Nintendo heeft Mario Kart World aangekondigd, een nieuw deel in de populaire kartracereeks.
De game komt exclusief naar Nintendo Switch 2 en speelt zich af in diverse regio's van een fictieve wereld. Daarbij kunnen tracks op verschillende momenten van de dag gespeeld worden, waarbij de weersomstandigheden veranderen. Ook kan er buiten de racebanen worden gescheurd in de open spelwereld, en spelers kunnen zelfs naar nieuwe parcoursen racen. In races doen 24 coureurs mee.
Op 17 april om 15:00 uur Nederlandse tijd wordt er een speciale Direct uitgezonden rondom Mario Kart World met meer informatie over de game.
Mario Kart World verschijnt op dezelfde dag als de Nintendo Switch 2, oftewel op 5 juni. De game gaat 79,99 euro digitaal kosten, en 89,99 euro voor de fysieke versie.
De nieuwe Mario Kart-game werd eerder dit jaar al kort getoond tijdens de onthulling van de Nintendo Switch 2, maar toen was er nog weinig informatie beschikbaar.
De Mario Kart-reeks bestaat al sinds de Super NES. Sindsdien zijn er diverse delen in de kartracefranchise uitgekomen en is het uitgegroeid tot de populairste Nintendo-franchise – in ieder geval kijkend naar verkoopcijfers. Het laatste nieuwe deel in de reeks dat op consoles uitkwam was Mario Kart 8, dat in 2014 op de Wii U verscheen. Een Deluxe-versie kwam enkele jaren later op de Switch uit. Wel is sindsdien mobiele game Mario Kart Tour verschenen.
Ziet er gaaf uit met nieuwe elementen. Heel uitgebreid allemaal veel opties. Mijn 90 euro waard:). Vind dat ze best de prijzen van games mogen opschroeven als je ziet hoeveel tijd en moeite ze erin stoppen. Games zijn allemaal veel groter nemen meer tijd en opslag in en het duurt een stuk langer om games te maken
Deze bedragen gaan nergens meer over. Mario Kart was altijd wel leuk wanneer er wat vrienden langs waren, maar vond het zelf altijd iets te weinig vlees op de botten hebben om er uren in te stoppen. 90,- fysiek is echt bizar voor een spel. En helaas bij Nintendo ook zelden afgeprijsd. Dit maakt me wel iets huiveriger om die Switch 2 te halen. Nu lijken die 100 euro geruchten voor GTA 6 ineens heel reëel.
€90 fysiek, €80 digitaal. Nintendo is gek geworden.