CEO Epic Games over rechtszaak Apple en Google: ‘We vechten voor vrijheid’
PU.nl
Nieuws

CEO Epic Games over rechtszaak Apple en Google: ‘We vechten voor vrijheid’

Epic Games-CEO Tim Sweeney heeft zich uitgesproken over de rechtszaak tegen Apple en Google.

"Simpel gezegd vechten we voor de vrijheid van mensen die smartphones hebben gekocht en apps van bronnen naar keuze installeren, de vrijheid van appmakers om ze te distribueren zoals ze dat willen en de vrijheid van beide groepen om direct zaken te doen", zegt Sweeney op Twitter.

"Het voornaamste tegenargument is dat 'smartphonemakers kunnen doen wat ze willen'. Dit is een vreselijk idee. We hebben allemaal rechten, en we moeten vechten tegen degenen die ze ontkennen. Zelfs wanneer we moeten vechten tegen een geliefd bedrijf als Apple.

Een ander argument tegen #FreeFortnite is dat het 'gewoon een miljardenbedrijf tegen een biljoenenbedrijf vecht om geld'. Maar dit gevecht gaat niet om een speciale deal voor Epic, we willen vrijheid voor alle ontwikkelaars.

Tot slot is er niks mis met vechten voor geld. Je werkt hard om het te verdienen. Wanneer je het uitgeeft, bepaalt hoe het geld wordt verdeeld of je het maken van games bekostigt of dat het wordt afgenomen door een tussenpersoon die zijn macht gebruikt om gamers te scheiden van ontwikkelaars."

Deze week introduceerde Epic Games een betaalmiddel in de mobiele versie van Fortnite waarin spelers ook direct aan het bedrijf kunnen betalen, in plaats van via de App Store of Google Play Store. Daarbij kregen gebruikers twintig procent korting, omdat er geen dertig procent van het bedrag afgedragen zou hoeven worden aan de platformhouders.

Apple en Google haalden Fortnite vervolgens van de mobiele winkels, waarna Epic beide bedrijven aanklaagde.

8 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Valerium
18 augustus 2020 - 01:13

@niqomipa Zowieso als je iets negatiefs zegt over epic en de shitty epic game store kan je er op wachten dat de grootste fanboy er op reageerd. Ik lees zijn reacties niet eens meer.

SuperDre
17 augustus 2020 - 00:28

@niqomipa Tuurlijk vechten ze voor meer winst, is toch ook te gek voor woorden dat je zoveel moet afstaan aan apple terwijl die er dan geen zak voor doen (het gaat hier voornamelijk dus om ingame aankopen, niet initieele aankopen in de store zelf (ook dan is 30% nogal gortig, maar nog enigszins te verklaren). Maar probleem is dus wel dat Apple een hoop diensten ineens zelf begint aan te bieden, VER onder de prijs dat enige andere developer kan doen op het Apple platform..

Qinneth
16 augustus 2020 - 22:10

Je vecht voor een groter deel van de Taart, Sweeney. Niet meer en niet minder. Ga nou niet gamers proberen te rekruteren voor je eigen privé leger.

Valerium
16 augustus 2020 - 20:29

Heel erg transparant. Ze doen dit alleen maar voor hun zelf, laten we niet elkaar in de maning nemen, ze geven geen ene reet om de spelers. Tim Sweeney wil altijd mooie verhalen vertellen maar niemand neemt die man serieus.

SuperDre
17 augustus 2020 - 00:29
Antwoord aan  Valerium

@Valerium tja, net zoals Apple dus, Apple geeft ook totaal geen reet om zijn eigen gebruikers. En tuurlijk doet Epic dit ook voor hunzelf, is toch ook van den zotte dat een ander bedrijf die geen reet doet zoveel inkomsten afperst, want dat is het gewoon afpersen, de mafia deed het vroeger op een vergelijkbare manier.

NrFive
16 augustus 2020 - 19:42

Oe voor vrijheid? Beste Epic, mag ik mijn skins en dansjes dan verkopen op jullie platform?

TheDeeGee
16 augustus 2020 - 18:23

@niqomipa

Epic geeft in ieder geval terug aan de community met gratis games elke week.

Valve blijft in het geld zwemmen en doet er geen fuck mee.

004
16 augustus 2020 - 17:46

@niqomipa Ja dit gaat gewoon over geld en aan de ene kant is het raar dat ze zo`n grote fee moeten afdragen.

Daarnaast vind ik deze zin zo kortzichtig “Tot slot is er niks mis met vechten voor geld. Je werkt hard om het te verdienen. “. Dit is de kern van veel van onze problematiek waar uiteindelijk de mensen in de excutive chairs baat bij hebben. Als mensen meer zouden richten op wat ze leuk zouden vinden met iets doen wat bijdraagt aan onze maatschappij waarbij er wel verschillen in salaris zijn maar het verschil veel kleiner is dan nu zal onze maatschappij en mensen veel beter functioneren ipv elkaar aan te vechten waarbij veel energie verloren gaat en de gemiddelde werknemer zich te pletter moet werken voor de visie van een workaholic. Ook komen hier extreme werkmethodes uit voort voor steeds meer winst waarbij ethiek het veld moet ruimen. Dit schaad het vertrouwen in de maatschappij onderling tussen burgers weer en er moet overgereguleerd worden om om te gaan met dit soort excessen.

Geld als drijfveer in het leven is gewoon een slechte zaak.