte van From games niks voor mij is. Ik houd ervan als ik in mijn eigen tempo alles rustig kan uitpluizen.

Ik wacht met smart op hun volgende game zonder verplichte multiplayer elementen.

LuigisMention
26 november 2025 - 11:44
Antwoord aan  Krulletje

Helaas heb ik precies hetzelfde. Had heel fijn geweest als er eerst weer een “klassieke” From-game tussen door kwam. Toch ben ik hier wel meer benieuwd naar dan dat ik was toen Nightreign werd aangekondigd. Jij?

Krulletje
26 november 2025 - 16:40
Antwoord aan  LuigisMention

Het PvP gedeelte en het feit dat dit op een Switch draait maakt me eigenlijk minder geïnteresseerd. Mocht dit ook een bèta krijgen probeer ik het wel, maar ik ben hier minder benieuwd naar dan ik naar Nightreign was.

LuigisMention
26 november 2025 - 17:09
Antwoord aan  LuigisMention

Ah got you! En herkenbaar!

BroodjeBaksteen
26 november 2025 - 09:48

Ik begrijp al die negatieve comments niet zo eerlijk gezegd. Ik kan mij goed voorstellen overigens dat fromsoftware games niet voor iedereen zijn hoor!

Echter was/is Nightreign een grandioos succes. Daarnaast is Arc Raiders ook een PvPvE (dus volledig multiplayer) game; kijk eens wat een succes dat is.
Als ze zo’n format hebben met een fromsoftware sausje kan het nog wel eens een heel groot succes worden!

MooiMan
26 november 2025 - 10:54
Antwoord aan  BroodjeBaksteen

@BroodjeBaksteen

Het is een kwestie van smaak. Dat staat compleet los van of de game uiteindelijk wel of geen succes wordt.

Kroepie
26 november 2025 - 16:12
Antwoord aan  BroodjeBaksteen

Het zijn geen negatieve comments volgens mij, het zijn vooral mensen (waaronder) die gewoon niet zoveel hebben met het multiplayer aspect van deze game. Tel daarbij op dat FromSoft geweldige single player games gemaakt heeft dan is het toch niet zo gek dat veel mensen liever een nieuwe SP-game van hun hand zien?
Ik snap dat FromSoft deze game maakt, maar ik kijk ook al uit naar hun volgende SP-game, ook al ben ik er uberslecht in.

Frostinator
26 november 2025 - 09:34

Heb geen spijt gehad van Nightreign skippen, verwacht dat hier ook te doen.

JoshzeroX
26 november 2025 - 08:50

Had geen interesse in nightreign, dus zeker niet in een battle royale die exclusief op de switch 2 komt.

gameliefhebber
26 november 2025 - 08:46

Helaas is dit niet mijn game. Heb als een van de weinige gamers niets met from software games. Dus ook deze exclusieve games sla ik over in 2026.

MooiMan
26 november 2025 - 08:32

Ik vind het jammer dat dit een volledige multiplayer game is. Als het een single-player was geweest dan had ik ‘m zeker gehaald.

Luigi1985
26 november 2025 - 08:48
Antwoord aan  MooiMan

Ja toen ik deze game zag tijdens de S2-presentatie werd ik bijna gek, maar vond het wel een tegenvaller dat het een multiplayer is. Ik laat me nog steeds graag verrassen, maar aangezien ik zelden online multiplayer speel, is de kans wel aanzienlijk kleiner dat ik deze ga halen.

MooiMan
26 november 2025 - 10:53
Antwoord aan  Luigi1985

@Luigi1985

Dat geldt precies hetzelfde voor mij inderdaad.

Ghettoblasterde2e
26 november 2025 - 08:49
Antwoord aan  MooiMan

Zeker. Snap ook niet dat ze dit doen als er ook Nightreign is… Nu maar wachten op de volgende single player game van FS.

MooiMan
26 november 2025 - 10:53
Antwoord aan  Ghettoblasterde2e

@Ghettoblasterde2e

Misschien omdat ze per se een exclusieve multiplayer game op de Switch 2 uit willen brengen ofzo? Jammer in ieder geval.