ESRB, dat in de Verenigde Staten verantwoordelijk is voor het uitdelen van leeftijdsclassificeringen aan games, heeft meer details gegeven over de volwassen inhoud van Starfield – waaronder gesprekken die na geslachtsgemeenschap plaatsvinden.
Afgelopen weekend bleek via Twitter al dat de game in de VS voor spelers van 17 jaar en ouder is, maar in de officiële beschrijving van ESRB die nu online staat worden meer details gegeven.
Zo gebruiken spelers "futuristische wapens, lasers, bijlen en explosieven om vijanden te doden". De gevechten zouden "snel zijn, met regelmatig geweervuur, pijnkreten en explosies. Aanvallen op sommige vijanden kunnen in bloedspetters uitmonden; verschillende omgevingen tonen bloedvegen op de grond rondom lijken."
Daarbij worden ook dialogen getoond die worden gebruikt nadat personages geslachtsgemeenschap met elkaar hebben gehad. Zoals "Het leven is een seksueel overdraagbare ziekte die voor de volle honderd procent fataal is", "Ik hou wel van wild, maar laten we het de volgende keer zonder de jetpacks doen" en "Over sterretjes zien gesproken… wauw, dat was ongelooflijk".
Daarnaast is een fictionele drugs genaamd Aurora "prominent" aanwezig in de game. Spelers zouden gedurende een gedeelte van het spel in een illegaal drugslab werken. Men kan Aurora ook stelen of kopen.
Starfield verschijnt op 6 september voor Xbox Series X en S, pc en Game Pass. In de langverwachte ruimte-rpg van Bethesda Games Studios, de makers van The Elder Scrolls, sluiten mensen zich aan bij Constellation, een organisatie die de ruimte verkent op de "laatste reis van de mensheid", honderden jaren in de toekomst.
De game wordt uitgebreid getoond op 11 juni tijdens een speciale Starfield Direct, die meteen na de Xbox Games Showcase wordt uitgezonden.
@TripleR40 Ik denk dat je partner het misschien juist wel fijner vindt als je niet alles met 120 fps doet.
@fonsrutte hahahaha
@TripleR40 confirmed dat starfield een 60 fps performance mode heeft. Laatst door phil spencer in de xcast
@Improv dat heeft ie niet, alleen dat we 11 juni weten wat voor mdes de game heeft
@Improv het is inderdaad niet bevestigd maar ik denk serieus dat starfield echt een hele goede game wordt met alle grafische toeters en bellen.
@TripleR40 Nou eerst zien dan geloven, de Bethesda games waren grafisch gezien nooit top notch. Skyrim V zag er zeker mooi uit in 2011, maar menselijke animaties waren altijd erg houterig. En dan heb ik het nog niet eens over de bugs.
Het feit dat ze de engine vrijwel helemaal opnieuw gebouwd hebben doet mij juist vrezen voor een berg aan grafische bugs. Ik ga deze game dus ook pas spelen na de vele patches, maar dat doe ik bij vrijwel iedere game tegenwoordig.
Maar ik hoop dat je gelijk hebt.
@TripleR40 en daarna praten ook…………..
N**ken in 30 fps het moet je ding maar zijn haha