De Nintendo Switch 2 Edition van Stardew Valley is enkele dagen geleden uitgekomen op de Amerikaanse eShop.
Mensen die de Switch-versie van de game al hebben kunnen in de VS een gratis upgrade pack downloaden. De Switch 2-versie heeft onder andere muisbesturing, waardoor het makkelijker is om meubels te plaatsen en de inventaris bij te werken. Daarnaast wordt online gameplay voor acht spelers ondersteund. Er is ook lokale splitscreen voor vier spelers aanwezig. Via Gameshare kan één eigenaar van de game het spel met drie anderen spelen, ook als zij de game niet in het bezit hebben.
Op moment van schrijven is de Switch 2-versie van de game nog niet verkrijgbaar in de Europese eShop. Het is niet bekend wanneer dit gebeurt, maar het lijkt er op dat dit een kwestie van tijd is.
Stardew Valley is naast de Switch-consoles ook verkrijgbaar op pc, Mac, PlayStation 4 en Xbox One. Ook kan de game op smartphones gespeeld worden. Eind vorig jaar bleek al dat er meer dan 41 miljoen exemplaren van de game waren verkocht, wat het een van de bestverkochte games ooit maakt.
In Stardew Valley runnen spelers hun eigen boerderij. Naast voor de gewassen en dieren zorgen kunnen spelers het nabijgelegen dorp bezoeken om dat te verkennen en de bewoners te leren kennen. De spelwereld kent verder nog vele geheimen. Het spel houdt een pixelig uiterlijk aan.
Nog steeds niet uit…
Deze developer, ik heb in de huidige markt zoveel respect voor deze gast. Niks slaatje uitslaan, niks dikke vinger naar de fans en niks DLC. Heb je de game aangeschaft, dan krijg je de full-package. Ik heb hem gehaald bij release, en de game is onherkenbaar veranderd. Wat een content heeft deze man toegevoegd, helemaal gratis en voor niks. En de game zelf kost al een knaak en een bos wortels. Zakelijk gezien heeft hij veel kansen laten liggen, maar dat siert Barone als een malle. Kunnen zoveel bedrijven wat van leren.
Helemaal met je eens.
Dank 😉
Ja mooi inderdaad. Stardew Valley is een top game en deze man en ook Team Cherry laten zien hoe het ook kan.
De grote bedrijven hebben met aandeelhouders/investeerders etc. te maken en moeten honderden mensen aan t werk houden. Die hebben gigantische kostenposten en ik snap wel dat ze zo min mogelijk risico willen nemen en zo veel mogelijk willen pakken.
Gelukkig zie je dat er veel kleinere games uitkomen en die bewijzen dat ze qua spelplezier ook kunnen opboksen tegen de grootste jongens. Hoop dat dat nog heel lang zo blijft. Ik hoef geen game met allemaal dure acteurs en noem t maar op.
Lijkt me heerlijk om, als ik het zou kunnen, met een klein team games te maken en daar gewoon genoeg mee te verdienen om een normaal leven te leiden. Lijkt me niks om ‘ontdekt’ en opgeslokt te worden door zo’n groter bedrijf.
Hmmm klopt wel wat je zegt, maarrrr exp.33 laat zien dat het kennelijk ook met veel minder kan. Er zijn zat bedrijven die het onderste uit de kan trekken, en daar komt helaas weinig liefde voor het product en de klant bij kijken. De CEO’s steken veel in eigen zak.
En het kan niet anders of ook Stardew/Concerned Ape kent zijn aandeelhouders.
Precies dat. Ik heb bijna 800 (of is het 900 uur) in de game zitten op de Switch (daarvoor ook op de PS4 en PSVita) maar op de Switch heb ik de game op 100% staan en echt alles ontgrendeld.
En ja wat er sinds de 1ste versie allemaal bijgekomen is, is ongelooflijk. Een van de grootste updates, Ginger Island, zou bij veel ontwikkelaars Stardew Valley 2 worden maar niet hier.
Een recentere toevoeging was winterkleding voor NPC’s en ik geloof zelfs voice-overs voor de bachelor(rette)s in de game.
Echt ongelooflijk indrukwekkend.
t zou PUgamer sieren om zelf dan ff onderzoek te doen
In europa is ie nog niet uit. Alleen in de US eshop.
Nu ook in Europa of nog steeds alleen de VS?
alleen in vs atm. ik kan nog geen upgrade downloaden via eu eshop