Google bevestigt afwezige functies bij de lancering van Stadia
PU.nl
Nieuws

Google bevestigt afwezige functies bij de lancering van Stadia

Een woordvoerder van Google heeft tijdens een Ask Me Anything-sessie (AMA) op Reddit bevestigd wat er allemaal niet aanwezig is bij de lancering van Google Stadia.

Volgende week lanceert de gamestreamingdienst van Google, maar de dienst beschikt lang niet over alle mogelijkheden die Google heeft beloofd tijdens de aankondiging op GDC 2019. Veel opties en mogelijkheden zijn vooralsnog theoretisch of verschijnen pas in 2020. Een woordvoerder van Google heeft in een AMA precies verteld welke functies en opties er vooralsnog niet op Stadia mogelijk zijn.

Hieronder vind je de lijst.

  • Stream Connect

  • State Share

  • Crowd Play

  • Archievement-systeem

  • Het gebruik van al bestaande Chromecast Ultras

  • Family Sharing

  • Buddy Passes

  • Vertraging bij het leveren van de Stadia Controller.

Daarnaast werd deze week bekendgemaakt dat er bij de lancering van Google Stadia slechts twaalf games beschikbaar zijn. Zoals geldt voor bovengenoemde functies, verschijnen er wel nieuwe games, maar pas op een later moment.

"De manier waarop wij van plan zijn om verschillende opties beschikbaar te maken, is vergelijkbaar met de Google Search en YouTube hebben aangepakt: Het stapsgewijs uitrollen van van verbeteringen, opties en mogelijkheden op basis van jullie feedback", verhaalde de woordvoerder.

De woordvoerder gaat verder door uit te leggen dat het bedrijf altijd begint met de kern van de dienst en vervolgens aan een procedure begint waarin meer functies worden toegevoegd. Bij YouTube begon het met video's kijken en bij Stadia is het games spelen.

Klik hier voor alle informatie over Google Stadia op een rijtje

Google Stadia lanceert 19 november.

8 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Millman7
16 november 2019 - 13:07

Ps4 had er ook maar 26. En daar worden spellen als just dance en angry birds in meegeteld.

Ik vind dat stadia te veel haat krijgt.

HenryvdK
15 november 2019 - 12:18

Idd de controller en Chromecast ultra worden maandag verzonden en voor mij zal die aankomende week binnen zijn. Maar vanaf de 19e kan ik gewoon gamen op me pc, en er zijn idd wat weinig games om te proberen.

controvi
14 november 2019 - 15:08

Is het echt een minpunt dat de “Vertraging bij het leveren van de Stadia Controller” niet beschikbaar is bij de launch?

Wel jammer dat de chomecast ultra’s niet werken met stadia bij launch.
Die heb ik thuis ook in de tv hangen en dat was toch wel mooi geweest.

DutchDice
14 november 2019 - 14:20

Is dat nieuw om iets uit te brengen wat nog niet af is?
Oh nee,gebeurd al jaren met games!

fonsrutte
14 november 2019 - 14:28
Antwoord aan  DutchDice

@DutchDice Google doet het ook al een tijdje en als het net een beetje af is killen ze het weer

GregWiki
14 november 2019 - 14:32
Antwoord aan  DutchDice

@DutchDice Je verwart “niet af” met “niet alle beloofde” functies. De kern van het product is “gaming in the cloud”. En als dat werkt zoals beloofd, dan is het product voldoende af lijkt mij. Ook al zijn slechts 12 games uiteraard heel karig als bibliotheek.

mhnl1979
14 november 2019 - 14:06

Oef en dat voor de duurdere Founders Edition. Weinig founding aan.

Paxopoxo
14 november 2019 - 12:02

Klinkt erg karig bij launch, ben benieuwd wat de mensen er van gaan vinden die bij launch er gebruik van maken.