Electronic Arts heeft zijn aankomende openwereldgame in het Star Wars-universum geannuleerd, zo claimt Kotaku.
De game was oorspronkelijk in ontwikkeling bij Visceral Games, dat door EA in 2017 gesloten werd. Bij Visceral was het nog een lineaire actie-adventuregame met de codenaam Ragtag, met Uncharted-regisseur Amy Hennig aan het roer.
EA Vancouver nam de ontwikkeling over nadat Visceral Games zijn deuren sloot en maakte er een openwereldgame van. Deze versie van de game zou de codenaam Orca dragen. Spelers zouden als een bounty hunter diverse planeten uit het Star Wars-universum verkennen.
Het project zou zijn geannuleerd, omdat het te veel tijd kostte. EA zou liever kleinschaligere Star Wars-games uitbrengen die sneller klaar zijn. Een van die games zou in 2020 uit moeten komen. Kotaku meldt verder dat het niet duidelijk is wat EA Vancouver gaat doen nu de game is geannuleerd, maar er zouden geruchten gaan over een nieuw Star Wars-project.
Stem met de beurs mensen. Gewoon die EA meuk niet meer aanschaffen, of anders 2e hands!
Brengt niet genoeg geld in het laatje voor de investeerders.
Wat een kutbedrijf is dit. Lijkt Gordon wel ; Iedereen haat hem, maar kennelijk worden de programma’s waar hij met zijn dikke kop op verschijnt wel goed bekeken. Net als EA nog steeds knetter veel games verkoopt ondanks de kotsplakaat van de gamewereld te zijn.
@Dokter Caspari Dat is wel heel hard, Gordon met EA vergelijken.
ZO erg is Gordon niet. 😂
Gemiste kans EA! Het zou anders ook wel heel tof zijn als Bioware weer met een Star Wars game zou komen. ala KOTOR en Mass Effect.
Ik zie het probleem van deze annulering niet zo. Afgaande op de vorige vergelijkbare games van EA, is er weinig reden om te denken dat deze Star Wars game de moeite om te spelen zou zijn.
begrijpelijk, wie speelt er naast singleplayer games nu nog open world games? alles is dood volgens EA!
Mij lijkt het heel sterk dat de reden is geweest ‘omdat het te lang duurt’. Er is al veel geld in het project gestoken en ik denk dat het project gewoon niet aan de verwachtingen (zoals hoe het er uit ziet) voldeed en dat het te veel geld zou gaan kosten om het project te upgraden naar de verwachtingen zoals die zullen zijn ten tijde van de release.
Zolang je ook nog helemaal niets van het project gezien hebt hoe het speelt etc valt er nog weinig van te zeggen.
JAMMER!!! het concept van bounty hunter en je target zoeken lijkt me zo cool (tenzij je alleen een ” bobba fett” bounty hunter kan zijn.
EA verkoopt liever een update bestand vol lootboxen voor 60 Euro als dat ze goede games maken.
Als een bedrijf de 🖕🖕🏻🖕🏼🖕🏽🖕🏾🖕🏿 kan krijgen dan is het EA!
Na geflopte titels als red alert 3 en het de nek omdraaien van support bij de laatste mass effect game. Ben ik extra sceptisch geworden om nog geld te investeren in een game van EA. Ook Anthem laat ik dit jaar gewoon liggen. Heb geen vertrouwen dat EA er een succes van gaat maken. Heb ik ongelijk dan stap ik over een jaar wel in.
”Spelers zouden als een bounty hunter diverse planeten uit het Star Wars-universum verkennen.” Dat klinkt als iets waar ik op wachtte, klote EA…
Niet normaal eigenlijk. Altijd kwantiteit over kwaliteit met EA.
Maar aan de andere kant verdienen ze meer als ooit door ieder jaar dezelfde games uit te brengen met micro transacties.
@giocorry Het bizarre is dat het werkt. EA is een bedrijf wat vrijwel nooit naar zijn fans luistert, maar er consistent mee weg komt en winst blijft maken. Best jammer dat ze nooit hard afgestraft worden.
@WvA Grotendeels te danken aan the Sims, dat geeft EA de resistentie van een kakkerlak.
@WvA Wat valt er te luisteren naar ‘fans’, zelfs de ‘community’ is altijd zwaar verdeeld over wat ze willen zien/spelen. De doorsnee ‘gamer’ vind dat zijn/haar mening DE correct is, en dat hij/zij precies weet wat wel en niet werkt.
Het is gewoon steeds moeilijker om te voldoen aan de verwachtingen van een ‘gamer’ (welke in werkelijkheid eigenlijk ook gewoon steeds hetzelfde wil maar dan in een mooier jasje).
Het is gewoon een business zoals elke andere business, er moet geld binnenkomen.
@giocorry Wat een lulkoek toch, de games van EA zijn kwalitatief gezien gewoon goed. Alleen bitchen ‘gamers’ er meer op omdat het EA is. Probleem is gewoon dat het steeds moeilijker wordt om nog wat goeds te maken waar iedereen blij mee is. ‘Gamers’ hebben zeer de neiging om als er ook maar 1 klein dingetje niet naar hun wens is te blijven zeuren en zeiken.
@SuperDre
Ga jij EA even zitten verdedigen 😂
Ik kan tot op zekere hoogte nog wel met je meegaan maar bij EA is alle haat meer dan gerechtvaardigd. EA is met stip de grootste graaier en is een gezwel binnen de game industrie.
@SuperDre Als jij jaar in jaar uit DEZELFDE game uit brengt ja dan is die op een gegeven moment wel goed op technisch gebied.
@SuperDre “Probleem is gewoon dat het steeds moeilijker wordt om nog wat goeds te maken waar iedereen blij mee is.”
Laat ik eerlijk zijn, ruim een jaar geleden was ik een van die spelers die enorm veel plezier aan Battlefront II beleefde.
Het probleem is dat EA bij elke franchise die ze hebben, exact dezelfde taart voorschotelen die als zo dun verdeeld is.
EA had vroeger zat vette franchises, waar ze volledig vanaf stappen, ze laten BioWare een Destiny game maken (alsof je Codemasters vraagt een openworld rpg te maken ipv race games).
Elk jaar is het een herhalingsoefening, het business model van hun is gericht op, kort termijn, veel verkopen, volgende product.
Als ze een battlefield/battlefront/titanfall afwisselen met een vette singleplayer Knights of the Old Republic game. Een game gemaakt door BioWare, waar ze daadwerkelijk 4 jaar de tijd voor geven, en volledig richten op de kwaliteit, dat niet afhankelijk is van MT, dan winnen ze vertrouwen terug.
Momenteel is EA bezig met harken en winst maximaliseren uit goedkope producties, daar haal je het niet meer mee. Mensen zijn gewend aan Witcher 3, God of War, Horizon Zero Dawn, Assassins Creed Odyssey en weten dat er met hun licenties zo veel meer mogelijk is dan eenheidsworst uitkakken.
Tuurlijk, kleinschaligere Star Wars games. Lekker snel en makkelijk cashen 🤢 Melk melk melk. Wordt tijd dat EA die licentie verliest. Wat een ongelofelijk kutbedrijf is het toch, echt om te kotsen.
@Sander999
Helemaal mee eens en dan de voetballicenties aan PES geven zijn we helemaal verlost van dit zeikbedrijf.
@Sander999 Was het maar kut dan was het ten minste nog wat.
@bigds9fan Badum tsss
@Sander999 Zullen de aandeelhouders blij van worden *knipoog*
@Paxopoxo
Nee man, die willen minstens 1 miljard winst. Dat is de nieuwe norm. Alles daaronder is een flop.
Of ze doen Pubg met een Star Wars saus erover,
skins verkopen etc. Toffe game en veel inkomsten.
@Devenace Battlefield dus….
@SuperDre Ik als groot fan van SW bf1 kan toch wel zeggen dat Pubg en BF een wereld van verschil is. Neem dat Pubg realisme, drop daarbij SW skins en maps en je heb wel degelijk een supergame.
Imo.
Ik haat EA.
@burhan42 Same