Fan maakt Kakariko Village uit Zelda na in Unreal Engine 5
PU.nl
Nieuws

Fan maakt Kakariko Village uit Zelda na in Unreal Engine 5

YouTuber RwanLink heeft Kakariko Village uit The Legend of Zelda: Ocarina of Time nagemaakt in Unreal Engine 5.

De video, die sinds hij online is verschenen veel fans verwondert met diens grafische kwaliteiten, toont het knusse dorpje uit de Nintendo 64-game met moderne graphics.

De video toont enkele moderne technieken die mogelijk zijn met Unreal Engine 5, waaronder 'real-time global illumination Lumen' voor realistischere lichtweergave.

Het project is overigens niet publiekelijk te downloaden – voor nu kan alleen onderstaande video bekeken worden. RwanLink is wel van plan om meer locaties uit de klassieke Zelda-game na te maken.

11 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
clandestine666
08 december 2021 - 02:56

Er is met een reden gekozen voor de meer naar Anime-met-westerse inslag, zeg maar Ghibli meets Disney- achtige stijl van Zelda BotW. Precies om dit meer realistische, maar daarom ook veel sneller ‘plastic’ en wat zielloos/generiek ogende effect te voorkomen. De oudere Zelda’s waren altijd al als tekenfilmachtig bedoeld, maar door de beperkingen van de hardware was het toch vooral ‘computer pixels/graphics’ kwa uitstraling. Niet heel erg duidelijk of nou (semi)realisme of iets surrealistischers/kunstzinnigers werd nagejaagd.

Vanaf Twilight Princess werd duidelijk dat cartoon-realistisch het beste werkt voor Zelda, Wind Waker oogt geweldig, maar is allicht iets te ‘kinderachtig’ van vormgeving om zo’n episch verhaal met duistere ondertoon te vertellen. De wereld zelf/de omgevingen wat natuurgetrouwer en de inwoners ervan juist meer cartoony is de perfecte weg voor Zelda. Deze engine die hyperrealistische belichting en super gedetailleerdere oppervlaktes en texturen nabootst op cartoonfiguren zorgt altijd voor eenzelfde soort glimmende en steriele look.

YT staat vol met dit soort Zelda projecten, het resultaat is altijd eenzelfde soort van eenvormigheid. Knap gemaakt, maar artistiek gezien stelt het niet zoveel voor. Valt nog meer op als je het werk van de meester namaakt natuurlijk.. Als Zelda-liefhebber met een beetje teken/schilder/vormgevings talent ging ik hier als vanzelf wat dieper op in maar m’n kritiek is dus dezelfde als van iedereen hierboven. 🙂

Tot zover m’n mini-column, krijg nu echt zin in BotW2 hierdoor, moet toch eens uitkomen volgend jaar zou je zeggen!

gimbal2
07 december 2021 - 17:48

Hm erg cool. Ik heb lang geleden ooit eens Ocarina of Time Hyrule Castle Town en bijbehorende Temple of Time nagemaakt in Minecraft… dat was al een klusje van een paar dagen, ik kan me niet voorstellen hoelang dit heeft mogen duren.

Maarre, de video doet me wel een beetje denken aan de subreddit “restofthef**kingowl”…

Larafin
07 december 2021 - 17:06

Je kunt merken dat dit zonder budget of fte is gemaakt, maar als hobbyist bewonder ik dit wel heel erg.
Veel van de elementen zijn gekopieerd en geplakt, daarnaast lijkt de lichtinval erg plat gemaakt en merk je dat sommige details verkeerd zijn gemashed, waardoor het onscherp oogt. Ook op 7:10, is het rechteroog van Link best wel scheef.
Also, OOT verliest met dat hyperrealisme part of its appeal in mijn opinie. Dan vind ik CryZENx veel prettiger.

Fr3nzy
07 december 2021 - 14:50

Ziet er erg mooi uit. Lijkt me heerlijk als je dit soort dingen kunt maken.
Puntje van kritiek is dat het er misschien iets te realistisch uit ziet, het had wel iets meer fantasy achtig gemogen.

Baukereg
07 december 2021 - 11:47

Totaal geen sfeer, onwijs generiek. Meh.

warcryptic
07 december 2021 - 13:23
Antwoord aan  Baukereg

@Baukereg Wat ben jij een zuurpruim / azijnpisser zeg.

WvA
07 december 2021 - 13:25
Antwoord aan  Baukereg

@Baukereg Het ziet er prachtig uit, maar ik voel echt niets. Dat heb ik sowieso wel vaker met Unreal updates; het ziet er super realistisch uit, maar er blijft niets voor de verbeelding over.

warcryptic
07 december 2021 - 14:15
Antwoord aan  WvA

@WvA Het is een techdemo, en de makers kiezen meestal iets waar ze fan van zijn.
Maar ga het vooral oordelen alsof het voor meer dient dan dat, heeft veel nut.

Baukereg
07 december 2021 - 15:24
Antwoord aan  WvA

@WvA Precies wat je zegt. Leuk die mooie belichting, maar het straalt verder niks uit. Het voelt op geen enkele manier als Zelda en ik herken Kakariko Village ook nergens in. Dat is een beetje de ellende met al die Unreal updates, want UE heeft een aantal opties out of the box waardoor het er snel fancy uitziet, zelfs als een amateur er mee aan de slag gaat, maar dat is niet waar design om draait.

SuperDre
07 december 2021 - 11:22

Dit ziet er prachtig uit, maar denk dat ze beter bezig kan gaan met eigen originele omgevingen.

Tad
07 december 2021 - 11:34
Antwoord aan  SuperDre

@SuperDre Het is nog steeds goede oefening